Results 1 to 8 of 8

Thread: Проблем светна нещо като дюза

  1. #1
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default Проблем светна нещо като дюза

    Поразгледах радела, но не намерих подобен на моя проблем. Така значи карам и колата забива муцуната, давам газ - никаква реакция, продължава да ми обива скороста(сякаш изгасна) докато освободих да дам от четвърта на трета колата изгасна. Спрях и поогледах и видях, че тази червена дюза свети. Пробвах да запаля, но не запали. Спрях и докато мисля на кой да се обаждам вече да ме дръпне, че и бях далечко от нас викам дай да пробвам пак и така давам на контакт пак си свети тази дюза, въртя стартера около 10 секунди и колата запали а тази дюза изгасна. Прибрах се до нас спрях колата дадох на контакт и вече не свети. Някой има ли си представа от какво може да е този проблем.

    колата е 2.4jtd 2000г
    Last edited by Dob4i; 26-05-2010 at 01:47.

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Първият читав диагностик с подходяща апаратура - ще ти отговори. Виж: клубните сервизи...

  3. #3

    Default

    датчик колянов вал, или регулатор налягане гориво, или помпа , но първо диагностика разбира се.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  4. #4
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Забелязах днес, че и мени малко оборотите можеби от 750 до към 790-800 съвсем леко едвам се усеща.
    Къде във Варна да отида за диагностика, макар, че не го прави постоянно този проблем и едва ли ще открият нещо...
    Last edited by Dob4i; 26-05-2010 at 13:27.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  5. #5
    Старши алфист Iltcho's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Враца
    Age
    42
    Posts
    625

    Default

    Горивния филтър сменян ли е?
    Моята го правеше пролетта рано и като смених горивния и въздушен филтър - всичко е ок!
    ALFA ROMEO 164 2.0 Facelift
    ALFA ROMEO 164 SUPER 2.5TD
    Audi a6 2011 3.0 TDI Quattro
    Mini Cooper 1.6 16V Turbo kit 1++hp

  6. #6
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Да всичко смених преди 1000км. На диагностиката излезе синхронизация колянов и разпределителен вал, изчистиха грешката и уж се оправи... И след 40-50км пак светна лампичката, но не ми е гаснала колата, а сега си свети постоянно. Друго, което забелязах днес е, че горе/долу половината от хода на педала за газта е луфт, всмисъл до към средата като натисна педала, мотора въобще не реагира и за да карам сега се налага кажи речи на пълна газ да карам постоянно. Вчера по едно време изгуби мощност, трудно взе да вдига оборотите на 3-та взе да ускорява както преди на 5-та. Незнам вече......
    Last edited by Dob4i; 28-05-2010 at 19:26.
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  7. #7
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Възможно е да свети и от неизправност на датчика на педала на газта. Принципно за този символ в ръководството пише само Injection Failure и препоръка да се посети сервиз.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  8. #8
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    Възможно е да свети и от неизправност на датчика на педала на газта. Принципно за този символ в ръководството пише само Injection Failure и препоръка да се посети сервиз.
    Както бях писал някъде този ,,символ'' ми излезе когато ми изгоря бушона за вентилатора на охлаждането.. Добре че се усетих навреме и не стана беля...
    166 TS 2.0 1999 ГИ

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •