Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Грешка датчик колянов вал

  1. #1
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default Грешка датчик колянов вал

    Здравейте,
    ще съм благодарен за вашето мнението относно моя проблем.
    Значи първоначално колата като я карам извесно време и примерно сляза за 5 минути, после не ще да запали известно време. Последно ми се случи да изгасне и в движение.
    Днес я закачих с компа и ми показва следните грешки.

    Предполагам че е датчика на коляновия вал.
    Благодаря предварително.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails untitled.jpg   untitled1.jpg  
    Alfa 156 1.8 TS 00

  2. #2

    Default

    Студена трудно ли пали ? Оборотите играят ли ? Питам те, защото имам подобен проблем, но за сега не ми е гаснела в движение.

  3. #3

    Default

    По принцип това са симптомите, ако има от къде да намериш резервен за проба ще е добре да видиш как е, иначе трябва да го купиш......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Когато е студена нямам никакви проблеми с паленето. А когато ми направи номера върти на пушка но все едно не подкачва гориво и след 10 минути си запалва отново без да и правя нищо.
    Alfa 156 1.8 TS 00

  5. #5
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Имах същия проблем преди седмица, със същите симптоми (гасна в движение, като тръгна да паля върти, но все едно няма гориво. Докато не се охлади малко не искаше да пали). Датчика на колянов вал беше сдал багажа...Купих нов и сега всичко е перфектно!
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  6. #6
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    м да тва проблемче е ужасно!спомням си миналата година дадох път на една мацка с много къса поличка,и ръгам първа седя си на място,тва в СтЗ около 17 вечерта през седмицата!какво ли не я правих докато не охлади малко двигателя не запали!седях 15-20 мин с вдигнат капак насред пътя голям срам!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  7. #7
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Да почти съм сигурен че е този датчик но искам да чуя и мнения на специалисти.
    Тези грешки които сам показал това ли показват, защото сам чувал че имало два датчика от които може да е този проблем.
    Въпросния датчик трябва да е ДАТЧИКА НА ХОЛ ако не се лъжа.
    Alfa 156 1.8 TS 00

  8. #8
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Нямаш сигнал от датчика на коляновия вал, това трябва да е достатъчно.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by goldmark View Post
    Да почти съм сигурен че е този датчик но искам да чуя и мнения на специалисти.
    Колега, мненията на специалистите се чарджат с пари за диагностика, тука получаваш безплатно неангажиращи мнения, който се базират на плах опит, и отминали грешки и сблъсък със ситуации подобни......и те ти казват че кранкшафт е колянов вал, където на пост е така наречения холски датчик, за разлика от камшафта, където дежури подобно наречения фазов датчик......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    започва да се пристрастява goldmark's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Posts
    44

    Default

    Идеята ми беше не като отида на сервиз, да видят същото което аз виждам на грешката и да сменя този датчик и после да ми кажат че не е от него и трябва да сменя едикаквоси. А и искам да предвидя в какви парички ще се вместя
    Благодаря ви за отговорите .
    Alfa 156 1.8 TS 00

  11. #11

    Default

    Колега отивате в сервиз в който като сменят нещо и гарантират, че проблема е в него и след това стоят зад думата си. А ако проблема продължава да съществува Ви връщат парите!
    Има достатъчно доверени сервизи в темата, а и виждам, че сте от Сф... което е още едно предимство
    Успех!
    Have A Nice Day
    o/_______\o
    (Оo=\°/=oO) Alfa Romeo 156 1,8TS '00 ГИ "Фобос"
    []=о===о=[]

  12. #12
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Анджък Просто отиваш да ти сменят датчика на коляновия вал, става за 15-20 минути, трябва ти подемник или канал, че е отдолу и отзад на мотора. Датчикът струваше 72 лева (когато аз го сменях преди 2 години в Бургас/Кафеджиев), поне няма да даваш допълнително пари и за диагностика, след като вече ти го е показала, и забравяш за проблема.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #13

    Default

    здравеи как ти гасне от движение виш ако ти гасне като стигне 80/90 градоса. 100 процента е дачика на колияновиа вал.

  14. #14
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    45
    Posts
    1,697

    Default

    Quote Originally Posted by bobcho View Post
    здравеи как ти гасне от движение виш ако ти гасне като стигне 80/90 градоса. 100 процента е дачика на колияновиа вал.
    Имаш 7 мнения!Всичките ли са толкова..............?

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  15. #15

    Default

    Холов датчик или колянов все тая!
    Заминал ти е датчика и тера да го смени по-бързо,инак ще си имаш неприятности и ще го закъсаш някъде !
    близо 90лв ще ти излезе смяната
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •