Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Въпрос за температура на 156 2,4 JTD

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Въпрос за температура на 156 2,4 JTD

    Здравейте колеги,
    Пътувайки снощи от Пловдив до София /концерта на AC/DC / при скорост 140-160 км, с включен климатроник, 4 човека в колата температурата се покачваше прилично над 90 градуса както е на снимката, на големите баири на тунела при Траянови врата и Вакарел дори се покачваше с още съвсем малко. На връщане към 1 часа през нощта не вдигна над 90, при най-голям зор 92 градуса, но вече без климатроник. Та въпроса ми е дали според вас е нормално това да се случва при гореописаните обстоятелства? Ще бъда благодарен за компетентните ви мнения.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 100_4342.jpg  
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  2. #2
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Нз дали е нормално, аз бих се притеснил колега. Климатика натоварва малко, радиатора му е в непосредстена близост до радиатора на колата и като се затопли нагрява другият и качва темп и натоварва колата. А и е били по-хладно вчера вечерта, не е 30 градуса. На дълъг път следва да спадне дори малко под 90.
    Говоря от опита си с моята дизеларка 105кс, с 4 човека, багаж, клима, на вън 36 градуса, средна скорост 140 на магистралата за Варна, не качи дори до 90, а си работи термостата изправно. Успех ти желая но аз бих проверил за едната сигорност, че не е хубаво да се прегрява двг. Да не са ти запушени лумелите на радиаторната пита или нещо теч да има, с охладителна течност ли караш или само вода. Наблюдавай темп. да не качи повече от 100 градуса, че за мен нагоре си е рисково!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  3. #3

    Default

    Аз съм с 2.4 и ти казвам че това въобще не е нормално...
    Натоварени 3 и багаж за морето по Бургаската магистрала 160 през целия път и естествено включен климатик си стои на около 85 градуса и не мърда! Впрочем дали си карам 80 или 160 винаги си стои там стрелката...До сега дори на място не съм виждал там стрелката...и ти казвам че хич не е нормално това!
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Здравейте колеги,
    Пътувайки снощи от Пловдив до София /концерта на AC/DC / при скорост 140-160 км, с включен климатроник, 4 човека в колата температурата се покачваше прилично над 90 градуса както е на снимката, на големите баири на тунела при Траянови врата и Вакарел дори се покачваше с още съвсем малко. На връщане към 1 часа през нощта не вдигна над 90, при най-голям зор 92 градуса, но вече без климатроник. Та въпроса ми е дали според вас е нормално това да се случва при гореописаните обстоятелства? Ще бъда благодарен за компетентните ви мнения.
    една бърза диагностика ще ти покаже дали верно ти показва уреда в купето,на мен точно в това положение на стрелката(на снимката) ми е 90 градуса.товарен-празен там си стои стрелката.и аз така се бях притеснил.дано при теб е същото и да нямаш ядове.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    221

    Default Въпрос за температура на 156 2,4 JTD

    Благодаря за мненията ви,
    Явно най добре е първо да се направи диагностика, макар че се бях насочил направо към смяна на термостат - предполагам, че този в момента не отваря явно напълно. Странното е, че с включен климатик би трябвало да държи малко по-ниска температура отколкото отколкото без - с клима перките работят непрекъснато.
    Alfa 156 2,4 JTD '99


  6. #6
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Виж си първо радиатора - да не са му изгнили ламелите евентуално
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by Zeppelinist View Post
    Благодаря за мненията ви,
    Явно най добре е първо да се направи диагностика, макар че се бях насочил направо към смяна на термостат - предполагам, че този в момента не отваря явно напълно. Странното е, че с включен климатик би трябвало да държи малко по-ниска температура отколкото отколкото без - с клима перките работят непрекъснато.
    по принцип да,но диагносиката ще покаже дали ти отваря термоса или не и на колко градуса ти държи температурата на мотора
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  8. #8
    Младши алфист kevtimov's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    ШУМЕН
    Posts
    21

    Default

    Това ,което виждам на снимката си е притеснително.прегледай си ламелите нарадиаторите за замърсявания.Нивото на охл.течност също е добре да се погледне.Може и да ти се губи 1ва скорост на перките на радиатора.

  9. #9
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Баси, за един термостат го пратихте човека на диагностика. Той може и сам да си провери дали му отваря или не термостата и при какво показание на стрелката на уреда. Въпреки, че малко вероятно ми се вижда това, все пак за да да е 100% трябва да се направи. По-скоро си мислля за задръстени радиатори с боклуци (насекоми, листа....)
    Last edited by AlfaMan; 18-05-2010 at 22:01.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  10. #10
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by kevtimov View Post
    Може и да ти се губи 1ва скорост на перките на радиатора.
    При скорост 140+ км/ч мислиш ли, че има нужда да се включва вентилатор
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  11. #11

    Default

    Ето снимка на моето 2.4 JTD...Естествено от време на време отива до 90, но основно така си стои...Така е не само при мен, а на почти всички 2.4-ки
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 060520101139.jpg  
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #12
    Запален алфист jimmyfloyd's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София , кв. Редута
    Posts
    223

    Default

    мойта винаги си е стояла непосредствено до 70-те градуса... само лятото в жегите стига до 90-92 и ми се пуска перката за охлаждане мисля като ходя на диагностика и ми е загряла да видя колко градуса ще покаже...
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD '99

  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by jimmyfloyd View Post
    мойта винаги си е стояла непосредствено до 70-те градуса... само лятото в жегите стига до 90-92 и ми се пуска перката за охлаждане мисля като ходя на диагностика и ми е загряла да видя колко градуса ще покаже...
    около 85
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #14
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Абсолютно, и моята печка е така както при Живко, а е с изправен термостат!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by rusiq86 View Post
    Абсолютно, и моята печка е така както при Живко, а е с изправен термостат!
    Ми да изправен си и моя, като реалната температура е между 82 и 85 градуса...
    Last edited by Jivko7777; 24-01-2011 at 21:45.
    156 2.4JTD 136+ PS

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •