Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 43 of 43

Thread: Педал на съединителя

  1. #31
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Да обаче като е заминала как да я ползвам. То тя ако може да създава такава сила няма да я свалям
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  2. #32
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Да обаче като е заминала как да я ползвам. То тя ако може да създава такава сила няма да я свалям
    Повярвай ми може Това че изпуска не значи че няма сила да се саморазлепи
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  3. #33
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Помпите вече са сменени. Долната се оказа доста упорита, но след като я свалих с цялата планка се предаде. Сега нов проблем не мога да обезвъздуша системата. След 2 часа усилия има съвсем слаб резултат, педала има съпротивление от половината надолу и при натиснат зверски до ламарината чак тогава има минимално отделяне. Хода на вилката е около 10 милиметра което ми се струва краино недостатъчно за да работи добре съединителя.
    Някой колега знае ли тези тънкости на обезвъздушаването на съединителя че утре пак да се помъча да го оправя. Поздрави
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  4. #34
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Quote Originally Posted by to_lose_HEART View Post
    Помпите вече са сменени. Долната се оказа доста упорита, но след като я свалих с цялата планка се предаде. Сега нов проблем не мога да обезвъздуша системата. След 2 часа усилия има съвсем слаб резултат, педала има съпротивление от половината надолу и при натиснат зверски до ламарината чак тогава има минимално отделяне. Хода на вилката е около 10 милиметра което ми се струва краино недостатъчно за да работи добре съединителя.
    Някой колега знае ли тези тънкости на обезвъздушаването на съединителя че утре пак да се помъча да го оправя. Поздрави
    Нали остави първо помпата да се обезвъздуши, стегни холендърчето и след това остави пробката на работния цилиндър да потече хубаво
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    Нали остави първо помпата да се обезвъздуши, стегни холендърчето и след това остави пробката на работния цилиндър да потече хубаво
    Аз така направих и после за всеки случай качих жена ми в колата да натиска ,натиска и държи -аз отвивам със лула 8 и с едно маркуче да гледам дали има въздух,педала остава долу стягам ,вдигам го на ръка и още веднъж.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  6. #36
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    След доста усилия вече съединителя е добре и кораба се движи
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

  7. #37
    Младши алфист jaboka_'s Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    7

    Default

    смених помпата при педала която според мен е горна 75 лв с отстъпката от АХМ.Симптомите бяха същите като на колегата и всичко се оправи

    alfa 166 2.4JTD 170hp
    alfa 147 1.6TS 106hp

  8. #38
    Старши алфист iveli's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    СЛИВЕН
    Posts
    851

    Default

    Миналата зима смених съединител и работен цилиндър но не смених помпата Сега скоростите взеха да влизат доста трудно Помпата не тече За смяна ли е или подлежи на ремонт
    ALFA ROMEO 166 2.4JTD 98 136НР бивша, 2.4JTD 2002 150НР настояща

  9. #39

    Default

    И при мен е така,всичко смених,писах много по въпроса,и не се оправи след смяна на помпата,като е студена трудно включва.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #40
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default съединител

    колеги от две седмици съм собственик на алфа 166 2,4JTD та имам същите симптоми със съединителя мек и пропаднал,проблема е че не тече от никъде,майстора ме записа за др.седмица но ми се налага да се движа а не мога да превключвам,та дали е възможно да е от др.освен от помпата или ако е от нея от горна или долна според вас

  11. #41
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by ivo_io View Post
    колеги от две седмици съм собственик на алфа 166 2,4JTD та имам същите симптоми със съединителя мек и пропаднал,проблема е че не тече от никъде,майстора ме записа за др.седмица но ми се налага да се движа а не мога да превключвам,та дали е възможно да е от др.освен от помпата или ако е от нея от горна или долна според вас
    Ако няма теч е от горната помпа
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  12. #42
    започва да се пристрастява ivo_io's Avatar
    Join Date
    Feb 2012
    Location
    Ел.Пел.
    Posts
    36

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Ако няма теч е от горната помпа
    мерси колега,но все пак за да е сигурна работата доколкото разбирам "горната" е откъм мотора/по-евтината/

  13. #43
    Запален алфист to_lose_HEART's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Гълъбово
    Age
    42
    Posts
    473

    Default

    Горната помпа е тази на педала, когато е износена няма теч но просто не може да направи нужното налягане да задвижи вилката на съединителя.
    А това до двигателя е работен цилиндър но по често му викаме долна помпа
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •