Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 60 of 60

Thread: Процедура за ресетване на ЕКУ-то

  1. #46
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Няма да капултираш, но може да капитулираш Само диагностика и нещата ги въстановяваш поетапно. С крушките ще минеш тънко, но нататък....протмоне да ти е яко

  2. #47
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Колеги, имам въпрос смених дебитомера преди седмица посъветваха ме да направя диагностика ,ако има грешки да се изчистят,сега я закачихме я и майстора каза ,че екуто иска адаптация ,но тя се правила само с егзаменер ,а тук в Бургас има само в Ауто плюс ама диагностика им бил в отпуск ,та може ли без този егзаменер да се извърши процедурата?
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  3. #48

    Default

    Звънни на Новачев той има Алфадиаг и може да ти го направи срещу едно голямо мерси бре....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #49
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Мерси но му нямам номера колега .
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  5. #50
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Прати му ЛС

  6. #51
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Така и направих разбрахме се вече благодаря ви колеги.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  7. #52
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Сега не е по темата ама е свързано с проблема на колегата.
    Колата имаше две грешки P1173 slef adaptation parameters FRA above maximum limit
    А другата е е P-1117 пак за адаптивните параметри но този път за ламбда сондата и пак над лимита.
    Сега колата беше с онази хубава сонда дето завършва на 190 колегата е сложил LS-05 която работи но при празен ход забива към 0 волта не съм сигурен дали това не е защото още не е адаптирана защото тези измервания го правихме непосредствено след зануляване.
    Питането ми е дали е нормално нова сондa да забива на О волта на парзен ход все пак е нова, и какви са тези FRA параметри и каква може да е причината да записва грешките, дали е защото не е адаптирана сондата или друго
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  8. #53
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Сега не е по темата ама е свързано с проблема на колегата.
    Колата имаше две грешки P1173 slef adaptation parameters FRA above maximum limit
    А другата е е P-1117 пак за адаптивните параметри но този път за ламбда сондата и пак над лимита.
    Сега колата беше с онази хубава сонда дето завършва на 190 колегата е сложил LS-05 която работи но при празен ход забива към 0 волта не съм сигурен дали това не е защото още не е адаптирана защото тези измервания го правихме непосредствено след зануляване.
    Питането ми е дали е нормално нова сондa да забива на О волта на парзен ход все пак е нова, и какви са тези FRA параметри и каква може да е причината да записва грешките, дали е защото не е адаптирана сондата или друго
    0 мв. може да покаже когато мотора се намира в кътоф режим. При всякакви други условия това не е нормално. Най-вече пък и да забива и да седи там.

    П.П. Много важно е при монтажа на универсалната сонда да се спази дължината на кабела. При това ниско напрежение резистънса трябва да бъде в оптималните консруктивни граници. Някои майстори ги вържат както им падне, но това е неправилно. Не случайно там кабелите са сребърни. Те не се запояват което при опит си е цяло приключение без необходимия припой и за това в комплекта си има свързващи шекери и подробно описание за начина на монтаж.
    Last edited by oem; 14-08-2010 at 01:02.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #54
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Дължината е спазена беше точно колкото старата невидях как я беше вързал ,но мисля че няма как да сбърка има си упътване в комплекта ,но ако трябва пак ще я сваля само за да се убедя че всичко е правилно направено, само не разбрах работи ли сондата или не?
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  10. #55
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не мога да ти кажа от разстояние. Какво всъщност се видя на диагностиката? При запален двигател на празен ход сондата стои на 0 мВ? И не мръдва? Като изфорсираш какво става? Свързването не може да се обърка по принцип. Кабелите са по цветове. Вържат се цвят по цвят и това е.

    Ако е така в такива члучаи се прави проверка на връзките. Проверката на масата по сивия кабел. След това закачане с оцилоскоп на буксата на сондата да се види какво реално се получава като данни... Трябва дасе мери. Не бива да се гадае така.
    Last edited by oem; 14-08-2010 at 09:38.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #56
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    0 мв. може да покаже когато мотора се намира в кътоф режим. При всякакви други условия това не е нормално. Най-вече пък и да забива и да седи там.

    П.П. Много важно е при монтажа на универсалната сонда да се спази дължината на кабела. При това ниско напрежение резистънса трябва да бъде в оптималните консруктивни граници. Някои майстори ги вържат както им падне, но това е неправилно. Не случайно там кабелите са сребърни. Те не се запояват което при опит си е цяло приключение без необходимия припой и за това в комплекта си има свързващи шекери и подробно описание за начина на монтаж.
    Да бе батка,ма тези щекери как се пълнят с вода не е истина,аз лично съм запоил над 100 сонди и всите досега нямат проблеми,работят без грешка
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #57
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Бе и аз съм поил с големия поялник за калайдисване на олуци Тва сребро няма спояване с тинол. Хваща повърхностно и като го дръпнеш и се къса. Само с припой става добре и пак с големия поялник.

    Иначе аз щекера като не ми се запоява го мушкам така малко над стабилизиращата щанга. Там вода няма от къде да влезе. На мойта кола е така и не съм имал грижи с вода там. Пък като има страх да не влезе вода едно тиксо около щекера и кабела... здраво увиване и нема грижи.
    Last edited by oem; 14-08-2010 at 10:30.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #58
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    След подаване на газ сондата работи но на празен ход си стои на нула Новачев ми прави диагностика за което съм му благодарен после отидохме на неговата кола неговата не беше така работеше си нормално.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  14. #59
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    0 мв. може да покаже когато мотора се намира в кътоф режим. При всякакви други условия това не е нормално. Най-вече пък и да забива и да седи там.

    П.П. Много важно е при монтажа на универсалната сонда да се спази дължината на кабела. При това ниско напрежение резистънса трябва да бъде в оптималните консруктивни граници. Някои майстори ги вържат както им падне, но това е неправилно. Не случайно там кабелите са сребърни. Те не се запояват което при опит си е цяло приключение без необходимия припой и за това в комплекта си има свързващи шекери и подробно описание за начина на монтаж.
    небе не е 0 но е 0,04 0,06 и едни ейтакива при вдигане на оборотите си работи нормално
    А някой нещо за тези адаптивни параметри да каже
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #60
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    това да не ви е фиат та като махнеш клемите и да се ресетва(да си изчисти грешките от паметта ако има такива).
    единствения фиат при който става зануляване като се откачат клемите то тва е 1.4Браво/Брава.моята е такава и минава тоя номер.лично е тествано щото докато беше на газ,след това правеше мизерии на бензин,кото я палех на следващия ден(щото си слагах сам газовата и не ми се даваха 120лв за емулатор на ламбда сондата. и тъй когото е на газ трупа грешки и после се дави на бензин)откачах клемите за 7-8 минути(за по малко не съм тествал дали става)и колата пали като излязла от завода.ама тва става само на 1.4,при 1.6,1.8,...и останалите бензинки не минава номера.за дизел също не знам.каквито експерименти съм правел е с мой коли.тествано е и си залагам главата само 1.4.

    алфата е 156 1.8 99г и е стояла без акумулатор 3 дена.ефект никакъв ,ако има грешки диагностиката ще ги покаже.с дърпане на клеми не става.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •