Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Изгасна -край!-защо ?

  1. #1
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default Изгасна -край!-защо ?

    Колеги ,онзи ден малко след полунощ отивах към Софийския квартал КняЖево
    Тамън си минавам моста на влюбените на бул.България и пускам парното на топличко да ми духа,от там таблото на км-тража почна да мига всичко ,музика почна да ми се вккючва и изключва сама ,включих и плафона ,той също 'Диско Стайл' ,след 2-рия мост 200 метра по-нагоре бях спрял с изгаснала кола....?
    Въпроса ми е какво може да е станало ,много ми е интересно ,след 1 час седене ,един таксиметров спря бутнахме я на зад и запали на задна ,стигнах до Княжево и остана там,вчера я дръпнахме до нас с едно приятелче ,но неще да тръгне ,пробвах я на първа,на втора ,на 3-та - на 3-та я запалих качиха се оборотите и почнаха да гърми (като от кабели и свещи) ,после я запалих и на 2-ра вкарах и една хубава газчица на място ,но изведнъж оборотите паднаха на 2.000 и колкото и да натискам нищо не ставаше.После дори и ток мислихме да и дадем ,но тя не зареждаше дори акумолатора ...?
    какво може да е според вас ?!Акумолатора е БОШ(уникален ,цяла зима не ми е направил та*ак веднъж дори)...
    Алтернатор ли може да е ?
    не искам да предполагам ,защото не разбирам ,ако някои се сеща да метне едно мнение


    Мерси предварително
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  2. #2
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    А като даваш контакт ток има ли ? Че моята преди време ми го направи тоя номер , и се оказа хлабава клема на акумулалатора . Провери ги и тях .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  3. #3
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Хммм,едната от клемите на акумолатора се мурда на ляво на дясно и мога да я извадя с малко сила,дали може да е от това ?
    Като я дам на контакт ,има ток в колата имам джамци,има музика ,има аварийки ,всичко има,само ча тръгна ли да паля само зарежда нещо от пред (чува се ЩРАК) и това е ...
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  4. #4
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Погледни масата от акумулатора към купето
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    Като я дам на контакт ,има ток в колата имам джамци,има музика ,има аварийки ,всичко има,само ча тръгна ли да паля само зарежда нещо от пред (чува се ЩРАК) и това е ...
    аз преди на мареата имах такъв проблем и се оказаха четки на стартера

  6. #6
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Разгледай + и - на акумулатура . Изкарай клемите , почисти ги и ги стегни хубаво . И при мен имаше навсякъде ток , но не палеше . Индикаторите по таблото не би трябвало да ти светят , но иначе авариики и музика си имаш .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Разгледай + и - на акумулатура . Изкарай клемите , почисти ги и ги стегни хубаво . И при мен имаше навсякъде ток , но не палеше . Индикаторите по таблото не би трябвало да ти светят , но иначе авариики и музика си имаш .

    И при мен проблема беше същият и само слязох за едно пикане/пък и отивах на почивка/,след зачистване едно друго после бутане и в Търново нов акумулатор.Старият беше сух и беше дал богу дух,като преди това въртеше като луд.
    МЕТАН

  8. #8
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Тонов го каза по- горе, ама да обобщя!
    Първо клемите на акумулатора, а после масите.Щом прави тая простотия и при бутане, не е от стартера.
    По-скоро пробил и окъсяващ диод или намотка на динамото, но е много рядко срещано.
    Първо се оправи с масите, защото ако е от тях, може да стане мазало.Акумулатора е лесен.Пробвай със здрав!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  9. #9
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Момчета мерси за вниманието .
    Като казвате маси,аз знам и виждам само една маса ,това е кабелче което е сложено в клемата на + или - не знам коя , и после е хфанато за един болт на бронята ми ,други маси не знам ,как да разбера кое е маса ?
    Като прочета въпроса ми изглежда тъп и нелогичен ,но не съм много наясно и ще се радвам да ми обесните
    Мерси от ново!
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaFen145 View Post
    Момчета мерси за вниманието .
    Като казвате маси,аз знам и виждам само една маса ,това е кабелче което е сложено в клемата на + или - не знам коя , и после е хфанато за един болт на бронята ми ,други маси не знам ,как да разбера кое е маса ?
    Като прочета въпроса ми изглежда тъп и нелогичен ,но не съм много наясно и ще се радвам да ми обесните
    Мерси от ново!
    Масата е "-" която е хваната за купето и двигателя.Потърси тая където отива към двигателя,другата изглежда е добре щом работят всички други консуматори!!!
    МЕТАН

  11. #11
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by bocko View Post
    Масата е "-" която е хваната за купето и двигателя.Потърси тая където отива към двигателя,другата изглежда е добре щом работят всички други консуматори!!!
    Да на минуса е ,другия към двигателя как трябва да изглежда,защото този е купето е тънак?
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Варна
    Posts
    144

    Default

    Другият е от купето към двигателя.Боксер ли е колата?
    Ти пробва ли с друг акумулатор?
    МЕТАН

  13. #13
    Начинаещ Професионалист* AlfaFen145's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    София
    Posts
    81

    Default

    не ми е боксер колата,колата от подписа е 1.4ТС ,аз преди се чудих кой прави толкова криво заземяване ,а то било на купето заземяването ..ах ...
    Ще пробвам с друг акумулатор пък ще видим
    155 96' 1.6 16v 1++hp???
    Mazda 626 84'
    Събуждам се ,a гледам спя?!
    ex' 145 97' 16V TS

  14. #14
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    при тс-ите проблема обикновено е от главните релета до акумулатора. има няколко теми по въпроса със снимки.
    точка

  15. #15
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    при тс-ите проблема обикновено е от главните релета до акумулатора. има няколко теми по въпроса със снимки.
    При старите да ма при новите? А и дали ще стане дискотека в колата от релетата до акумулатора
    Залагам на кофти връзки на клемите и аз и/или маса на купето.
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •