Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43

Thread: Къде минава кабела за датчика на маслото 156 1.8 TS

  1. #1

    Default Къде минава кабела за датчика на маслото 156 1.8 TS

    Моля някой ако може ли да ми каже къде минава кабела за датчика на маслото... Alfa Romeo 156 1.8 TS лампи4ката ми беше прекъсната на таблото сега като я оправихме свети постоянно... датчика е прецакан и ще го сменя въпроса е че кабела го няма и незнам къде да го търся.. Благодаря предварително!
    Last edited by spe4elist; 25-05-2010 at 23:22.

  2. #2

    Default

    Зад двигателя, бял кабел е, влиза после в една правоъгълна букса.....генератора вървеше в същия сноп - същото по дебелина кабелче е......по нагоре към снопчето влизат и от стартера кабеляци....
    Моа и пикчър да ти пусна, ама няма да се ориентираш може би......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3

    Default

    много ти благодаря, ако не го открия ще пиша пак

  4. #4

    Default

    за съжаление не успях да го намера може ли някой да покаже снимка къде да го търся.. нямам представа къде е срязан. датчика ще го сменя но трябва да го вържа и с кабел

  5. #5

    Default

    още един въпрос: Има ли начин да сменя датчика без да изтачам маслото?

  6. #6

    Default

    Да....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    ок мерси.. но въпроса за кабела остава, ако някой има снимка ще съм благодарен... не мога да открия този кабел

  8. #8

    Default

    някой може ли да помогне с въпросния кабел ?

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колега, махни маркуча на дросела, ако трябва и дросела, вземи едно фенерче и си светни зад мотора. По средата ще видиш детонационния датчик. Другия е за маслото. Без да свалиш тези неща не можеш да го видиш.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    съжалявам но изобщо не мога да се ориентирам може ли някой да качи малко снимки.. ще съм много благодарен

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    съжалявам но изобщо не мога да се ориентирам може ли някой да качи малко снимки.. ще съм много благодарен
    Ограденото е датчика....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_4220.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    в предната лява част на двигателя отдолу има датчик. не е ли той за маслото ?

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Колегата ти е очертал кой е датчика за маслото. Това е той. Защо продължаваш да питаш?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14

    Default

    Предавам се......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15

    Default

    този го знам че е пак за масло, но ми казаха в един сервиз в плевен че този е за налягане, а този отпред е за ниво...
    Ферарист много благодаря за снимката и се извинявам че съм нахален, но в такъв случай незнам този отпред за какво е....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •