Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 43

Thread: Къде минава кабела за датчика на маслото 156 1.8 TS

  1. #16
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Къде е това отпред бе колега?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  2. #17

    Default

    има подобен датчик точно до масления филтър.... той ми е счупен и няма никакъв кабел до него...

  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    има подобен датчик точно до масления филтър.... той ми е счупен и няма никакъв кабел до него...
    Някой си е слагал датчик да си мери нещо. Там фабрично няма такъв. Там хората си слагат датчици за налягане и за температура на маслото когати слагат уреди в купето.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    ех... мерси много умори ме тоя датчик... за него търсех кабела... А иначе в сервиза на Кисиов в Плевен ми казаха че от него ми свети лампичката а явно си е от тоя отзад. Благодаря за помощта и затова че ме изтърпяхте

  5. #20
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Търси проблема къде е. Да не се окаче, че не е в датчика. Дано не се окаже това.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  6. #21

    Default

    ако не е датчика какво може да е

  7. #22
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Надявай се да е повреден датчика или да е запушен,щото от другите причини ще получиш силно главоболие.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  8. #23

    Default

    myato а какви са другите ?

    ---------- Post added at 21:06 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

    прочетох във форума че може да е помпата и дано да не е тя а последно трябва ли да слагам този датчик под масления филтър защото за него пише че е за налягане?

  9. #24
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Важен ти е датчикът на блока,този при филтъра в момента ти служи само за тапа.Причините за ниско налягане може да са : филтър на помпата,помпата,преходът към масления филтър,масления филтър,лагери и валове и т.н.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #25

    Default

    понеже виждам че си от плевен можеш ли да ми препоръчаш къде да отида, защото се нагледах на майстори..

  11. #26
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    понеже виждам че си от плевен можеш ли да ми препоръчаш къде да отида, защото се нагледах на майстори..
    Моята кола се обслужва в СД"Илиев и Сие".Намира се малко преди бензиностанцията на Лукойл,на изхода към Буковлък,от другата страна на пътя.Това е под Ситкото.В момента отпред в двора има една сива Алфа Спортвагон.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #27

    Default

    това е точно до пит стоп дето ми направиха супер диагностика

  13. #28
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Да не си ходил в бившият сервиз на Бош.Той отдавна не е това,което беше.Момчето,дето им правеше диагностиката,барабар с всичките си такъми отдавна работи в двора на ОСО-то,под стадиона.Там и правих първата диагностика,преди да я купя.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  14. #29
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Колега, наличието на допълнително монтиран датчик за налягане на маслото, говори, чепредният собственик е имал проблеми с налягането. А това , че колата вече е с нов собственик, пък говори, че проблема едва ли е от датчика . Гледам , че си от Плевен, мини да ти развия от моята алфа за проба един датчик.

  15. #30
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Колега, наличието на допълнително монтиран датчик за налягане на маслото, говори, чепредният собственик е имал проблеми с налягането. А това , че колата вече е с нов собственик, пък говори, че проблема едва ли е от датчика . Гледам , че си от Плевен, мини да ти развия от моята алфа за проба един датчик.
    Като гледам темите,дето ги е пускал колегата и аз си мисля,че е имало магерене по тая кола.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •