Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21

Thread: Възможно ли е в маслото да е проблема ?

  1. #16
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    ...сутринта отивам по работа беще нещо стращно в колата ... купето скърцаще абе чудо...
    Скърцат ти тампоните на носачите...90% вероятността е да са горни Друга възможност е от студа да ти поскръцват пластмасите в купето

    Маслото го карай с едно на ум...Тоест не я вкарвай колата във високи обороти за дълго време
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #17
    Запален алфист balev64's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Ловеч
    Age
    59
    Posts
    479

    Default

    Тази сутрин констатирах, че и на моята и скърцат тампоните на носачите.Това се получава когато времето е по хладно.Също така има едно леко скърцане пак при студено време вътре в купето, от самото табло.Колкото до вибрации на двигателя от масло не бих казал че може да има такова нещо или по скоро може да случи но когато маслото е намаляло драстично,да кажем от 5литра са останали 2-3.

  3. #18
    започва да се пристрастява bobisz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    35
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Е от маслото на двг, как да скърца таблото, нещо не схващам.
    Нз.. кви съм ги писал и аз ..

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Ти не я ли харесваш тая кола??????
    Какво имаш впредвид колега ?

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз пък се сещам за едно на същата цена, което е много много по-добро...

    Иначе и аз не мога да хвана връзката между маслото и скърцането...Всъщност единствената връзка, която ми идва на ум е да си сипал някакъв ужасен ментак и двигателя да работи по-"нервно" и да създава повече вибрации...

    Иначе това "ходил съм в сервиз" всички сме го чували от форума, ама и всички знаем в КОИ сервизи трябва да се ходи, че иначе май само главоболия и проблеми...

    И не забравяй, че това е Алфа Ромео...
    Се пак това е една обикновенна кола .. и имам пълно доверие на сервиза които посещавам ..

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Колега препоръчвам ти както аз така и другите колеги както виждаш веднага да го махаш това масло и ако държиш толкова на Селения може да си сложиш 20К...иначе имаш още доста вариянти...
    Ти например с какво масло караш твоята Алфа ? Много хора чувам че карат с такова масло и че са доволни ,лично аз от тук разбрах че Селения е за моя автомобил .. Да хвърлям чисто ново масло ,за да сипя някакво което е половин заплата не виждам смисъла, при положение че даже Голд е с един критерий над 20к .. но както и да е ..


    Благодаря ви за отговорите .. снощи бях пийнал малко ,и само аз си знам какво съм искал да кажа ..
    Така проблема се оказа в незатегнати болтове от пред на таблото до въздоховодите ,сетих се понеже окабелявахме там едни светлини както и да е , днес си играх с него услушвах се и накрая стигнах до там..

    Модераторите , може да заключите темата понеже няма смисъл ..
    Алфа 156 1.8 16в ТС

  4. #19

    Default

    Как го реши че Голда е повече от 20К, защото е златно ли?
    20К е евтиния вариант ако колата не се кара в критични обороти редовно. Ако си падаш по "ръчките" Рейсинга е твоето масло. Голда не го броим за масло, но това си е мое мнение.

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    Се пак това е една обикновенна кола .. и имам пълно доверие на сервиза които посещавам ..
    А от всичко което си написал ей това е супер стряскащо. Колата е обикновенна, но е необикновенно скъпа за ремонт и съчетано с майстори "разбиращи" от всякакви автомобили е направо ужассссссс. Никои не обиждам и подценявам просто си разсъждавам публично.
    Last edited by thecleaner; 19-05-2010 at 17:16.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #20
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post

    И кво да му е на маслото нали уж Селения най-доброто за алфите .. кое е по добре тогава ей ся ще я закарам и да го сменят ..
    Доста време карам с AGIP и съм доволен.
    А относно "да хвърля половин заплата" не си прав - свържи се с Венци /VFTI/ и ще чуеш офертата за масло за двигател ,ск.кутия и др. неща. Повярвай, няма да съжаляваш.
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #21
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Тъй, проблема е открит и автора помоли за ключ. Готово!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •