Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: Колянов вал шлайфане. Къде?

  1. #16
    Запален алфист CBET's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Русе
    Age
    48
    Posts
    318

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    ако искаш просто да шлайфаш вала:
    този който ти го прави или му носиш възможните ремонтни размери и той ти казва на кой размер може да се шлайфа вала, след което той шлайфа ти си купуваш определеният размер


    ако искаш да си перфекционист(при ТС16V е желателно)
    1. проверяваш на кой размер може да ти се прешлайфа вала
    2. купуваш си съответните размер лагери
    3. стягаш лагерите основните в блока, биелните във биелите
    4. казваш на този който ти шлайфа вала да ти ги направи със съответните хлабини(той евентуално започва да те псува, че го учиш как да си върши работата)
    5. ако те напсува идваш в София

    П.П. за Пловид съм чувал добри неща за Чарли
    Ето го правилният отговор!

    И колега не е важна машината (шлайфа). В случая много важен е шлайфиста!!!
    Alfa Romeo 156 2.0 TS '97 - продадена ...


  2. #17
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    ами да ти кажа аз пък разбирам сигурно 10 пъти по малко от тебе мога да карам и да троша и после имам удоволствието да плащам ,колата я прави един мои приятел и тои ми каза че са свалили толкова от вала но доколкото разбрах са го направили така че да е се едно на 1-ви основен ремонт а не на втори ,първо бяха взели лагери защото мислеха че няма да има нищо но се оказа че като е бревъртял биелния лагер е надрал вали и биела една сменях даже,така че след шлаифа върнаха хората лагерите и поръчаха други за да станат,повече инфо не мога да ти дам не съм компетентен но ми се струва все пак че бая са свалили с шлаиф
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  3. #18
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    ами да ти кажа аз пък разбирам сигурно 10 пъти по малко от тебе мога да карам и да троша и после имам удоволствието да плащам ,колата я прави един мои приятел и тои ми каза че са свалили толкова от вала но доколкото разбрах са го направили така че да е се едно на 1-ви основен ремонт а не на втори ,първо бяха взели лагери защото мислеха че няма да има нищо но се оказа че като е бревъртял биелния лагер е надрал вали и биела една сменях даже,така че след шлаифа върнаха хората лагерите и поръчаха други за да станат,повече инфо не мога да ти дам не съм компетентен но ми се струва все пак че бая са свалили с шлаиф
    Ами 6 десети от оригиналния размер идва на 2-ри ремонтен размер. Лагерите на втори ремонтен са .010 (това са инчове) 6 десети е малко повече, но като се има предвид хлабината може и да са 2-ри ремонтен. Или нещо не смятам правилно или данните за вала които гледам не са за същия вал... както и да е. 6 десети не е много, не е и малко.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Здравйте колеги. Предстои ми шлайфане на колянов вал. Някой би ли могъл да ми препоръча хубав шлайфист в Кърджали, Стара Загора, Пловдив, Хасково. Също така ми предстои да купувам биелни лагери, предлагат ми оригинални за 215 лв с 10 дена доставка или едни други АЕ които струват 60 лв., според вас заслужава ли си компромиса да купувам по евтините.
    За шлайфа ми предложиха да ходя в АРЗ'то в Първомай, някой има ли представа как работят там?
    Благодаря ви предварително.

    В Бургас виж до сервиз Ситроен (пътя за Слънчев бряг) влизаш покрай изоставеното КПП и първото хале пада ти се като караш в ляво.Там съм доволен от хората как работят и цените им са добри...
    156,2.0,2000

  5. #20
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Иначе до колкото знам в софия са били много добри в княжево там го шлаифаха моя.Шлаиф на вал,клава,клапани,1бр биела към 190лв.Но хората от сервиза ги познават и работят с тях а иначе колко пари е нз
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  6. #21
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Usa
    Posts
    61

    Default Шлайфане на колянов вал

    Колега, ако замериш точно вала можеш да се ориентираш на кой ремонтен размер ще слязат шийките след шлайфането. Конструкторите са предвидили няколко ремонтни размера на основните и биелните шийки и съответните лагери за тях, със съответните точни допуски за изработка. Важното е да не остане никаква следа /дори минимална драскотина/ върху шлайфаната повърхност на вала, особено ако е превъртял биелен лагер. Ако е прецизно шлайфането и ако са спазени тези допуски, при сглобяване ще се получат и точните предвидени хлабини. А колкото до майсторите - преди някалко седмици мой познат остави за ремонт двигателя на Реното си в Сливен. Чух че там имат много добра база и хубави машини. Правят основни ремонти на двигатели. За съжаление не знам телефони, но можеш да ги намериш в Интернет.

  7. #22
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Шлайфах вала в Първомай АРЗ'то. По принцип ми беше превъртял трети биелен лагер, но се оказа, както каза шлайфиста, че голяма вероятност ще имам проблем и с основните. Биелните ми бяха шлайфани с 0,25 и ми казаха че е първи ремонт, а основния ми се наложи шлайфане с 0,5 и ми казаха, че е втори ремонт. За основни купих АЕ, а за биелни ми дадоха KING. За АЕ'то ясно, но кво Ви е мнението за KING'a? Майстора ми каза, че не стават за нищо и повечето, които слагат такива лагери се връщат след 2-3 месеца.
    Също така ми дайте идея какво може да се направи с биелата, защото като ми одра коляновия вал, биелните лагери се бяха качили един върху друг и майстора вика че голяма вероятнос в биелата има изместване. Намерих една биела от един колега от форума свалена от 156, защото по епер ми ги дават че са еднакви, но се оказа че след монтажа тая биела ми стяга и майстора ми каза че трябва да е със същия номер който е под самата биела, едно такова надраскано и сега търся биела
    Last edited by kalvach; 24-05-2010 at 12:12. Reason: Добавена снимка с номера за който става въпрос

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #23

    Default

    Колко ти излезе шлайфа?
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    50 лв. след 2 - 3 часа беше готов.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  10. #25
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    За статистиката просто малко извън темата,със какво масло си карал колата?и на колко километра правиш този ремонт?
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  11. #26
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by BillyBoy` View Post
    За статистиката просто малко извън темата,със какво масло си карал колата?и на колко километра правиш този ремонт?
    Радваш ме с този въпрос .
    Значи колата е на 190 000 км., ама наистина реални. Знам защото сам си докарах колата от Швейцария и бях я купил от първи собственик със сервизна книжка с всички печати и тн. Аз я карах към 100 000 км. Предпоследно бях с GB German oil 10W60. Същия ден очаквах доставка, но онези марди от Регал 3 и аз незнам защо ми пратили с икономична пратка маслото и трябваше да получа пратката на другия ден. А аз съшия ден имах пътуване за Бургас. Казах им да ми отменят поръчката и купих селения голд. И после 10 км преди Бургас, по магистралата с 200 км/ч стана инфекцията.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  12. #27
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    ако искаш просто да шлайфаш вала:
    този който ти го прави или му носиш възможните ремонтни размери и той ти казва на кой размер може да се шлайфа вала, след което той шлайфа ти си купуваш определеният размер


    ако искаш да си перфекционист(при ТС16V е желателно)
    1. проверяваш на кой размер може да ти се прешлайфа вала
    2. купуваш си съответните размер лагери
    3. стягаш лагерите основните в блока, биелните във биелите
    4. казваш на този който ти шлайфа вала да ти ги направи със съответните хлабини(той евентуално започва да те псува, че го учиш как да си върши работата)
    5. ако те напсува идваш в София

    П.П. за Пловид съм чувал добри неща за Чарли
    Шлайфали сме вал в Пловдив,близо до затвора в един квартал-не му знам имено.Изпълнението на поръчката беше за седмица,но стана както трябва.За лагери и аз препоръчвам Глико!

    ---------- Post added at 13:33 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Шлайфах вала в Първомай АРЗ'то. По принцип ми беше превъртял трети биелен лагер, но се оказа, както каза шлайфиста, че голяма вероятност ще имам проблем и с основните. Биелните ми бяха шлайфани с 0,25 и ми казаха че е първи ремонт, а основния ми се наложи шлайфане с 0,5 и ми казаха, че е втори ремонт. За основни купих АЕ, а за биелни ми дадоха KING. За АЕ'то ясно, но кво Ви е мнението за KING'a? Майстора ми каза, че не стават за нищо и повечето, които слагат такива лагери се връщат след 2-3 месеца.
    Също така ми дайте идея какво може да се направи с биелата, защото като ми одра коляновия вал, биелните лагери се бяха качили един върху друг и майстора вика че голяма вероятнос в биелата има изместване. Намерих една биела от един колега от форума свалена от 156, защото по епер ми ги дават че са еднакви, но се оказа че след монтажа тая биела ми стяга и майстора ми каза че трябва да е със същия номер който е под самата биела, едно такова надраскано и сега търся биела
    Номера не знам,ама ги мери на електронна везна барабар с буталата.Не трябва да има разлика повече от 2г!Има си откъде от биелата и от буталото откъдето да се свали материал.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #28
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Номера не знам,ама ги мери на електронна везна барабар с буталата.Не трябва да има разлика повече от 2г!Има си откъде от биелата и от буталото откъдето да се свали материал.
    Не са 2 грама а 5.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  14. #29
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Радваш ме с този въпрос .
    Значи колата е на 190 000 км., ама наистина реални. Знам защото сам си докарах колата от Швейцария и бях я купил от първи собственик със сервизна книжка с всички печати и тн. Аз я карах към 100 000 км. Предпоследно бях с GB German oil 10W60. Същия ден очаквах доставка, но онези марди от Регал 3 и аз незнам защо ми пратили с икономична пратка маслото и трябваше да получа пратката на другия ден. А аз съшия ден имах пътуване за Бургас. Казах им да ми отменят поръчката и купих селения голд. И после 10 км преди Бургас, по магистралата с 200 км/ч стана инфекцията.
    Хубаво на след като си оправиш колата здраве и живот приятелски съвет не слагаи повече във колата си Селения Голд,защото рано или късно пак ще стигнеш до това положение.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  15. #30
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Не са 2 грама а 5.
    Ами на Лада е 2гр. допуска.На Фиат не е по-различно.По-добре се придържайте към перфекционизма както препоръчва Голямата риба.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •