Results 1 to 11 of 11

Thread: Колата ми е като спъната, не върви ... 156 1.8 ТС

  1. #1
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default Колата ми е като спъната, не върви ... 156 1.8 ТС

    правих ремонт на главата /беше паднала компресията на единия цилиндър / и след това си....майката.
    колата ми е като спъната не върви има динамика на престарел опел и гори като за световно/скочи от 7,5 на 10,5 извънградско при нормално и човешко каране/
    Това накратко е историята на заболяването
    Проверено е зацепването на двигателя при лисан-перфектно е,ламбда сондата и дебитомера са здрави и работят в норма.Свещите са на 2000 км.Да вярно са бош но ги проверих като ги замених с един колега с денсо нямаше промяна в поведението на неговата и мойта кола т.е.неговата не спря да върви като хората а мота не тръгна така че и там не е проблема.налягането на маслото е идеално компресията на всички цилиндри е като закована на 12,7-12,8 което за 12г.автомобил е идеално.вариятора е отремонтиран преди 1000км.
    Като е студена горе долу се понася,загрее ли и си е........
    Карам я само с Селения рейсинг 20/60.Дроселната клапа грам не е зацапана,въздушния филтър е нов маслото е на 5000км

    Това е в общи линии ако някой може да помогне и е имал подобен проблем нека пшомогне че вече се виждам в чудо,гледам я като писано яйце всичко е в норма и сменено но това .....не знам
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  2. #2
    Запален алфист t-1000's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Philippines
    Posts
    185

    Default

    Провери дали не смуче въздух от някъде и датчика за положението на разпределителния вал

  3. #3
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Сондата и дебитомера проверявани ли са след като е станал проблема или е било преди това? Защото и моята сега гори 10 извънградско с прецакана ламбда, колата не вървеше преди защото тръбата след дебитомера беше спукана.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #4

    Default

    Смениха ли сегменти,и защо не направиш рекламация ходи в някой сервиз да я погледнат.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  5. #5
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Това ми мирише на интересен случей имам силни съмнения към изпускателната система и освен това това със загряването и невървенето е много чест симптом при сонда/дебитомер И въпреки това тук хвърляме боб
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  6. #6
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    в момента проблема търпи развитие.т.е.прави се сравнителен анализ на работата на моята кола с работеща нормално такава.за сега излиза че има някаква клапа или бог знае какво което се отваря при ниски обороти/до 3000/и след това се затваря.командва се от компа при мен това не се случва.........за сега.
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  7. #7
    Запален алфист vinilov's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Ловеч
    Posts
    127

    Default

    Това за което говориш вероятно е соленоида на вариатора, той е вид клапан, при мен се задейства при 1800-1900 оборота. Той лесно се проверява дали работи сваляш го и му подаваш 12 волта и излиза от долната му страна едно щифтче, а ако искаш да провериш дали му подава управляващ импулс компютъра просто му вържи един волтметър на букса на соленоида и форсирай до 1900 оборота, трябва да покаже 12 волта.
    Иначе ако не работи тоя соленоид който управлява вариатора предполагам, че самият двигател ще ти се развърта по-бавно и на моменти вероятно ще изглежда, че се замисля, но не би трябвало да е чак спъната.
    Друго което можеш да пробваш е вземи бубините на твоя познат, за проба.
    Alfa Romeo 156 2.0TS, 150 коня
    ЕГН:0103041325

  8. #8
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    направихме и двете гореописани процедури..не е от тях
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

  9. #9
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Катализатора, предполагам, сте го проверили ...

  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Катализатора, предполагам, сте го проверили ...
    Ако питаш мен направо да се откачи задното гърне и а пробва без него може вътре да е станало салата
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Запален алфист alex052's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    софия
    Posts
    390

    Default

    тава с гарнето не съм го пробвал......ама може и да е заминало ще пробвам

    ---------- Post added at 17:50 ---------- Previous post was at 17:48 ----------

    катализатор нямам а това с гърнето ще го пробвам........
    Няма невъзможни неща,просто има недостатъчно финансиране.
    156 1,8ТS-99 ......
    EX
    159 1,9 JTD-08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •