Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Никога повече Селяния 20К alfaromeo

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    хора какво сравнявам сравнявам това че цената на 2 те е приблизително еднаква
    двигателя ми е доста поизносен около 400000 км
    което дава предпоставки да е доста капризен към маслата
    ако ви е нов вие няма да усетите разликата а само двигателя - износването
    други казват че сравнявам 10/40 с 10/60
    няма никакво значеие важно сравнявам само това че едното не става и е пълен кенеф колата ми работи като трактор

    всеки сам си решава какво да налива в мотора
    Повечето коли на тея Километри тъкмо влизат из БГ
    Дали проблема не че колата НЕ е карана със Селения тея 400 к ,отколкото обратното
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  2. #32
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Повечето коли на тея Километри тъкмо влизат из БГ
    Дали проблема не че колата НЕ е карана със Селения тея 400 к ,отколкото обратното
    я пак ми прочети мнението и пак пиши
    проблема е че селянията не държи налягане като позагрее става на чорба , на 100 градуса пада под 1 бар и от там нямаш мазане
    а че колата е стара стара е никой не спори и за това тя сама вече си казва кое масалце е добро
    щото като е на 0км каквото и сипеш с това ще върви дори и диона
    на тея километри вече си проличава кое масалце е истинско и кое е чорба

    както казвам смятайте го спряно цената за едното и за другото масло
    Last edited by WhitePower; 13-05-2010 at 15:55.
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  3. #33
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    я пак ми прочети мнението и пак пиши
    проблема е че селянията не държи налягане като позагрее става на чорба , на 100 градуса пада под 1 бар и от там нямаш мазане
    а че колата е стара стара е никой не спори и за това тя сама вече си казва кое масалце е добро
    щото като е на 0км каквото и сипеш с това ще върви дори и диона
    на тея километри вече си проличава кое масалце е истинско и кое е чорба

    както казвам смятайте го спряно цената за едното и за другото масло
    Колега това изглежда си е проблем на твойта кола Вчера покарах малко по магистралата -около 300 км колата си държеше следните параметри :вода 88-90 гр. масло около 65-70 градуса ,Налягане на маслото малко над 6 бара в началото на пътуването и малко над 4 бара в края на пътуването със Селения 20 к на 15 000 км съм
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #34
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    Колега това изглежда си е проблем на твойта кола Вчера покарах малко по магистралата -около 300 км колата си държеше следните параметри :вода 88-90 гр. масло около 65-70 градуса ,Налягане на маслото малко над 6 бара в началото на пътуването и малко над 4 бара в края на пътуването със Селения 20 к на 15 000 км съм
    ти карал ли си някога с 10/60 ? независимо на коя марка , не казвам че малото е лошо( има къде по лоши ) а казам че колата ми е по довола от 10/60 , а парите който даваш за двете масла са едни и същи като количество
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  5. #35
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    ти карал ли си някога с 10/60 ? независимо на коя марка , не казвам че малото е лошо( има къде по лоши ) а казам че колата ми е по довола от 10/60 , а парите който даваш за двете масла са едни и същи като количество
    Напротив казваш че е лошо и сега си противоречиш ще си позволя да те цитирам :
    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    .... само това че едното не става и е пълен кенеф колата ми работи като трактор

    всеки сам си решава какво да налива в мотора
    и пак:
    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    ....
    проблема е че селЯнията не държи налягане като позагрее става на чорба , на 100 градуса пада под 1 бар и от там нямаш мазане .....
    си проличава кое масалце е истинско и кое е чорба
    Това последното пък изобщо няма нищо общо с истината за маслото тук пък ще се самоцитирам :
    Quote Originally Posted by dimo View Post
    ... Вчера покарах малко по магистралата -около 300 км колата си държеше следните параметри :вода 88-90 гр. масло около 65-70 градуса ,Налягане на маслото малко над 6 бара в началото на пътуването и малко над 4 бара в края на пътуването със Селения 20 к на 15 000 км съм
    с което съзнателно вкарваш в заблуда други потребители което най-малкото не е коректно не мислиш ли ?
    Alfa 155 2.0 16v

  6. #36

    Default

    ползата от доброто масло
    когато трябва да върши и работата на водата
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 27052010.jpg  

  7. #37
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Интересен спор и данни. Някой да даде такива характеристики за темп и налягане на ВР 5-40 на селенияи аджип 5в40, много ми се иска някй да ми сравни и тях.
    Извинявам се за спама!

    Gulfstream G650 with Italian design...

  8. #38

    Default

    Абе и на мен си ми чукат клапаните,ама не е от маслото,а от износени чашки...и масло за 300 лв. литъра да и сипя няма да спре да почуква,така че...
    Верно са капризни 16v туинспарковете,ама чак пък толкова...
    Щом чука значи едва ли е до масло...щом е на нужното ниво и е масло(а не вода),значи не трябва да чука...аааааааа ако почуква,евентуално трябва да е след като загрее маслото подобаващо и стане на чорбичка....
    А пък и сравняваш масла с различен вискозитет,така че...абе малко съм пийнал и много се отплеснах и го редактирам 20 пъти и няма смисъл повече да пиша...
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  9. #39

    Default

    а какво ли ще стане ако налееш м10д ....дядо ми си кара москвича 300 000 км с такова не ща да си представя колко ли щеше да го кара с тутела 10/60 .....
    п.с. по темата мисля че си доста в грешка ....

  10. #40
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    ето че мина месец с новото масалце, не съм долял и литър , колата нито трака повдигаш нищо , двигателя мърка
    което казва за себеси че селенията не става за ТС 16В
    а пък вие си карайте колите с каквото искате , никой не убеждавам да кара с хубаво масло , нали и автомонтиорите трябва да имат работа
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower View Post
    ето че мина месец с новото масалце, не съм долял и литър , колата нито трака повдигаш нищо , двигателя мърка
    което казва за себеси че селенията не става за ТС 16В
    а пък вие си карайте колите с каквото искате , никой не убеждавам да кара с хубаво масло , нали и автомонтиорите трябва да имат работа
    Не си мисли че "Селенийката турбо дизел" е по-различна от тази на бензина.При по сериозно натискане и високи обороти масълцето става като пикня!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •