Results 1 to 13 of 13

Thread: Странен шум при завиване 156 1.8 ТС

  1. #1

    Default Странен шум при завиване 156 1.8 ТС

    след смяна на предни долни носачи се чува слабо виене при завой на място или с малка скорост.. при завъртане на волана и има нещо като скърцане от предницата в ляво... от какво може да е това и дали има общо със смяната на носачите?

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Виенето е от хидравликата.Не е лошо да и смениш маслото,ако не си го правил.Щом не тече и да вие,не е страшно.
    Скърцането може да е от един куп неща.Трябва да се вдигне и да се види на место.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3

    Default

    на стенд ще се види ли. И ти колега виждам че си от плевен. можеш ли да ми препоръчаш място, където да си направя стенд и регулаж на преден и заден мост.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Той стенда няма как да го види.Ако е грамотен майсторът на стенда,ще прегледа окачването и ще разбере за какво иде реч.Иначе,всичките ми коли съм ги карал на стенда в СБА,срещу "Вапцаров" и съм доволен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    при завъртане на волана и има нещо като скърцане от предницата в ляво... от какво може да е това и дали има общо със смяната на носачите?
    Нови или рециклаж?
    Скърцане или виене?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6

    Default

    рециклирани са. по скоро виене.. Днес ходих на реглаж на предницата и момчето вдигна колата казах му че имам виене при завиване и той я пусна да я види... беше изчезнало няма никакво виене! оправи се веднага след отлепването на гумите от земята незнам как.. мисля си да не би да е влязъл въздух ...

  7. #7
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Извинявай колега,ма това за въздуха са пълни глупост.Помпата обезвъздушава системата.Виенето е от помпата,когато работи срещу голямо съпротивление.Когато колата е вдигната,може да се появи виене само в крайни лява и дясна позиция,иначе няма да вие.Просто като е вдигната-няма съпротивление.Виене има и когато помпата е тръгнала да се скапва.Тогава всяко съпротивление и е голямо.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #8

    Default

    добре за въздуха съм съгласен. Но виенето го няма вече изобщо не само като беше вдигната! няма виене и като я пуснахме и като се прибрах....

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Ако е регулирал предницата,съпротивлението се е нормализирало.Следователно няма причина да вие,ако е изправна.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    идеята ми беше че преди да започне да я регулира я свали и се беше оправила... носачите са сменяни на канал и явно каквато и да е била причината за виенето се е оправила при повдигането на колата от земята... не мога да си го обесня но явно се е наместило тогава

  11. #11

    Default

    идеята ми беше че преди да започне да я регулира я свали и се беше оправила... носачите са сменяни на канал и явно каквато и да е била причината за виенето се е оправила при повдигането на колата от земята... не мога да си го обесня но явно се е наместило тогава

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    ... не мога да си го обесня но явно се е наместило тогава
    По принцип тия неща не трябва да се "наместват" само с едно вдигане и пускане на колота...
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  13. #13

    Default

    да, но....
    все пак проблем няма вече...може да заключите темата

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •