Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41

Thread: Никога повече Селяния 20К alfaromeo

  1. #16

    Default

    Аз пък карах Браво мк1 1.6 16v 20 000 km само с 20к, като когато взех колата беше с Мобил 10w-40. Бях много доволен от звука на мотора след смяната на маслото. За 2 смени нито е имала разход колата нито е "хлопала"
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  2. #17

    Default

    Истината е че Селениата за цената си се оказва едно от най-добрите масла и това май е коментирано много пъти.
    Но най-добре се вижда когато се сложи селениа на кола от друга марка,която досега не е карала с него.Скоро един познат си направи подобен експеримент след като беше карал с доста масла,последното Валволин ,сложи Голд на Селениа и изказа доста положителни мнения за маслото.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #18
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Тутела не е ли на Селениа?
    Е . И е в по ниския ценови сегмент.

    В състава на FL Selenia влизат следните марки - selenia,tutella,paraflu,akros,akcela,ambra,urania ,Като всяка от изброените включва широка гама продуктиза леки автомобили-selenia,tutella,paraflu, за Земекопни индустриални,пътностроителни машини -arbor, за селскостопански машини-,akros,akcela(заводско масло на тракторите и комбайните Кейс и Щаер),ambra(заводско масло на трактори и комбайни Ню холанд) , за Камиони -urania (заводско масло на Ивеко и др .)
    Last edited by dimo; 12-05-2010 at 12:17. Reason: допълнение
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #19

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Е . И е в по ниския ценови сегмент.
    Е именно,исках да намекна че като масло едва ли е много по-различно от Селениа.
    Проблема не е в маслото.....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #20
    Запален алфист vesko_iotov's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Враца
    Posts
    130

    Default

    Карал съм досега с селения голд(похарчваше масло) като звук работеше добре двигателя,после пробвах кастрол магнетик 10/40 който ми го донесе един приятел от англия,мотора не звучеше толкова меко (при палене се разчукваше) а и го харчеше също,сега съм с 20К алфа ромео и мога да кажа че двигателя работи меко и го харчи в рамките на нормалното,та мойто мнение е че 20К алфа ромео е мн добро масло за прилична цена стига да не се попадне на някое менте.Ако някой е попадал на такова да сподели и евентуално по какво може да се различи външно
    159 1.9 jtd TI
    156 1.8 ts 99g ex

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by vesko_iotov View Post
    Карал съм досега с селения голд(похарчваше масло) като звук работеше добре двигателя,после пробвах кастрол магнетик 10/40 който ми го донесе един приятел от англия,мотора не звучеше толкова меко (при палене се разчукваше) а и го харчеше също,сега съм с 20К алфа ромео и мога да кажа че двигателя работи меко и го харчи в рамките на нормалното,та мойто мнение е че 20К алфа ромео е мн добро масло за прилична цена стига да не се попадне на някое менте.Ако някой е попадал на такова да сподели и евентуално по какво може да се различи външно
    Имам един въпрос! При мен също се чува едно такова причукване точно при палене за около 1 сек най-много и през това време също свети лампата на маслото! Като разбира се, то е точно между минимума и максимума! На какво се дължи това?
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default за селения

    Аз пък преди карах алфата със секви евтини марки масла, а от декември карам със Селения 20к за алфи. Не разбирам от масла, но пък откакто съм я купил постоянно замервам нивото, ослушвам се и имам наблюдения. Определено Селенията ми го харчи много по-малко, и поне първите 3-4 хил. км след смяната двигателя при каране бе по-безшумен от преди и освен ако сам не си въобразявам, поведението му е една идея по-добро. Сега като долея 1л. и пак така тихичко мърка (но може и да е заради заминалия вариатор). Е, в първите 2-3 сек. след палене го има притракването с бонус лампичка за масло, ама това докато вдигне маслото, според мен. Сега съм решил и на Голфарата (1.8 90 hp) след 8к км да му сложа Селения, ако е съвместимо. Хем по-качествено, хем повече км държи и компенсира заради цената.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  8. #23
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Имам един въпрос! При мен също се чува едно такова причукване точно при палене за около 1 сек най-много и през това време също свети лампата на маслото! Като разбира се, то е точно между минимума и максимума! На какво се дължи това?
    На износване на маслената помпа .
    Alfa 155 2.0 16v

  9. #24
    започва да се пристрастява bi40's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    sofia
    Posts
    60

    Default

    При мен също изръмжава за 1 сек като запали(но не всеки път)проблем ли е това?иначе карам със селения 20к и след 5к почва да го харчи около 1.2 до 10к.Колата е 1.6 156
    Last edited by bi40; 12-05-2010 at 15:05.
    фен

  10. #25
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by bi40 View Post
    При мен също изръмжава за 1 сек като запали(но не всеки път)проблем ли е това?иначе карам със селения 20к и след 5к почва да го харчи около 1.2 до 10к.Колата е 1.6 156
    вариаторче писано е много по темата ...
    Alfa 155 2.0 16v

  11. #26

    Default

    Quote Originally Posted by adv_petrov View Post
    Е, в първите 2-3 сек. след палене го има притракването с бонус лампичка за масло, ама това докато вдигне маслото, според мен. Сега съм решил и на Голфарата (1.8 90 hp) след 8к км да му сложа Селения, ако е съвместимо. Хем по-качествено, хем повече км държи и компенсира заради цената.
    При колата на баща ми става така само че за около 1 сек притракване и естествено светене на лампа! При мен на ЖТД-то няма никакво притракване само при първо паленето свети лампа на маслото за около секунда!!! Димо ако имаш някакви опасения сподели ги за да знам какво да правя...Днес съвсем случайно се срещах с моя майстор и той каза, че за аколо секунда е нормално, все пак докато подкачи масло...Но все пак чакам твоето мнение...
    Last edited by Jivko7777; 12-05-2010 at 18:49.
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #27

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    вариаторче писано е много по темата ...
    Стартер също е възможен вариант, ако е в момента на самото запалване.

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    При колата на баща ми става така само че за около 1 сек притракване и естествено светене на лампа! При мен на ЖТД-то няма никакво притракване само при първо паленето свети лампа на маслото за около секунда!!! Димо ако имаш някакви опасения сподели ги за да знам какво да правя...Днес съвсем случайно се срещах с моя майстор и той каза, че за аколо секунда е нормално, все пак докато подкачи масло...Но все пак чакам твоето мнение...
    1. Евтин маслен филтър без клапан
    2. Пикливо масло
    156 AR67601 BN 1.6TS 16V CF2 BASE
    Bosch Motronic M2.10.4 MPFi

  13. #28
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    хора какво сравнявам сравнявам това че цената на 2 те е приблизително еднаква
    двигателя ми е доста поизносен около 400000 км
    което дава предпоставки да е доста капризен към маслата
    ако ви е нов вие няма да усетите разликата а само двигателя - износването
    други казват че сравнявам 10/40 с 10/60
    няма никакво значеие важно сравнявам само това че едното не става и е пълен кенеф колата ми работи като трактор

    всеки сам си решава какво да налива в мотора
    Last edited by WhitePower; 12-05-2010 at 21:12.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  14. #29
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    хора какво сравнявам сравнявам това че цената на 2 те е приблизително еднаква
    двигателя ми е доста поизносен около 400000 км
    което дава предпоставки да е доста капризен към маслата
    ако ви е нов вие няма да усетите разликата а само двигателя - износването
    други казват че сравнявам 10/40 с 10/60
    няма никакво значеие важно сравнявам само това че едното не става и е пълен кенеф колата ми работи като трактор

    всеки сам си решава какво да налива в мотора
    Че тя колата ти е мноо по бавна и раздрънкана от текезесарски трактор бре Незнам кво сравняваш масла с кола дето и първата произведена жигула е в по-добро състояние
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    и не мене ми направи впечатление че от 1 месец по бавно загася лампата за маслото някои път веднага някои път свети около 2 сек.случвало се е даже при палене да намигне веднъж.маслото е 20к на 8к км не че я щадя повече ма накрая да не взема да рева

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •