Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 25 of 25

Thread: Тъмни стъкла на алфа 146?

  1. #16
    Запален алфист adv_petrov's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Човек от Чикаго :D
    Posts
    221

    Default въпрос

    Не е много по темата, ама някой знае ли кадърен човек във Варна да затъмнява задното и двете странични свалящи се на задните врати, за малко пари? Мислех сам да си го направя, ама се притеснявам с всичките тия предупреждения за балончета и наранявания на фолиото на свалящите се стъкла.
    Alfa 156 2.0 - ех,
    Lancia Z 2.0i 147hp - ex,
    Lancia Y 1.4LX 80hp -ex
    Още италианки би било мазохизъм и горене пари на клада.

  2. #17
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    Аз моята само си я направих. средствата които съм вложил са:
    1 ролка американско фолио от ЕМК-33 14лв.,
    1 ролка китайско фолио(по-светло за задното стъкло) - 4.50лв.,
    в едно шише от препарат за прозорци напр. слагаш една чаена лъжица децки шампоан или течен съпун допълваш и с вода догоре - с това се пръскат прозорците и фолиото за да можеш по-лесно да нагодиш самото фолио.
    2-3 бирички - 2-3 лв.
    и един свободен ден за да можеш да изпипаш нещата както си трябва.
    Фолиото се изрязва по съответният прозорец от външната страна и после пръскаш отвътре прозореца със сапуненият разтвор пръскаш и фолиото и с една лопатка (която върви комплект с всяко фолио) искарваш въздуха.
    Аз моите ги обдухвах и с пистолет с горещ въздух, но може и без това.
    Оставяш да съхнат до следващият ден и след това натискаш още веднъж с лопатката за да прилепне идеално фолиото.
    Това е технологията, ако мислиш че ще се справиш действай сам няма нищо сложно, а ако имаш нужда от помощ свиркай все някой ще се навие да ти помогне.
    Може да пробвам сам да си го направя. Само задното стъкло ме притеснява. Там настина ще е трудно, че като си спомняв преди време едни шкафове облепвах с фолио - направо си беше за страх.

  3. #18
    започва да се пристрастява vanko's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Veliko Tarnovo
    Age
    40
    Posts
    75

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Може да пробвам сам да си го направя. Само задното стъкло ме притеснява. Там настина ще е трудно, че като си спомняв преди време едни шкафове облепвах с фолио - направо си беше за страх.
    бутай смело и успех!
    alfa romeo 145 1.6

  4. #19
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Колеги , аз да си питам , ако не съм доволен от резултат след затъмняването , отстанява ли се лесно фолиото?
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  5. #20
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    Моята е цялостно с 40%, най-светлият нюанс, изключително добре седи. Вече над година и нямам грижа за полицайте, гледали са го, но ест вс е чук.
    И да не стане от първият път се маха лесно, малко търкане с парцал и препарат и готово.

    Gulfstream G650 with Italian design...

  6. #21
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    на мен ми се наложи задното стъкло да го преправям веднъж защото не ми хареса как е станало. Само хванах фолиото в единият ъгъл и го издърпах. махна се идеално и не останаха никакви следи по стъклото и това 4-5 дни след като го бях слагал. а ако случайно ти останат следи колегата ти каза - с кърпа и препарат се маха всичко
    а колегата rusiq86, можеш ли да сложиш 2-3 снимки на твоята искам да видя как е станало на предните стъкла защото ми е много мерак да си ги направя и моите предни с 40%. и още нещо през нощта добре ли се вижда
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  7. #22
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Eто как стана моята, сам съм я правил....и ми беше за първи път...


    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #23
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Днес и вчера гледах няколко клипчета в youtube как се слага фолио. Това което ми направи впечатление при слагането на задното стъкло е че го нагряват с пистолет за топъл въздох за да добие формата (кривината) на стъклото. Моля накой от колегите, които сами са го правили да кажат как са се справили с това? И дали може да стане без пистолет? Че тая събота и неделя няма дамога, но другата ще взема да се хвана да облепвам.

  9. #24
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Сваляш целия капак, разкрояваш, режеш, пръскаш джама с вода и после лепиш фолиото...после ще има да изкарваш въздух с шпатулката 5 часа...ама това е начина....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #25
    Заблуден дизелджия RoMeO_156_GTA's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Велико Търново
    Posts
    1,726

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    до тук добре ,обаче имали някакво фолио ,което да не е толкова затъмнено за да може да се направи цялата кола ,така че като те спрът полицаите да не правят проблеми ?
    При нас във ВТ по едно време беше хит да се затъмняват всички стъкла на 30% , но цената е около 400 лв . Пича пипа много добре и ги прави така , че да не си личи , че е фолио - т.е като фабрично тонирано . Някои полицаи ги карат да разлепят , други се втренчват да видят къде е започнато фолиото и след като не намерят и ги пускат . Така че зависи на какъв полицай попаднеш и дали е качествено сложено , че да не си личи откъде почва
    AR GT Face 1.9 JTD 16v Nero Carbonia
    AR 146 Face 1.9 JTD 8v Grigio Martora / Fiat Punto Mk1 1.2
    Ex: 147 1.9 JTD Proteo Red; 147 1.9 JTD Nero; 147 1.9 JTD Grigio Africa; 156 Face 1.9 JTD Blue Notte; 147 Face 1.9 JTDm Nero; E61 530 Xi

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •