Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 30 of 30

Thread: Защо Климатика не работи??Алфа 145 ЖТД

  1. #16
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    От София съм. Ми в сервиз където имат машина за смяна на фреон. Има ли нещо специфично за Алфите

  2. #17
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами за всяка инсталация е различно и количеството и вида масло и фреон и в какви стойности да е температурата на изхода. ако е добър майстора, още като види компресора какъв е , ще знае какво и колко да сложи.
    точка

  3. #18
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    Горе долу, колко пари взимат за пълнене и могали да го напълна само с фреон? По схемата не видях къде е бушона за климатика е релето?

  4. #19

    Default

    50лв. е добре сякаш.

  5. #20
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    май по толкова взимат - 50-60,но ако всичко друго е наред.
    точка

  6. #21
    започва да се пристрастява AndreyVelikoff's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    София
    Posts
    39

    Default

    Колеги,помогнете! Значи, ето какво ми сториха с климатика - сменям кондензатор-нов, компресор-втора ръка, всички тръби презаварявани където изпускат, нов вентилатор(втора ръка) Резултатът след всичко това - климатика работи 40-50 минути и спира да работи. Отивам пак, викат всичко е ок, трябва нещо по електриките да се види. Но там всичко си е наред. След което от сервиза заключиха, че държи високо налягане понеще не може да се охлади добре кондензатора и компресора изключва. Добрее. Решението на това беше, че трябва двоен вентилатор. По принцип май е единичен за мойта кола, но както и да е, купувам от моргата двоен, пригодяват го да пасне в купето, връзват го да духа на макс нон-стоп, без вариатор и климатика заработва. Да ама след около 1000 км вече отново не работи.И сега се чудя какво вече да правя, да сменя и филтър-дехидратора, дали ще помогне, или да си взимам нов вентилатор?...Вече набих една бала пари в тоя климатик и пак не работи, направо ми се реве...Кажете някой читав сервиз, че ги изредих три и просто...
    _________________________
    ALFA 146 1.9 JTD '00
    http://www.youtube.com/watch?v=JIOdc0o0IOA
    LANCIA DELTA II 1.6 mono '93

  7. #22

    Default

    Имаш л.с.

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    Моя климатик заработи нямаше фреон срещу 55лв.
    Добър сервиз за климатици провери в (уебър или вебър)
    намира се в кв. Враждебна.

  9. #24
    Алфа 145, 1.9 JTD
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    София
    Posts
    6

    Default

    Quote Originally Posted by DSlavev View Post
    kolev е абсолютно прав, ако няма фреон в системата компресора изобщо не включва. Миналата година зареждах фреон в Младост и ми взеха към 80лв/ не сам много сигурен за точната сума/, като предварително надуха с въздух системата да я проверят за течове.
    Здравейте. А дали ще е удобно да ми кажете къде в Младост сте си сложили фреон, че и аз трябва да го направя май. Предварително благодаря.

  10. #25
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Милена, Имаш ЛС

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  11. #26
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Здравейте колеги . Колицата ми е 146 1.9 ТД 1998г с . Климатроник йок. Днес сипах 200г фреон и компресора не тръгна. И утре ще почна да се ровя за проблема по схемата която е дадена в темата . Та въпроса ми е частите от 1.9 тд и ТС моторите еднакви ли са или има разлика . Защото имам 146 1.4 ТС за донор и ако нещо не е наред направо да свалям от нея .

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Здравейте колеги . Колицата ми е 146 1.9 ТД 1998г с . Климатроник йок. Днес сипах 200г фреон и компресора не тръгна. И утре ще почна да се ровя за проблема по схемата която е дадена в темата . Та въпроса ми е частите от 1.9 тд и ТС моторите еднакви ли са или има разлика . Защото имам 146 1.4 ТС за донор и ако нещо не е наред направо да свалям от нея .
    еииииииииииии компресора събира 700гр пълен.Ако не ще да включва значи имаш проблем по тока. Компресора гледа ли го някой които разбира от какива раб. бошон да не е изгорял.
    Alfa Romeo 147 05" 1,9 JTDm Distinctive
    ех.. Малкото КуВе

  13. #28
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Утре ще лягам под колата , че преди време обърках климатика с алтернатора и взех че му смених ремъка понеже ми свиреше ( После научих кое какво е ) и все си мисля че отдолу кабелите не са наред. Ще видя ако успея да направя нещо ще е добре ако не стъклата долу и когато му дойде времето , тогава ще се прави.

  14. #29

    Default

    Ако има такъв датчик за налягането в системата на климатика, то не би ли трябвало този датчик да е изведен на таблото с някаква индикация... иначе файда много много няма от този датчик... Не би ли трябвало да не е задължително компресора да спира при липса на фреон? Аз имам същия проблем с климатика, но не съм много убеден, че компресора не се включва поради липса на фреон, по скоро ме навява на мисълта че е еладжийска история това... бушон реле слаба връзка...

  15. #30
    светлозелен(ама не много) ivan dimitrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Posts
    2,846

    Default

    ---
    Last edited by ivan dimitrov; 01-03-2019 at 14:50.
    НЯМА ТАКЪВ НАРОД, Продължаваме Простотиите, Бързо Се Прецакваме.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •