Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39

Thread: Каква кутия за Магнат АД300

  1. #1
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default Каква кутия за Магнат АД300

    Такааа имам го тоз Magnat AD 300 Series I от доста време и си имам една шестоъгална кутия, коята според мен му е малка. Захранвам го с усилвател Magnat Edition Four Limited. Иска ми се да му направя нова кутия, но се чудя дали да бъде тази от упътването или друга. Лошото е че имам достъп само до ПДЧ 18 и 25 см, а препоръчителното е 22 см.
    Та питанката ми е дали с 25 см ще се получи добър резултат и дали има смисъл да търся друг проект.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Proekt.jpg  

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  2. #2
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    колега - тази кутиуя , която я дават на чертежа е 49.89л това е добър литраж за този говорител , впрочем не е задължително да я правиш правоъгалник ,можеш да я направиш по самата седалка , за да заема по- малко място само литража е важен .от чертежа само фазоинвертора не ми допада много мисля ,че ако е 25 сантиметра ще се предтавя по- добре
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  3. #3
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    колега - тази кутиуя , която я дават на чертежа е 49.89л това е добър литраж за този говорител , впрочем не е задължително да я правиш правоъгалник ,можеш да я направиш по самата седалка , за да заема по- малко място само литража е важен .от чертежа само фазоинвертора не ми допада много мисля ,че ако е 25 сантиметра ще се предтавя по- добре
    Мерси колега твоят отговор ме накара да го осъщества... и сега баса думка доста по-добре от преди, само където сега пали трудно и гасне в движение

    А за да не отварям нова тема искам да попитам за някакви съвети как да накарам задната кора да спре да дрънчи...

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  4. #4
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.
    http://briad-audio.com/thumb/%D0%901...eaf4b519e6.jpg

    Бимаст Стандарт - битумен материал покрит с тестил. Вибро и звуко изолиращ, поглъща резонанси. Подходящ за под, странични панели, калници и др.



    само където сега пали трудно и гасне в движение -кое пали трудно - колата ли ?или усливателя
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  5. #5
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    Битопласт А5 и А10 - Битопласт е полиуретанова пяна от “отворен” тип, пропита с уникална смес. Проектиран да предотврати скърцане и тропане на пластмасовите части в автомобила. Препоръчителен за изолация на всички пластмасови части. Не се препоръчва за под.Самозалепващ и водоустойчив.
    http://briad-audio.com/thumb/%D0%901...eaf4b519e6.jpg

    Бимаст Стандарт - битумен материал покрит с тестил. Вибро и звуко изолиращ, поглъща резонанси. Подходящ за под, странични панели, калници и др...
    Мерси на заплата ще потърся да купя, че задната кората направо ме побърква...



    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    ...само където сега пали трудно и гасне в движение -кое пали трудно - колата ли ?или усливателя
    Колата. А от вчера и усилвателя нещо гасне и не мога да хвана кой кабел не прави хубав контакт. След 10-15 мин, работа на макс изключва... а не е загрял достатъчно, че да се задейства защитата...

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  6. #6
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    ето къде можеш да си купиш в софия

    Сервиз

    Монтажният център R&B audio се намира на ул. Индустриална 9 (срещу х-лен завод Мраз). озвучителни системи за автомобили, поставяне на ксенони, аларми, радари, изолация, навигации, устройства "свободни ръце" Bluetooth, фолио за тониране на стъкла и др.

    www.rnb-audio.com

    а относно проблема с паленето и гасенето на усилвателя - я кажи с колко мм/кв захранващ кабел си - другото което ми идва на ум е не добре затегната маса също така и ремоута от радиото нещо може да ти прави проблем -търси там
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  7. #7
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    ето къде можеш да си купиш в софия

    Сервиз

    Монтажният център R&B audio се намира на ул. Индустриална 9 (срещу х-лен завод Мраз). озвучителни системи за автомобили, поставяне на ксенони, аларми, радари, изолация, навигации, устройства "свободни ръце" Bluetooth, фолио за тониране на стъкла и др.

    www.rnb-audio.com

    а относно проблема с паленето и гасенето на усилвателя - я кажи с колко мм/кв захранващ кабел си - другото което ми идва на ум е не добре затегната маса също така и ремоута от радиото нещо може да ти прави проблем -търси там

    А да те питам как се поставя? Върху кората ли се лепи...

    А за ремоута от радиото не се бях сещал да проверя кабелчето

    Благодаря ти

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  8. #8
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    http://tuning.bg/forum/download/file...9529&mode=view

    http://tuning.bg/forum/download/file...9530&mode=view

    ето от тея снимки би трябвало да ти стане ясно как се лепят и 2-те работи ,макат да не е за кората .
    Предварително почисти с корселин -да няма прах и мазни петна и ти гарантирам доживотно ползване -без скърцане и тракане
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  9. #9
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    http://tuning.bg/forum/download/file...9529&mode=view

    http://tuning.bg/forum/download/file...9530&mode=view

    ето от тея снимки би трябвало да ти стане ясно как се лепят и 2-те работи ,макат да не е за кората .
    Предварително почисти с корселин -да няма прах и мазни петна и ти гарантирам доживотно ползване -без скърцане и тракане
    Все се каня да питам и все забравям
    А това ще накара ли кората да спре да се бие в джама, или на мен само ми се струва, че се бие в него...

    Оказа се, че не е и от този кабел и сега остава само да пусна една маса до акомулатора и ако пак гасне вече За щастие обаче не и издържам на макс та я намалявам и когато е намалена не изключва (май се поулях със силата )

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  10. #10
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    няма дв пускаш маса до акомулатора -по добре пусни маса от акомулатора до мястото където ти е хваната оригинално масата на колата - само че със сечение =на дебелината на захранващия кабел

    а щом казваш че като е намалено си свири не е от това -погледни дали не е прегрял усилвателя когато включи защитата-бая топло си е навън и може да се случват тея работи
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  11. #11
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    няма дв пускаш маса до акомулатора -по добре пусни маса от акомулатора до мястото където ти е хваната оригинално масата на колата - само че със сечение =на дебелината на захранващия кабел

    а щом казваш че като е намалено си свири не е от това -погледни дали не е прегрял усилвателя когато включи защитата-бая топло си е навън и може да се случват тея работи
    Не е топлинната защита... и аз вече не знам какво е. Може и усилвателя да е слаб, защото е увеличен до край

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  12. #12
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    Quote Originally Posted by DarkKnight View Post
    Не е топлинната защита... и аз вече не знам какво е. Може и усилвателя да е слаб, защото е увеличен до край
    това с усилването до край не е много добре - най - вероятно става въпрос за не много добре настроена система - от там също е възможно да става това нещо .

    можеш ли да направиш една две снимки на говорителите във вратата - обясни по какъв начин си ги вързал - погледни да не се допира някоя клема на говорителите във вратите на метал - търси за някое къси -от това също ще сработва защитата , а ако да речем си изолирал клемите и изолацията се е претъркала се получава точно това което ми обясняваш
    когато усилиш да сработва защитата - абе най добре снимай това което си правил и го постни тука да поумуваме
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  13. #13
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    това с усилването до край не е много добре - най - вероятно става въпрос за не много добре настроена система - от там също е възможно да става това нещо .

    можеш ли да направиш една две снимки на говорителите във вратата - обясни по какъв начин си ги вързал - погледни да не се допира някоя клема на говорителите във вратите на метал - търси за някое къси -от това също ще сработва защитата , а ако да речем си изолирал клемите и изолацията се е претъркала се получава точно това което ми обясняваш
    когато усилиш да сработва защитата - абе най добре снимай това което си правил и го постни тука да поумуваме

    Утре ще го наснимам, но на усилвателя са вързани само 2 пищялки и баса и всички кабели са добре изолирани.
    За настройките - ами всичко е докрай на усилвателя само филтера ограничава на около 150-200 Hz. Намалявам го от исхода на касетофона защото има някои песни, на които не мога да издържам силата му (или по-точно ме дразни как се чува само бас). Странното е че го прави само при запалена кола и свирене на 100% за около 5-10 мин. Преди време ми го прави същия номер и беше от масата (просто я бях вързал на кофти място).

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  14. #14
    Луд за връзване
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София, Младост 4
    Age
    38
    Posts
    412

    Default

    Вчера не ми остана време и за това снимах усилвателя днес
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 14062010066.jpg   14062010067.jpg   14062010062.jpg   14062010064.jpg  

    Alfa Romeo 156 1.9JTD '99
    BMW 316 Compact '95

  15. #15
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    1 снимка 1 и 2 -виждам че от баса излиза кабел през фазата -това нещо можеш да му сложиш 1 конектор и да не ти свиси самия кабел .
    след това виждам че е залепен самия кабел за нещо ,което не мога да определя от какъв материал е , но там точно виждам клеми , които не са изоплирани -изолирай ги и пусни по - дебел кабел
    2 снимка 3 тоя ремоут с едножилен мостов проводник ли си го пуснал ?- постарай се да стане многожилен проводник
    3Снимка 4 -ААААУУУУУУУ -тая маса както си я сложил направо се чудя ,как тоя усилвател бачка - взимаш една клема стягаш я по възможно най добрия начин за проводника ,ако трябва даже и ще я запоиш ,след това прекарваш кабела в купето и под седалката на мястото за коланите ще я стегнеш доста добре и нещата ще потръгнат

    Друго - мисля че каза че си вързал и пищялки на усилвателя -я обясни как си ги вързал чв така като гледам имаш само 1 чинч ,който най вероятно е за баса -ако си ги вързал на мястото от където си вързал баса - тогава е разбираемо защо спира .
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •