Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 60

Thread: Алфа 166 Фейслифт 2,4 Мjet

  1. #31
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    нещо се замислям аз за един фейслифт 2.4 с автоматиче

    ако няма да е автоматик въобще няма да я взимам... (ще се ползва за по широчка колица и за по-дълъг път)
    миии, че тооо щом е за дълъг път на 6 скорост си е баш автоматик иначе аз преки наблюдения нямам Пинко знае доста по темата ама както по-нагоре беше писано не им се кефи, струва ми се, аз не съм фен на автоматика щото не искам да го мисля този агрегат и него освен това обичам да си правя магарии с ръчката автоматика е най-добър за градско шофиране според мен ... Не че е по темата ама скоро един приятел ме вози с един Фиат със CVT трансмисия и беше удобно но колата ускорява малко като моторница
    Tormentvm In Dvm Demens

  2. #32

    Default

    ръчки колкото искаш имам, искам нещо, което като съм изморен, мързи ме, боли ме крака, не ми се занимава, умислен съм и т.н. да се кача и само да му казвам накъде да ходи......

  3. #33
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    ръчки колкото искаш имам, искам нещо, което като съм изморен, мързи ме, боли ме крака, не ми се занимава, умислен съм и т.н. да се кача и само да му казвам накъде да ходи......
    мисля, че остаряваш мен, а и това което описваш, че ти трябва не е автоматик а шофьор тва в кръга на шегата де
    Tormentvm In Dvm Demens

  4. #34
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by nightroller View Post
    ...това което описваш, че ти трябва не е автоматик а шофьор...
    Тъкмо да можеш да си пиеш
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  5. #35

    Default

    след време и шофьор, засега едва ли

  6. #36
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Автоматика си е голямо удобство,спор няма.Истинските коли наистина ги правят автомати,но всяко удоволствие се заплаща.При автоматика излиза даже малко скъпичко.Избягваме смяната на НЕ много евтиния съединител и маховик,но за сметка на това в автоматичната кутия има много по-скъпи детаили като турбина,мозъци,и така нататък.За да работи този агрегат нормално наи-важно да се сменя маслото в кутията навреме.Повечето кутии гълтат над 6 литра масло!Инак кутията се опича и тръгваме по мъките.Имаите предвид че всеки автомат има някакъв ресурс от 100-200 хиляди киломерта,след което е нужна профилактика.Ремонта на една автоматична кутия почти винаги е четири цифрена сума.И на всичкото отгоре не във всеки сервиз може да се направи това.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  7. #37
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Talking

    ами аз карам такава автомат 2.4 JTD m 175 коня по книжка, сега малко над 200 с чип, съветът ми твърдо да, но да знаеш че си е голям харч по тази кола. минал съм вече 35 хил км и върви много, пълнил съм километража до край и доста Х6, Х5, туарези, S класи, ТТ и др.... са ревали от мене. вървежа е равностоен на 535 d, еднакво вървят за сравнение. мога да надуя чипа и още, но мога да сдухам скоростната, което не е желателно

  8. #38

    Default

    Quote Originally Posted by dim View Post
    и доста Х6, Х5, туарези, S класи, ТТ и др.... са ревали от мене.
    те дали са знаели че се състезават
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  9. #39
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Абе честно да ти кажа след 160-180 си е ясно че се състезаваш и вече си е много до психика мен лично ме е страх много като подмина 180-те километра в час
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  10. #40
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Абе честно да ти кажа след 160-180 си е ясно че се състезаваш и вече си е много до психика мен лично ме е страх много като подмина 180-те километра в час
    Подкрепям , аз да ме барнат като съм сам на магистралата , че иначе не дава жената !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  11. #41
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Преди 1-2 седмици се продаваше една фейслифтова 166-ца 2.4м-джет автомат в мобилето....беше за 9999лв....ноември 2005та година, беше бяла или светло сива на цвят...изглеждаше не-лоша....може още да е там.
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #42
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    мился, че като мине стрелката над 220 е ясно че вече сме твърдо в гонка... и като много бавно подминаваш чисто нова S класа по баира нагоре край севлиево с малко над 220 км/h, или на същия баир обаче надолу Х 5 чисто нов с мутри вътре игледат злобно докато карат по средата на двете платна, че да не можеш да минеш покрай тях с малко над 245..., едва спряхме долу на Лукоил и като излязоха да гледат ква е тази кола /че молята няма никакви надписи отзад/да не продължавам с конкретни примери и случки. колата си е супер за парите, само дето яде накладки на 15 хил км, а предните гуми за по 500 лева едната за 30 000 км минаха ограничителя вече и ме боли джоба вече
    Last edited by dim; 06-07-2010 at 00:37.

  13. #43
    влюбен в алфа leketo84's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    996

    Default

    Колега dim накладките ги яде по обесними причини ! С какъв цолаж караш красавицата и качи някоя снимка да я зърнем италианката !!!
    Alfa Romeo is a wonderful way of life!

  14. #44

    Default

    Quote Originally Posted by dim View Post
    вървежа е равностоен на 535 d, еднакво вървят за сравнение. мога да надуя чипа и още, но мога да сдухам скоростната, което не е желателно
    Това последното дето го каза, те уверявам че си в доста сериозна грешка...Просто си много далеч от вървежа на 535d
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #45
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    цолажа е 235/40 18 цола, за вървежа всеки си знае колата в какво сътояние е, карам бавно с около 60 км/ч, натискаш педала и гумите осезателно просвирват /сега като гладки вече не/. тоя номер го правят и други мотори jtd дори и 1.9 с чип.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •