Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Защо Климатика не работи??Алфа 145 ЖТД

  1. #1
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default Защо Климатика не работи??Алфа 145 ЖТД

    Здравейте Колеги,

    Проблема е следния:
    Като купих колата не знаех климатика в кво състояние е, тъй като навън беше около 0 градуса...

    При първите температури над 16-17градуса с удоволетворение разбрах, че работи - и то доста добре охлаждаше - и Автоматичния режим си бачкаше...

    Да ама днес в задръстването го пуснах - и нищо... все едно карам стара коруба от 1986г...

    След като паркирах проверих бушоните - оказа се че са здрави и въпреки това като натисна копчето за вкл. на климатика не се чува ония специфичен звук "Цък" и оборотите изобщо не помръдват. Хванах един колега да Цък-а копчето, а аз се заврях под капака... извод - ролката на климатика изобщо не сработва....

    Въпрос: Къде е проблема?-Датчик, реле, бушон(всички са здрави) Фреон(да не би ако е изтекъл да има някакъв авто режим или нещо друго дето не позволява на ролката да зацепи)

    Някой срещал ли е подобен проблем и как се отстранява, какво струва, и къде в София?

    Надявам се да не съм банален, благодаря предварително на отзовалите се!

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    има 2 ключа предпазни които изключват компресора при ниско налягане в системата и при високо. Най-добре да ти видят фреона как е.
    точка

  3. #3
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    kolev е абсолютно прав, ако няма фреон в системата компресора изобщо не включва. Миналата година зареждах фреон в Младост и ми взеха към 80лв/ не сам много сигурен за точната сума/, като предварително надуха с въздух системата да я проверят за течове.
    Last edited by DSlavev; 26-05-2010 at 16:33.

  4. #4
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Quote Originally Posted by DSlavev View Post
    kolev е абсолютно прав, ако няма фреон в системата компресора изобщо не включва.

    Това ми се вижда досталогично - иначе не мога да си обясня защо не иска да включи.

    Quote Originally Posted by DSlavev View Post
    Миналата година зареждах фреон в Младост и ми взеха към 80лв/ не сам много сигурен за точната сума/, като предварително надуха с въздух системата да я проверят за течове.
    Относно фреона - колега, мчожеш ли да ми пратиш на лично къде си ходил(да не излезе като реклама тук)
    защото точно това ми се искаше -да се провери първо да не изпуска от някъде - няма да има смисъл да пълня, ако след това пак ще се изпари...

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  5. #5

    Default

    Има и един температурен датчик,който ако се е скапал също няма да тръгне.

  6. #6

    Default

    brazen, имаш л.с.

  7. #7
    Запален алфист brazen's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    36
    Posts
    326

    Default

    Благодаря ви пичове, сигурно от Понеделник на татък ще я закарам да я видят. Надявам се да е фреон, защото ме наплашиха, че този температурен датчик бил много скъп...

    Като я оправя ще пиша какво е било.

    Alfa Romeo 145 1.9 uniJet Turbo Diesel SOLD!

  8. #8
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Температурен датчик ... или пресостат?
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  9. #9
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ето тука на страница 31
    http://www.alfa145.com/upload/Alfa14...onditioner.PDF
    Q20 е пресостата в който всъщност са 2-те ключета- ако е скапан - взимай от моргата. той дава сигнал на ЕКУ-то което пък управлява релето Q22 което зацепва компресора. първо може да провериш това реле наред ли е и бушона q65 дали е здрав . обикновено обаче автоклиматиците имат леки пропуски на фреон и с времето им пада кпд-то до един момент когато налягането спадне под ниво на което компресора не се включва.
    точка

  10. #10
    Люлинчанин Bonev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    1,354

    Default

    Имаш л.с.

    Subaru Legacy 3.0 H6
    Alfa Romeo 156 2.0 - Ex
    0888 511 533 - Бонев

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    къде се намера бушона за АС

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by mariio View Post
    къде се намера бушона за АС
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...E5%EB%E5%F2%E0

  13. #13
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    софия
    Posts
    211

    Default

    колеги, колко фреон събира с-та? При смяна на фреон се сменя и маслото на компресора, иначе щяло да ми гръмне компресора до 2 години. 146 1,6 16в 99г

  14. #14

    Default

    Струва ми се, че са те излъгъли. Не знам какво значи това нещо смяна на фреон. Отиваш допълват ти го и готово. Ако си от София, кажи, ще ти кажа майстор, при който да идеш и да нямаш проблеми.
    А и кажи какъв ти е проблема, гледам питал си за бушони.

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    за твоята кола дават 150 кубика масло и 700грама фреон. понеже не може да се знае колко фреон има в системата, той се издърпва и се пълни целия наново. най-добре да отидеш в сервиз където знаят какво е необходимо за твоята кола.
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •