Results 1 to 6 of 6

Thread: Съвместимост на хидр повдигачи при 2.0ТС ЦФ2-3

  1. #1

    Default Съвместимост на хидр повдигачи при 2.0ТС ЦФ2-3

    Днеска видях тема дето е на линка по долу, че хидравличните повдигачи при 2.0ТС имали различна дължина - според хайванина се различавали по външна дължина, докато не бил сигурен дали вътрешната(която има значение) била различна......епера дава все един и същ номер и за 1.8 и за 2.0, както и да ЦФ2 и ЦФ 3 двигателите, и ми стана интересно някой има ли конкретни наблюдения????
    http://www.alfaowner.com/Forum/engin...c-tappets.html
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Днеска видях тема дето е на линка по долу, че хидравличните повдигачи при 2.0ТС имали различна дължина - според хайванина се различавали по външна дължина, докато не бил сигурен дали вътрешната(която има значение) била различна......епера дава все един и същ номер и за 1.8 и за 2.0, както и да ЦФ2 и ЦФ 3 двигателите, и ми стана интересно някой има ли конкретни наблюдения????
    http://www.alfaowner.com/Forum/engin...c-tappets.html
    Ем аз на скоро сменях на мойта повдигачите и си бяха същите. Купих ги за 1.8 и 2.0 и с микрометъра ги мерих и са същите. Моите бяха леко износени странично. Нямаше да се продават отделно за 2.0.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Нямаше да се продават отделно за 2.0.
    Не разбрах - за двойка се продават отделно, или.....?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Не разбрах - за двойка се продават отделно, или.....?
    Не. Едни и същи се продават и за двата. Аз до колкото знам цялата глава на 1.8 и 2.0 е една и съща. Валове, клапани, повдигачи....
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не. Едни и същи се продават и за двата. Аз до колкото знам цялата глава на 1.8 и 2.0 е една и съща. Валове, клапани, повдигачи....
    Ето едно прятно каталогче онлайн, http://www.motorenteile.mahle.com/eL...ngine/byParams точно за повдигачи незнам но има доста инфо с размери основно за лагери, клапани, валове и т.н.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Не. Едни и същи се продават и за двата. Аз до колкото знам цялата глава на 1.8 и 2.0 е една и съща. Валове, клапани, повдигачи....
    Уж и аз така знам....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •