Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 102

Thread: Защо пък 1.6 да е слаб?!

  1. #16
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    1.6 си има плюсовете, но те не са много......икономията не е кой знае колко малко, може би данъци и прочее може да е по малко, но като цяло 1.6 не е мотор за Алфа като 156, ся всеки си има предпочитания все пак....
    Колкото повече толкова повечеЗнаем кой го е казал
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  2. #17
    Алфахирург dr.House's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    47

    Default

    Всичко е много относително.Пробвал съм 156-1.8 който мотор е в много добро състояние и веднага след това 2.0 селеспийд имаше разлика но не добро за 2.0.После ръчкахме 156-2.0 със нормална кутия и пак се оказа че 1.8 вървеше по-добре.Това че 1.6 е слабичък за 156 е така, но е много важно в какво състояние е колата.Относно динамиката много зависи от рейсъра зад еър бегът Който е слаб на правите да спира по-късно в завоите
    Alfa Romeo 156-2.4jtd 'Турбо Въглища' Alfa Romeo 145-1.6 Boxer 'Италианското Порше' Alfa Romeo 156-2.0 Twin Spark 'Донора' Aprilia SR 50 H2O 2006 'Баси резачката'Honda CBR 600 F2

  3. #18

    Default

    малко спам... ама аз в моята 145-ца съм с мотор 1.6ТС от 156

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  4. #19
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    малко спам... ама аз в моята 145-ца съм с мотор 1.6ТС от 156
    И после 1.6-то не вървяло
    156 TS
    ex. Spider TS

  5. #20

    Default

    Разни хора, разни интереси. За това е и цялата гама от двигатели. Като Алфа и 156 не е лека и 120 коня не са много за 1300 кила купе и то без багаж и пътници...
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  6. #21
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Темата не е пуснах с тази цел, а точно обратното.
    Да стане ясно, че 1.6то е приличен за купето. Както казвах не виждам разлика с 1.9 дизел.
    А на тея дет са им слаби, то и на хората с ферари пак им идват слаби колите. Като им са слаби да си купят по-бързи
    Просто ми става смешно като каже някой
    Нормално, който има по-мощна алфа да се фука, че малките мотори са нищо
    Има сумати коли, които правят 0-100 за 10.5 и повече, дори и нови скъпи коли. И те ли нямат смисъл ?
    И щом 1.6 е малко за 156-то, какво ще кажете за 1.9 JTD при 159 примери много.
    Колега не знам защо се сравняваш с дизел... не знам дали си наясно, но той има други преимущества Например когато пътувам извънградско не е нужно по завоите да връщам 1-2-3 предавки за да изпреваря някой и нямам проблеми да го правя дори с 4 човека в колата и багажник до горе Та слаб не е само до това да вдига много и много бързо, а и това като я натъпкам да си перкам кат пич все едно е празна по баирите и да не ми дава разлика в разхода по-голям от половин литър със същото каране. Та и на мен ми е слаб 1,6 заради гореизброените причини.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by dr.House View Post
    Всичко е много относително.Пробвал съм 156-1.8 който мотор е в много добро състояние и веднага след това 2.0 селеспийд имаше разлика но не добро за 2.0.После ръчкахме 156-2.0 със нормална кутия и пак се оказа че 1.8 вървеше по-добре.Това че 1.6 е слабичък за 156 е така, но е много важно в какво състояние е колата.Относно динамиката много зависи от рейсъра зад еър бегът Който е слаб на правите да спира по-късно в завоите

    колега,къде е логиката 1.8 да върви по-добре от 2.0 (ако и двете коли са в добро състяние)при полужение че 1.8 е 144 коня а 2.0 155 ?
    CITROEN SAXO 1.4 VTS-EX...Peugeot 206 1.4 Lx- EX...Fiat Punto Sporting 1.2 16V- EX...Chysler Neon 2.0 lx- EX...Hyundai Sonata 2.0 Auto- EX...Rover 25 1.6 16V- EX...ALFA ROMEO 156 2.0 TS- EX


  8. #23
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Ела да видиш. Дава каталожни дани.
    И за ускорението, и за максималната скорост.
    Да не се отклоняваме от темата с нападки!
    И на мен ми идва слаба понякога... все пак съм млад човек и обичам адреналина, и скоростите. Но не е толкова слаба, все пак.
    Да се изкажа и аз като човек, карал 1.6 TS.
    Ускорението добре. Бива. Максимална скорост - 200 км/ч съм ги правил по магистралата, натоварен с още трима души и багаж, с включен климатик. Екстра...
    Ама на 3та с 3500-4000 оборота, както бях натоварен и с включен климатик и в лек баир нагоре... Е тогава имах чувството ,че не карам, а че се "боря" с колата. Общо взето с новият дизелов мотор се преродих, особено на извънградско. Може да се изпреварва в много повече ситуации, не се налага да спирам климатика при изпреварване... И не юркам мотора всеки път като трябва да ускоря и да изляза от някоя ситуация.
    В случая огромната разлика може да я разбере само човек, направил да речем участъка Русе - Търново в по-натоварен ден с едната и с другата кола.
    Идеалните мотори, съчетаващи приличен вървеж и по-евтина поддръжка (по-евтина в сравнение с другите Алфа двигатели) за 156 са 1.8 TS и 1.9 JTD 115 / 140 коня.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  9. #24
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    1.6 ако си возиш само г#за става обаче като качиш 4-5 човека натряскаш багажника до горе и напълниш бензин до капачката ,вклюшчиш климатика и окуцява тотално, което не е болка за умиралка но изпреварванията стават по трудни.
    При 2.0 16в както си караш на пета само даваш малко повече газ и имаш нужната тяга дори и на баир. Само в редки случаи
    се налага да слезеш предавка надолу ако този отпред кара бавно толкова, че скороста ти става ниска за 5 предавка.Що се отнася до подръжката то на на 2.016 в е около стотина лева повече разпределени в рамките на няколко години
    Alfa 155 2.0 16v

  10. #25
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    1.6 ако си возиш само г#за става обаче като качиш 4-5 човека натряскаш багажника до горе и напълниш бензин до капачката ,вклюшчиш климатика и окуцява тотално, което не е болка за умиралка но изпреварванията стават по трудни.
    При 2.0 16в както си караш на пета само даваш малко повече газ и имаш нужната тяга дори и на баир. Само в редки случаи
    се налага да слезеш предавка надолу ако този отпред кара бавно толкова, че скороста ти става ниска за 5 предавка.Що се отнася до подръжката то на на 2.016 в е около стотина лева повече разпределени в рамките на няколко години
    абсолютно споделям...на мен 2.0 16v ми е слаб....не знам кой какви предпочитания има..
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  11. #26
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    Идеалните мотори, съчетаващи приличен вървеж и по-евтина поддръжка (по-евтина в сравнение с другите Алфа двигатели) за 156 са 1.8 TS и 1.9 JTD 115 / 140 коня.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #27
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Няма нищо по-нормално от от това един 10+ годишен 1.8 ТС да върви повече от друг 2.0ТС да същите години. 11 коня са нищо разлика, мъртвите жребчета от овехтяването и разлики в поддръжката могат да са много повече. на дино стенд може да се окаже, че по-малкият вади повече мощност.

    Също така искам да успокоя тези, на които климатикът им пречи при изпреварване, като им кажа, че компютрите автоматично гасят климатика за кратък период от време, когато шофьорът размаже педала до метала. На моята е така поне, а при дизелите климатикът се отразява на динамиката на колата колкото влкючените фарове при бензините Изкушавам се да направя аналогия като перифразирам онази 'сентенция' за кривата ракета и космоса (имаше и по-нецензурен вариант), визирайки бензиновите двигатели и климатиците, но нали не е модерно да се спами вече...
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  13. #28
    Moderator INTEGRALE's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Age
    41
    Posts
    831

    Default

    И аз мисля, че 1.6 не е чак толкова умрял, колкото повечето хора тук си мислят. Ако си е наред си върви прилично. За хора с по-умерен стил на шифиране особено в града се е добре.
    НО за да върви наистина трябва винаги да е в обороти и така да се каже да го "гърчиш" за да усещаш че върви добре. Другото е както писаха колегите по-горе 3-4 човека, климатик и баир... и няма изпреварване.
    Сега карам дизел и лекотата, с която се движи колата е забележителна в сравнение с 1.6.
    FORD FOCUS ST 2.0 EcoBoost 250 hp, 13'
    LANCIA DELTA III 1.9 Twin Turbo Multijet 190 hp. 844A1000 EXECUTIVE 10`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 140+ hp. 839A6000 EXECUTIVE 02`
    LANCIA LYBRA 2.4 jtd 150+ hp. 841C.000 EXECUTIVE 03`ex.
    ALFA ROMEO 156 1.6 TS 16V AR67601, ГИ 97`ex.
    LANCIA DEDRA 1.6 835A1000 90`ex.

  14. #29
    catch me if you can R-156's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Пловдив
    Posts
    126

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Колега не знам защо се сравняваш с дизел... не знам дали си наясно, но той има други преимущества
    Карам и дизел, голям мотор само да уточня. И ест. знам разликата пълна кола и климатик в планината, че умира 1.6то в сравнение с дизел.
    Искам само да кажа, че не е такъв трън в гащите, както всеки го описва. И не всеки пътува постояно с 5 човека и багаж на макс + планинско.
    Иначе понякога може и да си вманиачавам, но като ми е на макс музиката, колата все едно е карам с пуснат климатик тоест става по-мудна.
    Също преди на 2ката ми TS spider като сравня с 1.6 сега усещам разликата, но в сравнение с доста бмв-та и т.н. аналогови на 156, Алфата ги дърпа.
    Иначе съм си правил тестове примерно до морето съм изкарвал със средно темпо на каране само на 5та, почти без да връщам скоростите. И пак си изпреварвах .
    И темата не е пуснах да мерим 1.6 vs 2 или 1.8. То е ясно кой ще бие. Все едно bmw 318 vs 325
    Държа да отбележа, че 318 го бия
    Май не трябваше да пускам темата... може да се затвори

    п.п. @DarkKnight извинявай прав си.
    Last edited by R-156; 08-06-2010 at 15:42.
    156 TS
    ex. Spider TS

  15. #30
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    Карам и дизел, голям мотор само да уточня. И ест. знам разликата пълна кола и климатик в планината, че умира 1.6то в сравнение с дизел.
    Искам само да кажа, че не е такъв трън в гащите, както всеки го описва. И не всеки пътува постояно с 5 човека и багаж на макс + планинско.
    Иначе понякога може и да си вманиачавам, но като ми е на макс музиката, колата все едно е карам с пуснат климатик тоест става по-мудна.

    Май не трябваше да пускам темата... може да се затвори
    Ами колега, ти сравни 1,6 TS с 1,9 JTD така че като сравняваш сравнявай до край... това че вдига от 0 до 100 за същото време не го прави еднакво силен двигателя Аз като обичам да си пътувам (макар и в последно време да е по-рядко) 1,6 ми е слаб за това купе, а темата е "Защо пък 1.6 да е слаб?!"

    П.П. Нищо лично и мислех да не се меся, но не издържах на това да се сравняват каталожни данни и реших да си дам мнението по темата (а карам най-слабия дизел)

    EDIT: Колега когато редактираш слагай го тоя едит за да не се налага да ти чета поста отначало...
    Quote Originally Posted by R-156 View Post
    ...
    Също преди на 2ката ми TS spider като сравня с 1.6 сега усещам разликата, но в сравнение с доста бмв-та и т.н. аналогови на 156, Алфата ги дърпа.
    Иначе съм си правил тестове примерно до морето съм изкарвал със средно темпо на каране само на 5та, почти без да връщам скоростите. И пак си изпреварвах .
    И темата не е пуснах да мерим 1.6 vs 2 или 1.8. То е ясно кой ще бие. Все едно bmw 318 vs 325
    Държа да отбележа, че 318 го бия
    ...
    Относно това след като го редактира ще ти го кажа така: прибирахме се преди време от Пловдив и ме правеха луд и корсички и микри и маздички (говоря за 323) на равното, направо ме изпреварваха като пътен знак (в колата бяхме 3-ма човаека + багаж + климатик, а аз поддържах 140 км/час), но един приятел ме накра да я настъпя (че момчето се чудеше дали да не си вземе и той като моята) и така подадох си аз малко газ (до 160-180) и наближихме наклона преди тунела и започнах аз да ги изпреварвам. Този с маздичката се опита да поддържа скороста ми още преди наклона обаче.... а имам 2-ма приятели със същата мазда (323ф 1,5 и доста по лека) са от 0 до 100 км/ч се движим заедно. Друг случай - пътуваме 2 коли заедно (156-цата от подписа и едната от маздите) и на баирите към Банско - о чудо не ми издържа на темпото защото много разход щяла да му даде, като имаш предвид че и в двете коли бяхме по 4 човека + бая багаж.
    Last edited by DarkKnight; 08-06-2010 at 15:42.

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •