Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Проблем с централното заключване

  1. #1
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default Проблем с централното заключване

    Така,порових се из търсачката и намерих сходен проблем при 146.
    Накратко когато натисна копчето на ключа за да заключа,всички ключалки щракват ,без тази на шофьорската врата и след секунди се отключват пак.Пробвах с ключа,но от другата врата,понеже шофьорската отвън е пробвана преди години в Италия да се отваря и не влиза ключа ,пак щрак щрак и не става.Когато влезна в колата и натисна копчето на шофьорската врата се заключват всички врати и няма проблем,не се отключват пак.Как да е успях да я заключа,но после идва зора и с отклюването и с ключ и с дистанционно започва едно щрак щрак и дебна кога да дръпна вратата и като я отворя всичко е ок.Някакви идеи колеги какво може да е това?
    Четох ,че при 146 имало някаква защита при брой неуспешни заключвания и централното спирало - при наще колички има ли го това?
    Мерси предварително на всички за отговорите!
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  2. #2
    Младши алфист BlackBaron's Avatar
    Join Date
    Nov 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    Колега опитай пак с търсачката има едно меню "разширено търсене". Можеби ако конкретизираш повече ще попаднеш на търсената тема и съответно на решението на проблема. Или е по добре да си пуснеш ново питане за по - лесно, но ти си знаеш.


    Ето и малко HELP!!!
    http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...F7%E2%E0%ED%E5
    Alfa Romeo 166 2,4 JTD '99

    Citroen Berlingo 1.9D Служебната

  3. #3
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    мдааа... предната машинка за смяна, познат проблеш
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  4. #4
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Еми ще я сменя ...ама се чудя ако сложа от тея китайските на предната врата ще има ли проблем?На едната задна сложих такава и работи без проблем,но предната понеже е управляваща се чудя ,ще се получи ли?
    И като знам каква играчка са тези кори.....направо ми иде да изключа цялото централно заключване и да остана на аларма само....
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  5. #5
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Колега здрасти,
    не бързай да сменяш машинката.Аз имах подобен проблем и се оказа едно реле,(жълто),което се намира доло под копчетата за климатроника-при това където е за мигачите.При мене беше пак така,като заключа се отключва,а след много опити ставаше като при Лада-всички по отделно и се поразрових и се оказа това реле(беше се увлажнило,защото имаше теч върху него) и един жичкаджия го оправи за 20лв..Така,че ако искаш пробвай го и него- не губиш нищо.

  6. #6
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    И аз имам същия проблем...
    __________________________________________________ _
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  7. #7
    Запален алфист sanata's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    sofia
    Posts
    107

    Default

    Еми ако решите го погледнете това реле,то е от към пасажерското място като махнеш кожената кора,която е под средната конзола.Те са едно зелено(за мигачите,жълтото(за централното) и едно черно мисля,че имаше до тях.

  8. #8
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    И аз имах същия проблем, изгоряло реле и още нещо(забравих какво беше) на централната конзола. Колега svrusev в Шумен има един добър алармаджия, ако искаш мога да ти кажа телефона му и къде му е сервиза
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  9. #9
    Болен алфист Tasho's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Plovdiv
    Posts
    1,035

    Default

    Колеги,мерси на всички ,но временно реших проблема,друг е въпроса до кога.Та значи отидох до най-близката аптека и си взех една спринцовка с игла.После си отсипах малко от маслото за двигателя дето ми остана след смяната и хайде в спринцовката и от нея в ключалката.....Отидох зарeдих си бензин ,върнах се и си поиграх малко отвътре ръчно да заключвам и отключвам.И по едно време чувам едвам доловимо жужене....Излизам от колата ,натискам бутона на ключа и о чудо щрак,всичко работи.Понамазах си и другите ключалки и се надявам да изкарат известно време така.
    Last edited by Tasho; 07-06-2010 at 00:09.
    Алфа...всичко друго е компромис!
    http://www.youtube.com/watch?v=Pb1bhrof2PQ
    Алфа Ромео 166 2.0 T.S. -99 - бившата
    Алфа Ромео 166 2.4 JTD face - 2004 - настояща

  10. #10
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Има си характер централното... Като купих колата 4 месеца не ми работеше на задната врата... ,,Само'' се оправи и вече 2 години - никакъв нишан за разваляне..
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  11. #11
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Има си характер централното... Като купих колата 4 месеца не ми работеше на задната врата... ,,Само'' се оправи и вече 2 години - никакъв нишан за разваляне..
    Това е Алфата няма начин има си душица тая кола ей !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  12. #12
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    И аз имах същия проблем, изгоряло реле и още нещо(забравих какво беше) на централната конзола. Колега svrusev в Шумен има един добър алармаджия, ако искаш мога да ти кажа телефона му и къде му е сервиза
    Ами да
    __________________________________________________ _
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  13. #13
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    гр.София
    Posts
    4

    Default

    Здравейте колеги! Същия проблем го имах и аз, първо спря да заключва от дистанционното - заключвах с ключа но след 2-3 седмици блокира предна лява врата отключена и дотам. Разкачих буксата м/у вратата и купето и я почистих с шпрей, че имаше клеясали 2-3 гнезда но резултат-никакъв! Просто и беше дошло времето на машинката. Цената на машинката втора употреба е от 90-100 лв. а на нова от 118-244лв. Предпочетох да купя новата естествено за 118.00лв.от магазина на ул. Оборище №95 , много свестни момчета-благодаря им, просто са страхотни

  14. #14
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by Tasho View Post
    Еми ще я сменя ...ама се чудя ако сложа от тея китайските на предната врата ще има ли проблем?....
    Не слагай китайска.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    гр.София
    Posts
    4

    Default

    Надявам се да не е, на опаковката пише че е италианска и така казаха!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •