Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Възможно ли е в маслото да е проблема ?

  1. #1
    започва да се пристрастява bobisz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    35
    Posts
    57

    Default Възможно ли е в маслото да е проблема ?

    Колеги, много съм ядосано-разочарован .. преди 2 дена смених маслото на колата, (Селения Голд 10/40 15лв.-1 литър ) преди това е била с 20к ..сутринта отивам по работа беще нещо стращно в колата ... купето скърцаще абе чудо .. свързвам го с маслото, защото просто не виждам от какво може да е друго .. за 2 дена да се разхлопа така ... да съм минал 200 км. с това масло .. ако е от него ще се оправи ли ако навъртя повечко километри или да ходя да го сменям .. направо чудо .. сумати пари за масло и най-накрая са прецака колата .. !

    Поздрави!
    Last edited by bobisz; 19-05-2010 at 00:39.
    Алфа 156 1.8 16в ТС

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    Колеги, много съм ядосано-разочарован .. преди 2 дена смених маслото на колата, (Селения Голд 10/40 15лв.-1 литър ) преди това е била с 20к ..сутринта отивам по работа беще нещо стращно в колата ... купето скърцаще абе чудо .. свързвам го с маслото, защото просто не виждам от какво може да е друго .. за 2 дена да се разхлопа така ... да съм минал 200 км. с това масло .. ако е от него ще се оправи ли ако навъртя повечко километри или да ходя да го сменям .. направо чудо .. сумати пари за масло и най-накрая са прецака колата .. !

    Поздрави!
    Нищо не разбрах, ма по принцип си сипал най-скапаното възможно масло.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Нищо не разбрах, ма по принцип си сипал най-скапаното възможно масло.
    И аз нищо не разбрах, ама има и по-скапани масла!

  4. #4
    започва да се пристрастява bobisz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    35
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Нищо не разбрах, ма по принцип си сипал най-скапаното възможно масло.
    Някаде от пред до въздухопроводите и по цялото табло като мина през някоя гърбица и някво прескърцване се чува в купето .. изобщо има ли нещо общо маслото с това или не ?

    И кво да му е на маслото нали уж Селения най-доброто за алфите .. кое е по добре тогава ей ся ще я закарам и да го сменят ..
    Last edited by bobisz; 19-05-2010 at 01:05.
    Алфа 156 1.8 16в ТС

  5. #5
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    91

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    Колата не беше същата .. някаде от пред до въздухопроводите и по цялото табло като мина през някоя гърбица и някво прескърцване се чува ..
    Чета тука една тема .. да не би да е от повдигачите или те нямат нищо общо ?
    Та...времето застудя и горните носачи - тампоните почват да скърцат като стар креват ако са тръгнали като се позатопли поспрат итн - при мен беше така.
    Чукни в търсачката скърцане горни носачи и ще се изненадаш от броя на темите.
    156 1.8ts PROGRESSION 98.....EX
    TOLEDO 2.3 VR5 00" PURE SOUND+LPG

  6. #6
    започва да се пристрастява bobisz's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Stara Zagora
    Age
    35
    Posts
    57

    Default

    Quote Originally Posted by vaskoni View Post
    Та...времето застудя и горните носачи - тампоните почват да скърцат като стар креват ако са тръгнали като се позатопли поспрат итн - при мен беше така.
    Чукни в търсачката скърцане горни носачи и ще се изненадаш от броя на темите.
    Няма такива болежки брат .. ходих да ми видят предницата .. няма дертове .. само на преден десен долен носач тампоните са заминали ,да скарца толкова от едни тампони ли ?

    Ама се пак ,утре го дават по топло ще видим как ще е
    Алфа 156 1.8 16в ТС

  7. #7
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Е от маслото на двг, как да скърца таблото, нещо не схващам.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #8
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Купето и таблото може да скърцат от маслото точно толкова колкото и от промяна на кръстосания курс между йената и долара

    ---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 09:43 ----------

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Нищо не разбрах, ма по принцип си сипал най-скапаното възможно масло.
    това масло е точно толкова скапано колкото повечето масла на тази цена ...
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by bobisz View Post
    преди 2 дена смених маслото на колата, (Селения Голд 10/40 15лв.-1 литър ) преди това е била с 20к ..
    Ти не я ли харесваш тая кола??????
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Купето и таблото може да скърцат от маслото точно толкова колкото и от промяна на кръстосания курс между йената и долара

    ---------- Post added at 09:45 ---------- Previous post was at 09:43 ----------



    това масло е точно толкова скапано колкото повечето масла на тази цена ...
    Аз пък се сещам за едно на същата цена, което е много много по-добро...

    Иначе и аз не мога да хвана връзката между маслото и скърцането...Всъщност единствената връзка, която ми идва на ум е да си сипал някакъв ужасен ментак и двигателя да работи по-"нервно" и да създава повече вибрации...

    Иначе това "ходил съм в сервиз" всички сме го чували от форума, ама и всички знаем в КОИ сервизи трябва да се ходи, че иначе май само главоболия и проблеми...

    И не забравяй, че това е Алфа Ромео...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11

    Default

    Колега препоръчвам ти както аз така и другите колеги както виждаш веднага да го махаш това масло и ако държиш толкова на Селения може да си сложиш 20К...иначе имаш още доста вариянти...
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Значи ако си я пържиш на магистрали разни, по-дбре си смени маслото, имайки впредвид че е тс мотор.
    Ако си я коткаш карай поне 4-6к км и тогава го смени, това масло все има някакви качества че да го изхвърляш ей така. Наблюдавай нивото поне веднъж седмично и готово. и на 4-6к км си го смени с читаво, тъкмо ще дойде зимата ако не я караш толкова много!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Хептен на подбив го взехте вече ,дайте малко по сериозно че ще го накарате сега да хвърли едни 100 кинта за масла и филтри без нужда.
    1. Скърцането със сигурност няма връзка с смяната на маслото .
    2. Селения голд е достатъчно добро масло.Не казвам че е най-доброто,а достатъчно добро(както и всяко друго с същите характеристики)за да си го кара без абсолютно никакви проблеми 10 000 км .Който твърди обратното говори пълни глупости.Ако все пак има някой който твърди обратното то нека доказателства някакви с цифри и факти а не да си прави бля-бля.
    Last edited by dimo; 19-05-2010 at 10:51.
    Alfa 155 2.0 16v

  14. #14

    Default

    Колата като работи намясто чува ли се пак това скърцане. Просто не виждам как ще е от двигател (да скърца двигател за първи път чувам) . И при мен тия дни взе да скърца предницата като позахладня времето и доста се чува в купето. Но според мен изобщо няма връзка с двигателя това скърцане.

  15. #15
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Като падне температурата около 10 градуса и започва да скърца предницата на бебешка количка...
    Нещо не виждам смисъл в смяна на масло и скърцане на купе
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •