Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: Колянов вал шлайфане. Къде?

  1. #1
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default Колянов вал шлайфане. Къде?

    Здравйте колеги. Предстои ми шлайфане на колянов вал. Някой би ли могъл да ми препоръча хубав шлайфист в Кърджали, Стара Загора, Пловдив, Хасково. Също така ми предстои да купувам биелни лагери, предлагат ми оригинални за 215 лв с 10 дена доставка или едни други АЕ които струват 60 лв., според вас заслужава ли си компромиса да купувам по евтините.
    За шлайфа ми предложиха да ходя в АРЗ'то в Първомай, някой има ли представа как работят там?
    Благодаря ви предварително.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Измери първо шийките на вала. После виж какви ремонтни лагери ще ти трябват и ги купи преди да ходиш на шлайф. Заедно с вала ги занси на шлайфане да направят вала по тях. АЕ ги слагат на много коли. Има и един друг вариант на Glyco който е по-скъп но не се знае дали е по-добър. Такива части по принцип се правят по едни и същи технологии и цената зависи не от материала или качеството, а от бройката която се произвежда. Така, че не значи че щом са по евтини са боклуци.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Измери първо шийките на вала. После виж какви ремонтни лагери ще ти трябват и ги купи преди да ходиш на шлайф. Заедно с вала ги занси на шлайфане да направят вала по тях.
    Сега вече се омотах. То нали първо трябва да се шлайфа за да се види кой ремонтен комплект да купя.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ми незнам кое е вярно. Имам познат дето ремонтира мотоциклети. Като носи валове за шлайф преди да ги шалфат купуват лагерите. Най-добре не ме слушай в такъв случай щом има две мнения по въпроса, а питай шлайфиста си какво да правиш. Сори, че те обърках.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    аз първо си купих лагерите и после шлаифаха вала и се оказа че не стават та ги връщах и после копувах новите по шлаифания вал
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ам ясно е значи кой е по-сигурния вариант.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Ами по техническа информация дават това



    Което ще рече че би трябвало първо да се шлайфа до Class B или Class C в зависимост от това колко е одран самия вал, но като гледам толеранса е 5-6 хилядни от милиметър. Дали машините им ще са толкова точни и кой би могъл да ми свърши тази хубава работа в район от 100 км.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  8. #8
    Запален алфист vendinga's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    108

    Default

    Трябва да се измерят шийките на вала, преценява се колко е необходимо да се шлайфат и тогава виждаш кой ремонт лагери те устройва.

  9. #9

    Default

    В Хасково имало някакъи баща и син доколкото знам, карат им доста двигатели, ако искаш мога да взема телефон.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  10. #10
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Давай колега. Аз знам за арз'то в Първомай само. Да имам повече информация и ще видим накъде ще се отправим.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  11. #11

    Default

    Дадох ти на ЛС, виж там....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    Ами по техническа информация дават това



    Което ще рече че би трябвало първо да се шлайфа до Class B или Class C в зависимост от това колко е одран самия вал, но като гледам толеранса е 5-6 хилядни от милиметър. Дали машините им ще са толкова точни и кой би могъл да ми свърши тази хубава работа в район от 100 км.
    Точни са машинките повярвай С такава точност има стругове дето струговат

    Ама аз знам от моя човек, а и от други хора, че първо се вземат лагерите щото не се знае дали те са направени толкова точно. И по тях се прави вала за да стане най-точно. Първо се мери вала избират се лагери и така. Мисля, че този вариант е по-добър. Един добър шлайфист като го измери ще ти каже кой размер лагери да вземеш.

    Тука при нас има много добър шлайфист. Щом прави мотоциклетите дето развиват по 16 000 - 18 000 оборота и ги гледам ги карат и ги юркат здраво и нямат проблеми и на дълго ги карат... значи е добър.
    Last edited by oem; 17-05-2010 at 16:55.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    при мене свалиха 6/10 ти от вала така че ти си прави сметка дали е малко
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  14. #14

    Default

    ако искаш просто да шлайфаш вала:
    този който ти го прави или му носиш възможните ремонтни размери и той ти казва на кой размер може да се шлайфа вала, след което той шлайфа ти си купуваш определеният размер


    ако искаш да си перфекционист(при ТС16V е желателно)
    1. проверяваш на кой размер може да ти се прешлайфа вала
    2. купуваш си съответните размер лагери
    3. стягаш лагерите основните в блока, биелните във биелите
    4. казваш на този който ти шлайфа вала да ти ги направи със съответните хлабини(той евентуално започва да те псува, че го учиш как да си върши работата)
    5. ако те напсува идваш в София

    П.П. за Пловид съм чувал добри неща за Чарли

  15. #15
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    при мене свалиха 6/10 ти от вала така че ти си прави сметка дали е малко
    Че това много ли е? Имаш предвид че е намален размера с *.060 ? Какъв размер лагери сложи?

    Да уточня, че просто питам. Не се заяждам или подобно. Не разбирам много от това и просто питам.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •