Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Разход на място ( на час)

  1. #16

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Колега, не съм съгласен. При включен климатик държи по-ниска температура на водата и това се дължи на факта, че се включва първата степен на перката. Всякакви други сценарии говорят за някаква неизправност по охладителната система на автомобила или проблемен компресор на климатика. Поне при мен и двете коли имат такова поведение, като при безиновата е по-изявено.
    Да в началото е на първа степен след около 15 мин вече не и стига за да охлади фреона и включва и 2 степен, след известно време ако си на слънце и тя не ти стига, пробвано е...Просто се натоварват определени елементи на автомобила което за мен е неоправдано...За това аз горе казах не че е вредно, а просто не е желателно да стоиш с часове на място с климатик...Ама всеки си решава!
    156 2.4JTD 136+ PS

  2. #17
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ами не знам защо е така колега при теб, но при мен ако примерно стрелката ми показва 90C на уреда в купето, след включване на климатика (на място или по задръстванията), температурата ми пада и стрелката пада няколко милиметра преди показанието на 90C, което според alfa diag e 86C. Ако спра климатика (пробвано е миналото лято в големите жеги и задръстванията) след малко стрелката преминава 90C и застава между нея и следващата черта, което според Alfa diag e 101C. Като температурата се движи в границите на 92-106 според включването на вентилатора. Все пак държа да уточня, че миналата година си чистих радиаторите отвътре (водния) и отвън (воден и климатик) и това може да дава отражение. По принцип охладителната система на 156-та е много добре направена - с достатъчен запас- и не би трябвало да има подобни проблеми ако всичко е наред по нея.
    Last edited by AlfaMan; 17-05-2010 at 14:00.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #18
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Ами не знам защо е така колега при теб, но при мен ако примерно стрелката ми показва 90C на уреда в купето, след включване на климатика (на място или по задръстванията), температурата ми пада и стрелката пада няколко милиметра преди показанието на 90C, което според alfa diag e 86C. Ако спра климатика (пробвано е миналото лято в големите жеги и задръстванията) след малко стрелката преминава 90C и застава между нея и следващата черта, което според Alfa diag e 101C. Като температурата се движи в границите на 92-106 според включването на вентилатора. Все пак държа да уточня, че миналата година си чистих радиаторите отвътре (водния) и отвън (воден и климатик) и това може да дава отражение. По принцип охладителната система на 156-та е много добре направена - с достатъчен запас- и не би трябвало да има подобни проблеми ако всичко е наред по нея.
    Това, ако си ги почистил добре маи е заради това да ти кажа, аз също пръсках с маркуч под ръка водните радиатори отвънка и почна да държи по-добри темп иначе преди стигаше 110 някъде и не охлаждаше , но и колега живко777 , кой е казал , че колата ще е на слънце. Но разбрах какво искаш да кажеш. Стефоо на климатик ли го даде този разход или беше изключен?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  4. #19
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    на климатик на 21 градуса
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  5. #20
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    на климатик на 21 градуса
    Благодаря ти много говорим за 2.0 ТС нали?
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #21
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    да 2.0тс ;1.8тс не съм я засичално не вярвам да даде по малко
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  7. #22
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!
    Аз това още в началото се опитвах да им го обясня, ама се отказах...освен тези отрицателни черти които спомена има и още...
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #24
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Аз това още в началото се опитвах да им го обясня, ама се отказах...освен тези отрицателни черти които спомена има и още...
    Е това са само факти колега, то така ако е направено ще пиши да не се кара на климатик по тая логика.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  10. #25
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Включено парно охлажда лятото двг., докато климатика натоварва двг и при него от радиатора на климатика има греене, което съответно грее на двг и го държи по-топъл. Логиката ми сочи че с клима колата следва да загравя повече!
    То, че това е вярно спор няма. Но понеже работи вентилатора на климатика, особено като не сме в движение, в същото време се охлажда и радиатора на двигателя. Така, че може да се окаже, че загрява по-малко
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •