Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Музика-голяма ел.консумация

  1. #1
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default Музика-голяма ел.консумация

    Монтирах си 2 стълапа thunder TCA-4110 http://www.thunder.bg/product_info.p...dc85fcba4f266e
    едното е за бас-а с другото за средите и се получи доста добре.Тъй като това е голяма консумация, а не съм монтирал допълнително нищо от сорта на акумулатор,кондензатор,генетатор и тн. а и не съм запознат със ел системите на колата се обращам за помощ към вас.Въпросът ми е мога ли да повредя нещо по колата било там генератор алтернатор или каквото и да било по този начин или единствено акумулатора мога да съсипя?Благодарности

  2. #2

    Default

    Кондензатор му е спасението. Заложи на марка, че много лъжат с капацитета. Пише 1 фарад а всъщност на мерене излиза 0.3. Реално повече от един едва ли ще ти трябва... Читавите са около 150лв.

    ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3
    Болен алфист Kamen666's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Age
    41
    Posts
    2,594

    Default

    Според мен ,няма да имаш никакви ядове ако си с хубави кабели.
    Но нищо не пречи да сложиш един конденз. само на баса.
    Hyundai i40 - 13 - CRDI - Powered By TST Racing
    Suzuki Grand Vitara - 07 - AWD EX
    Alfa 156 - 1.9 JTD - 03 - Powered By TST Racing + K&N Filter - EX
    Kawasaki Ninja ZXR - 06 -The Fastest
    Honda PCX150 - 15 - The Cheapest

  4. #4
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!
    Аз пък що си мисля, че се свързва успоредно на усилвателя
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  5. #5
    +- mimouzunov's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    гр. София
    Age
    42
    Posts
    2,635

    Default

    Quote Originally Posted by zdravio View Post
    Кондензатор му е спасението. Заложи на марка, че много лъжат с капацитета. Пише 1 фарад а всъщност на мерене излиза 0.3. Реално повече от един едва ли ще ти трябва... Читавите са около 150лв.

    ПП: кондензатора се свързва последователно за усилвателя. Ако е нов, задължително преди да го закачиш, трябва да го заредиш!
    Не схващам.... Как да се свърже кондензатора!?
    Някои ме изпреварил вече... С отговора...
    Опънете си читави кабели и не се занимаваите да си давате парите за тея кондензатори...
    Last edited by mimouzunov; 14-05-2010 at 11:24.
    155 2.0 TTC > e46 330ci тествано...

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    София
    Posts
    9

    Default

    Кондензатора се връзва усподредно на кабелите, които отиват в усилвателя. Кондензатора няма да ти спаси положението, работата му е да задържа ток и като удари баса да нее чак толко голям спада.
    Какво имаш впредвид голяма консумаця? Пада акумулатора, недозареждане...?
    Проври си токовете на запален двигател със всички консуматори.

  7. #7
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    дааа няма страшно -само акумулатора може да му се е... майката - и както те съветват всички - слагай стабилни кабели(той се изчислява според консумацията на усилвателите ) И кондензатор (за да нямаш проблеми от сорта -що ми мигат фаровете ,и защо ми се размазва баса )
    Слагането на 2-ри акумулатор се налага,когато музиката е над 1КВ
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    Благодаря на всики за помоща..оказа се е на акумулатора едната клетка си е заминала.Неска ходих на пистата и като си трахвах се молих да запали инъче щом като кондензатора ще оправи проблема със спада на напрежение по-нататък ще сложа и един че сега всичко е като цветомузика

  9. #9
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Така .
    Кондензатора не е спасението - това и другите ти го казаха , и 3f (фарада) да сложиш може и пак да не се оправи . Ясно е ,че акумулатора ти си е заминал . Вземи си ХУБАВИ захранващи кабели за всеки усилвател отделен захранваш кабел с подходящо сечение според мощноста на усилвателя + % резерв . Ако не знаеш ка се смята необходимото сечение кажи не се стеснявай - но не си прави експерименти с произволни кабели .
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    Колеги смених акомулатора, но сега имам по-голям проблем и всякаква помощ ще ми е то полза.Купих акомулатор и отидох в сервиз да ми попълнат гаранцията,но маисторите като я замериха се оказа че незарежда состатъчно(13.4 волта)и казаха че е или от генератора или от лоша връзка по инсталацията.Обясниха ми че ако се наложи да се сменя генератора трябва да се свали цялата дясна полуоска.Интересува ме товя вярно ли е и ако някои може да ми помогне със цени на генератор,за работа, дали има общо между генератор и алтернатор и всичко останало ще бъда много благодарен.Благодаря предварително!

  11. #11
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by leanlow View Post
    Колеги смених акомулатора, но сега имам по-голям проблем и всякаква помощ ще ми е то полза.Купих акомулатор и отидох в сервиз да ми попълнат гаранцията,но маисторите като я замериха се оказа че незарежда состатъчно(13.4 волта)и казаха че е или от генератора или от лоша връзка по инсталацията.Обясниха ми че ако се наложи да се сменя генератора трябва да се свали цялата дясна полуоска.Интересува ме товя вярно ли е и ако някои може да ми помогне със цени на генератор,за работа, дали има общо между генератор и алтернатор и всичко останало ще бъда много благодарен.Благодаря предварително!

    не съм запознат основно с генератора ТС-а , но я по добре я качи на един канал и разгледай масата на генератора как е (в смисъл дали има нужда от смяна ,дали е корозирала )нещо такова - първо я изчисти и я стегни добре и ако не се оправи ходи на майстор да го види .
    Относно инсталацията предполагам си сигурен че не си направил някоя беля (не си пробил захранващия кабел някъде , масите са ти добре стегнати )?

    Я кажи по колко ампера са ти предпазителите на усилвателите и на захранването ? и колко мм/кв е кабела на захранването за към усилвателите
    Last edited by Sergey_gigov; 04-06-2010 at 18:00.
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  12. #12
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PB
    Posts
    44

    Default

    По инсталацията на стъпалата съм сигурен, че всичко е както трябва.За предпазетилите не съм сигурен колко ампера са (трябва да ги погледна),но имам 1 главен които съм монтирал на 10тина санта от акомулатора и отделно на всяко стъпало си има по още 2 предпазителя.а захранващите кабели са ми по 4 кв за всяко стъпало.Но проблемът не идва от музиката защото вмомента е откачена директно от акомулатора.
    Тази сутрин ходих на друг сервиз-при Ончо (има 2 сервиза единия на 6-ти септември срещу шела,а другия на рогошко шосе)и той ме изуми като каза че колата си зарежда нормално.Обясни ми че минимума на зареждане(13,6v)при включени климатик фарове и др консумаций трядва да е когато колата е на минимум 2000 оборота, а не на 800!И сега въпросът КАК Е ПРАВИЛНО ДА СЕ ИЗМЕРВА - НА НАД 2000 ОБОРОТА ИЛИ НА 800 С ВКЛЮЧЕНИ КОНСУМАТОРИ
    Last edited by leanlow; 05-06-2010 at 14:53.

  13. #13
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by leanlow View Post
    По инсталацията на стъпалата съм сигурен, че всичко е както трябва.За предпазетилите не съм сигурен колко ампера са (трябва да ги погледна),но имам 1 главен които съм монтирал на 10тина санта от акомулатора и отделно на всяко стъпало си има по още 2 предпазителя.а захранващите кабели са ми по 4 кв за всяко стъпало.Но проблемът не идва от музиката защото вмомента е откачена директно от акомулатора.
    Тази сутрин ходих на друг сервиз-при Ончо (има 2 сервиза единия на 6-ти септември срещу шела,а другия на рогошко шосе)и той ме изуми като каза че колата си зарежда нормално.Обясни ми че минимума на зареждане(13,6v)при включени климатик фарове и др консумаций трядва да е когато колата е на минимум 2000 оборота, а не на 800!И сега въпросът КАК Е ПРАВИЛНО ДА СЕ ИЗМЕРВА - НА НАД 2000 ОБОРОТА ИЛИ НА 800 С ВКЛЮЧЕНИ КОНСУМАТОРИ
    аз мисля че си зарежда нормално -замери 1-во на запален двигател на 800 оборота без никакви консуматори каква стойност дава - след това замери със фарове и другите консуматори как е
    Другото направете замерване на оттечка дали няма .(това ако не знаеш как се прави не го пправи сам ,да не изгориш уреда )
    А за кабелите - определено са много ама наистина много малко -да предположим че на единия усилвател ,предпазителите са около 80 А-и дължината на кабела е около 5 м - то за единия усилвател ти трябват около 35
    мм/кв
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #14
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    А за кабелите - определено са много ама наистина много малко -да предположим че на единия усилвател ,предпазителите са около 80 А-и дължината на кабела е около 5 м - то за единия усилвател ти трябват около 35
    мм/кв
    Аз се надявам да е изтървал една 0 и да е искал да пише 40м/2 защото тия 4 са
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ми то такъв кабел няма 40мм2 - 2*20мм2 =35мм2 следващия е 50 мм2
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •