Results 1 to 6 of 6

Thread: Проблем: тресе и "пали" много трудно, когато е студена!

  1. #1
    Младши алфист smoky's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София
    Posts
    3

    Default Проблем: тресе и "пали" много трудно, когато е студена!

    Здравейте!
    Имам доста сериозен проблем и ситуацията е малко тъпичка. Ще разкажа малко предистория, за да ме разберете. Алфатa е 156 1.8ТС много си я обичам почти винаги зареждам на една и съща бензиностанция и съм много доволен от бензина. Онзи ден обаче отивам пак да зареждам, но всички колонки освен една бяха с конуси питам пича той вика повредени са другите ще ти сипя от тази дет работи, викам ок! След като ми сипа платих и тръгнах, точно след 500 метра колата започна да забива муцуна да губи мощност да се държи като спъната крава! И веднага си викам или бенза е кофти или ми е сипал по погрешка нафта, друго не виждам.Отидох на друга бензиностанция сипах 100 октанов сложих добавки и викам споко и всичко е наред квото и да е било тва гориво сипах само 10 литра. НО на сутринта паленето беше ужас 30 минути въртене, тресене, гаснене, пукоти от към двигателя е хеле запали тръгнах тя не върви, гасне, придърпва накрая като загря сякаш се отпуши почна да си върви нормално! Но стигнах на работа оставих я за няколко часа качвам паля, пак много трудно, пак същата история прибрах се звъннах на моя майстор той вика чак другата седмица края! И тая сутрин решавам колкото и да е трудно паленето ше ходя до магазина, но уви не поиска въобще да запали, тъкмо запали и почва да пука, яко сив дим от ауспуха и нищо, свалих свещите, почистих ги, но отново същата работа. Накрая с голямо измъчване запали покарах като я газирах доста и се оправи тръгна нормално, но като истина отново и отново същата работа. Моля ви помогнете с някаква идея, защото живея извън София и имам чувството, че утре сутринта въобще няма да запали! Свещите бяха омазнени доста, след като ги изчистих ги проверих дават искра, но не особено голяма кабелите уж работят, свещите са сменяни скоро преди 6 месеца.
    Благодаря предварително!

  2. #2
    Бродяга
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    46
    Posts
    378

    Default

    Май нафта си заредил колега-намери начин да източиш малко от резервоара и ще разбереш!

  3. #3
    Старши алфист lubo_red's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    pernik
    Posts
    725

    Default

    Чистене на дюзи и промивка на резервоара!
    ALFA ROMEO 156 1.8TS ex
    ALFA ROMEO 2.0JTS ex
    ALFA ROMEO Crosswagon Q4
    Продавам Алфи на части!

  4. #4

    Default

    Извади маркуча дето влиза в бенз рейка, източи на контакт малко в някакъв съд, и ако има нафта, иди при бензиноколонкаджията и го накарай да го изпие....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5
    Старши Kuker's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    гр.София
    Age
    46
    Posts
    1,697

    Default

    Ти като се усъмни, защо не се върна да видиш какво си сипал?
    Направо източвай съдържанието на резервоара!След това сипи бензин, източи пак 200-300 грама и пали.
    Last edited by Kuker; 23-05-2010 at 22:57.

    "Lasciate ogni speranza, voi ch'entrate"

  6. #6

    Default

    Здравейте, извинявам се на колегата, че пиша в неговата тема, но проблема при мен е почти същия.

    Сутрин много трудно паля, колата почва да тресе да играят оборотите да пука да трещи губи центровка и мажи свещите. Днес пробвах да запаля сутринта същата работа, тресе, дави се, гасни, след като махнах буксата за дебитомера запали от раз и нямаше нищо общо с предходните паления. Ходих на диягностика и видях, че има проблем с дебитомер и още няколко други грешки. Та въпроса ми е може ли това да го прави заради дебитомер? И възможно ли е заради развален дебитомер да даде и още 3-4 различни грешки.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •