Results 1 to 5 of 5

Thread: Моля помогнете!!!

  1. #1
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default Моля помогнете!!!

    Здрасти на всички, ще съм много благодарен, ако някой може да ми помогне! Проблема е следният, в момент на потегляне ми светна лампичката на дюзата (на 1-ва предавка около 2500 об.м.) и колата изгасна.В последствие запалих и продължих без проблеми.Моля за съвети какво може да е това защото се намирам в чужбина и ме е малко шубе, да не роди.

    ---------- Post added at 21:12 ---------- Previous post was at 21:11 ----------

    Става въпрос за колата от подписа, а и лампичката изгасна.
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  2. #2
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Честно казано раждането не е типичен акт за JTD, стига разбира се да има масло и вода. Така че това е най-малкото, което би трябвало да те притеснява, но независимо от тази успокоителна новина има други неща, които могат да те вкарат в други лоши филми. Сега сериозно колега - опиши малко по-подробно какво стана след това. Продължава ли да ти го прави; на кои предавки се случва, някаква закономерност и т.н. Хвърли и един поглед и на тази тема http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=47563 може да откриеш общи неща с твоя проблем
    Last edited by AlfaMan; 12-05-2010 at 21:30.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Сериозно би било, ако напише смислено заглавие и ползва търсачката, за да прочете темите за жтд, защото или поне 30 теми за гаснещи жтд-та. Даже наскоро точно същото дискутирахме.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    alfist melenikos's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Сандански
    Age
    35
    Posts
    150

    Default

    Quote Originally Posted by AlfaMan View Post
    Честно казано раждането не е типичен акт за JTD, стига разбира се да има масло и вода. Така че това е най-малкото, което би трябвало да те притеснява, но независимо от тази успокоителна новина има други неща, които могат да те вкарат в други лоши филми. Сега сериозно колега - опиши малко по-подробно какво стана след това. Продължава ли да ти го прави; на кои предавки се случва, някаква закономерност и т.н. Хвърли и един поглед и на тази тема http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=47563 може да откриеш общи неща с твоя проблем
    Благодаря за информациата, но мисля, че моя проблем няма нищо общо с този на колегата. Да се надявам, че ще издържи една седмица и после в бокса.
    Описал съм го така както беше, демек само един път прекъсна на 1-ва,а иначе никакви други проблеми нямам, да се надявам че е само инцидентен случай. Поздрави!
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD Distinctive 00' - EX
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD M-Jet 20V Distinctive 04' - Now
    Toyota Avensis 1.6 D-4D Executive 15' - Now

  5. #5
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    на мен така като ми светна тази лампа се оказа ламбда сонда,ама колата не ми е гаснала и тя светкаше около 2500-3000оборота но не всеки път само на моменти
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •