Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34

Thread: Аман от некадърни шофьори !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default Аман от некадърни шофьори !!!

    За съжаление некадърниците на пътя стават все повече и повече... Онзи ден един с камион реши да върне назад на един сфетофар поради някаква причина и леееекинко се качи на предния ми капак. Е как да не се вбеси човек като вече се чуди и къде да паркира, че да не си намери колата на смачкан вестник . На всичкото отгоре ми се и развика после що не съм бил върнал назад, при положението, че беше час пик.. е просто нямам думи. Интересно ми е на вас, ако са ви се случвали подобни преживявания как сте реагирали .. аз лично исках да му счупя врата на тоя идиот. Сега всеки път като си погледна колата се сещам за тоя и си мисля как следващия ще си вземе от зелето
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  2. #2
    Старши алфист leshoiad's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Стара Загора
    Age
    47
    Posts
    622

    Default

    Не е подобно но пак ми къса нервите. Е, например днес. Събрали се келешите от училището срещу нас, и какво да правят бръмбазъците, решили да пробват, дали ше ми се задейства алармата. И как пробвали мислите? Хвърляли камъни отгоре и на поразия. Като излизам, какво да погледна? Тавана и капака на багажника натреупани с камъни и други щуротии. Какво да ги правя ми кажете..................
    "Свини! Вечно ли искате да живеете?!" Фридрих Велики — 1757 г.


  3. #3
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by leshoiad View Post
    Не е подобно но пак ми къса нервите. Е, например днес. Събрали се келешите от училището срещу нас, и какво да правят бръмбазъците, решили да пробват, дали ше ми се задейства алармата. И как пробвали мислите? Хвърляли камъни отгоре и на поразия. Като излизам, какво да погледна? Тавана и капака на багажника натреупани с камъни и други щуротии. Какво да ги правя ми кажете..................
    Олее.. много тежко колега .. надявам се каското да покрива такива неща..

    Също така много ме дразни като паркирам някъде и някоя заспала п....а или путьо си отвори вратата и със засилката отваря другата ми врата... истински шок :X
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  4. #4
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Преди 2 години съм спрял на пешеходна пътека на Г.М.Димитров... Зад мен няма други коли, а пред мен преминава леко накуцваща жена (сещате се, че отнема време да премине)...
    Тъкмо жената премина и включвам на скорост, за да тръгна, и.....усещам как тръгвам без да съм пуснал съединителя...
    Оказа се, че чичкото с вектрата, която почти ме направи хечбек, не ме бил видял...посред бял ден, със запалени светлини...
    В края на лятото миналата година пребоядисах цялостно Алфа-та...
    Преди 2 месеца я намирам с ожулена задна броня...
    Преди 2 седмици, паркирана на друго място, в друг град - преден калник и врата мнооогоооо хууубаво напръскани с бял спрей....след няколко дни се оказа, че са някакви келешчета, които и други коли са "разкрасили"...
    Мерцедес-а го намирам посред бял ден, паркиран на широко място, където неведнъж съм паркирал и никой не си е "заплюл" място, с дълбоко издрани с ключ задни калници...

    Нямам думи просто!!!

    П.П. Май не съм много по темата, че не са само некадърни шофьори, ама да си кажа и аз болката...
    Last edited by nblagoev; 22-05-2010 at 00:49.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  5. #5
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Преди седмица по обяд, си пия кафенце с приятели, паркирал съм на платен паркинг, отивам да си взема колата и какво да видя: задна броня в дясно и калник заден дясно ужулени. Некви хора видели неква мацка в джипка и отпрашила набързо. Ужас ви казвам. 6 дена бях без кола.
    Мин. лято на Несебър съм си оставил колата на паркинг за 3 часа, валеше леко дъжд и малко се окаля, пребирам се в Рс и кво да видя дясната броня одрана леко.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #6
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Exclamation

    вече нищо не е в състояние да ме учуди. съвсем наскоро си пребоядисвах двете брони на опела понеже имаше доста дребни щети точно от таквиа "мастър шофери". Две седмици колата беше слънце, и след това си гледам предната броня в дясниат ъгъл с дебели черни следи ужулено. Викам си "майната му, има каско!" Излизам до пазара, прибирам се, гледам си и задната броня, пак на ъгъла обаче левият със сини следи от ужулено.... Избеснях! Старая се да паркирам максимално прибрано и така че да не дразня който и да било от смотаните ми съседи ама...явно въпреки всичко има можещи... както обичам да казвам "един идиот може да бъде достатъчно изобретателен! Пих студена вода/бира и продължавам напред. Добре че имам Каско и те плащат.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  7. #7
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Две седмици колата беше слънце
    Две седмици пак е нещо, аз преди няколко дни си я взех от цялостно боядисване и буквално, ама без да преувеличавам, след два часа, някой беше се заиграл с остър предмет по задната броня.
    Абсолютно същата ситуация, като при chriss вчера се е случила на едното шефче.
    Автобус на кръстовище решава, че не може да направи завоя и дава назад без да види зеленото мондео, обаче нашия е реагирал и вкарва задна с мръсна газ.
    Резултата е спукана задна броня на мондеото и ожулена и виснала броня на колата отзад. Най-готиното е, че пича от втората кола мигновено предложил преследване и побой над шофьора на автобуса, обаче шефа бил с жената и децата в колата и отказал учтиво, а е можело да стане интересно, защото е бивш боксьор, страстен почитател на огнестрелно и хладно оръжие.
    166 2.4 JTD

  8. #8
    Конярката pinkmousy's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    96

    Default

    Една кака преди година-две (още бях със 145-цата) така даде на заден на един светофар, явно беше и глуха, защото скочих на клаксона. Накрещях и се добре, но като видях щетите, се оказа, че нейната броня е пострадала където ме е натиснала по номера и се мина без повече разправии.
    GTV 2.0 TS '95
    Alfa 145 1.6 Boxer '96 - ex

  9. #9
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Преди 2 години на платения паркинг при нас си намерих бронята одарена с номера до предната гума и се оказа че охраната ни чул ни видел !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  10. #10
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Ужас ..точно заради това сега ме е страх да направя цялостно пребоядисване.. преди 2 седмици някъде си заварих дясното огледало да си виси едно готино на кабелите, като се има на предвид, че там дето беше паркирана колата можеше спокойно да маневрира Escalade..
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  11. #11
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Колеги, аз съм пребоядисан целият (броните вече по 3 пъти!) без десен преден калник и 5-тата врата на вагончето Ей така, само от разни "паркиращи" около мен Оня ден установих, че за пореден път някой си е отворил вратата да мен и отново "марка" на шофьорската врата, тва не се издържа вече. Бях сповенавал вече, че един ще хвана на "местопрестъплението" и ще го изнасиля публично!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #12
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колеги, аз съм пребоядисан целият (броните вече по 3 пъти!) без десен преден калник и 5-тата врата на вагончето Ей така, само от разни "паркиращи" около мен Оня ден установих, че за пореден път някой си е отворил вратата да мен и отново "марка" на шофьорската врата, тва не се издържа вече. Бях сповенавал вече, че един ще хвана на "местопрестъплението" и ще го изнасиля публично!
    Недей писа такива работи, че ще прочете някой "човек от народа" и ще изтряска с все сила вратата!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  13. #13
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Е ... аз понеже карам доста в София ... и си карам бързичко ... трябва да видите как си личи от моята кола недъга на някой шофер ...
    Всеки ден .... няма ден без някой да не ме е видял или да не ме засече ... няма такъв ден ... Наскоро в една седмица доста изнервена на 2 пъти изпушвам ...
    На един дядо, идващ срещу мен, и паркирали коли в неговото а не в моето платно с някъв нов джип ... излезнах и съм викал в 7 и 30 сутринта като откачен ... и той си напира той да мине бе ... а не бяха псувни кво ли не ... панира се дъртия и ми напрай път ...
    Другият път беше на един тролей ... задръстване ... остайл съм аз 2 метра от предната кола, че сме на пешеходна да могат да минават ... и тоя ми свирка ... ей майкооо ... тролея щях да обърна ....
    Случи се ... бях в добро настроение мома с едно спорткупе ме засече ... без дори да ме види ... слизам ... добър ден ... тя уплашена такава ... добър ден ... знаете ли че ме засякохте ... карайте по-внимателно ... а тя ме гледаше се едно идвам от пекин и съм еднорог ... но все пак съм сигурен, че ме е запомнила ... че даже като виц ме е разказвала
    Но в повечето случаи се разминават хората с по една майна ... макар и да се е случвало и шамари да раздавам
    Иначе и аз имам едно прегрешение ... на един светофар правя аз ляв завой, той в насрещното и аз да мина преди него го позасякох ... ма спрях после ... извиних му се, казах му, че съм виновен ... той сяга да ме бие ... еми ... нямаше как да не го напсувам в лицето и да си тръгна като пич

  14. #14
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Вчера карам си аз към Две могили по Басарбовския път и някякв келеш спрял насред пътя...ни мигач нито нищо...набих спирачките и някакав новак с Голф 3 У(убиец) ме подпря...Добре, че минах само с една драскотина...
    ____________________________
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  15. #15
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Тамън преди 3 часа някакъв гАзар влезна в една еднопосочна уличка, но ествствено в насрещното. Е понеже такива много ги обичам не се мръднах макар, че имаше къде. Спираме един срещу друг и той започва да ми се кара. Мен олипмийското спокойствие ме тресе и му посочих знака, че това е еднопосочна улица. Той излиза. Алеле ужас.....побелеха ми космите....да ама не. Тръгва към мен с бойна запашителна крачка и ми крещи "е сега к'во като съм влезнал в еднопосочна улица, акт ли Ше ми пишеш?" Обаче както върви бойно към мен...не бях сам. Pastora беше с мен и той отваря вратата и съвсем спокойно му казва "не бе, еднопосочна е улицата просто". Оня се спря, но пак се репчи. Зад мен имаше още една кола и шофьора отзад му се развика "момче, недей да се караш бе. В нарушение си. Ти си влезнал в еднопосочна улица". Оня тарикат пак с лафа за акта излиза, след което се качи в колата и направи лека маневра назад с идеята АЗ да го заобиколя. Е хубаво ама тия не ми минават. В момента, в който мръдна назад аз мръднах напред. Пак крещи нещо отвътре. Аз отново без да давам много жега му подвикнах, че продължава да ми запушва посоката на движение. В крайна сметка се върна назад и отби в страни при първото възможно място. Аман от тарикати.
    Добре, че нито аз нито Pastora сме от тия дето скачат веднага, защото както и онзи излезна трябваше да стане грозна гледка.
    Принципно съм спокоен шофьор и често давам път, не бързам да се карам ако някой внезапно реши, че трябва да спре или да направи подобна глупост без видима причина. Винаги си казвам "е явно има причина, явно му се налага" и просто отминавам, но понякога простотията и тарикатлъка си личат от далеч и ми е много кеф да се ебавам с такива селски пишлигари! Преди 2 дни по подобен начин един таксиджия направи същата глупост. При това беше с клиент. Просто спрях и започнах да го слушам как крещи. Казвам му "ма викай си бре, аз не бързам. Ти имаш клиент и после като му трупнеш сметка 10 кинта само от чакане на теб ще ти трият сол на главата"
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •