Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25

Thread: Тъмни стъкла на алфа 146?

  1. #1
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default Тъмни стъкла на алфа 146?

    Здравейте колеги. От известно време съм се замислил за през лятото да затъмня задните стъкла на Алфата. Притеснявам се обаче за не стои кофти и да е като за един друг раздел наречен "селски тунининг". Молбата ми е ако някои има снимки на червена 146ца с тъмни стъкла да ги прати, че наистина много се двоумя. И ако сте правили такова нещо къде и доволни ли сте. Благодаря предварително.

  2. #2
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Ако фолиото не е някое виолетово и не е прекалено тъмно или пък (още по-зле ) да е от онея с огледалния ефект, ще стои добре.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  3. #3
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    колега, аз съвсем скоро си сложих фолио на стъклата на моята Алфа, която е 145, но не мисля че това е от голямо значение. Колата стана добре, страничните ми стъкла са с американско фолио черно на 90%, а задното ми стъкло е пак с американско фолио, обаче е на 60% отвън не си личи разликата, но отвътре като гледаш си личи. задното е по-светло и дори и през нощта се вижда добре. като слагаш, обърни внимание на това да няма мехурчета защото само това загрозява според мен. Успех ето и една снимка на моята, дано ти свърши някаква работа
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 13.jpg   11.jpg  
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  4. #4
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Quote Originally Posted by ves_v8 View Post
    колега, аз съвсем скоро си сложих фолио на стъклата на моята Алфа, която е 145, но не мисля че това е от голямо значение. Колата стана добре, страничните ми стъкла са с американско фолио черно на 90%, а задното ми стъкло е пак с американско фолио, обаче е на 60% отвън не си личи разликата, но отвътре като гледаш си личи. задното е по-светло и дори и през нощта се вижда добре. като слагаш, обърни внимание на това да няма мехурчета защото само това загрозява според мен. Успех ето и една снимка на моята, дано ти свърши някаква работа
    Честно казано много добре е станала алфата. Къде ако не е тайна е слагано фолиото и какви пари излезе?

  5. #5
    предполагаемо инженерче.. AntiLuuP's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    262

    Default

    Фолиото сам си го слагах, затова има леки забележки, но само от близо се виждат и лятото като не ме мързи ще го сменя с хубаво понеже тва беше за проба. Излезе ми 2.40лв фолио и още има няма толкова за препарат за стъкла
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 24032010220.jpg   24032010212.jpg   24032010211.jpg  

  6. #6
    Запален алфист emo84's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Монтана
    Age
    40
    Posts
    230

    Default

    моята е цвят бордо,затъмних я одавна и е много добре.Не мисля,че затъмването на стъкла е селски тунинг,а по скоро отива на всяка кола затъмването.Тук да питам и аз нещо,затъмяването на задния прозорец вреди ли нещо на рултаните на парното?

  7. #7
    Moderator diapper's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София,Люлин 8
    Posts
    864

    Default

    Нищо им няма
    Alfa Romeo 146 Junior 1.4i 16V Twin Spark 103hp 98'

  8. #8
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Затъмнените стъкла са доста приятни за хората, които се возят отзад. Моята я затъмних с възможно най-доброто и тъмно фолио, който имаше майстора. Мой съвет е да си купиш хубаво и качествено фолио.

  9. #9
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    Благодаря за отговорите. Моята е същия цвят като на колегата antiluup и от това което видях мисля, че е решено вече - ще се прави!! Въпроса е да намеря качествен майстор, който се занимава с това.

  10. #10
    Запален алфист ogi100's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София, ОК 1
    Age
    39
    Posts
    146

    Default

    Quote Originally Posted by Ramsezsh View Post
    Благодаря за отговорите. Моята е същия цвят като на колегата antiluup и от това което видях мисля, че е решено вече - ще се прави!! Въпроса е да намеря качествен майстор, който се занимава с това.
    Колега не е много трудно, можеш и сам да се справиш. Единствено задното стъкло се облепва малко по-трудно заради двойната кривина, варианта е да го направиш с 2 или 3 парчета. Моето си го направих с 3 и стана много добре, не си личи изобщо. Иска се малко търпение и да се внимава
    Препоръчвам ти да си сложиш от т.нар. американско фолио, една ролка е около 10-12лв, аз вече 2 години съм с такова и не е мръднало, а колата ми не стои в гараж.

  11. #11
    Запален алфист ves_v8's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София/Vienna
    Posts
    265

    Default

    Аз моята само си я направих. средствата които съм вложил са:
    1 ролка американско фолио от ЕМК-33 14лв.,
    1 ролка китайско фолио(по-светло за задното стъкло) - 4.50лв.,
    в едно шише от препарат за прозорци напр. слагаш една чаена лъжица децки шампоан или течен съпун допълваш и с вода догоре - с това се пръскат прозорците и фолиото за да можеш по-лесно да нагодиш самото фолио.
    2-3 бирички - 2-3 лв.
    и един свободен ден за да можеш да изпипаш нещата както си трябва.
    Фолиото се изрязва по съответният прозорец от външната страна и после пръскаш отвътре прозореца със сапуненият разтвор пръскаш и фолиото и с една лопатка (която върви комплект с всяко фолио) искарваш въздуха.
    Аз моите ги обдухвах и с пистолет с горещ въздух, но може и без това.
    Оставяш да съхнат до следващият ден и след това натискаш още веднъж с лопатката за да прилепне идеално фолиото.
    Това е технологията, ако мислиш че ще се справиш действай сам няма нищо сложно, а ако имаш нужда от помощ свиркай все някой ще се навие да ти помогне.
    In God we trust, all others pay cash.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer - Ex-car
    Оpel Vectra C 2.2i '08 Elegance

  12. #12
    хАмерикански лос rusiq86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Nantucket Island, US...
    Posts
    2,760

    Default

    - фолио американско 10 лв на ролка, китайско не купувай (съвет).
    - препарат за стъкла медикс

    Взема се мярка от външната страна на прозореца, сваля се кората и уплътнението за да стане като хората и като се смъква прозореца да не се повреди след време. Като вземеш мярката се прави да пасне отстраните и отдоло, като остава малко излишно отгоре. Смъква се прозореца 2-3см надоло, и се слага фолиото. След това най - накрая се орязвая най-отгоре като е изсъхнало. Вземи си някой да помага за дребни неща. гледай да е слънчево навън, ти на сянка с колата и да няма мн вятър. Може и в гараж.
    За задното се прави мярка отвън, ако е криво стъклото, както е, се реже след като направиш мярката отвън и още е отвън го режеш по релтана. и като се залепи няма да се вижда. не е сложно, но е пипкао и е играчка. Успех

    Gulfstream G650 with Italian design...

  13. #13
    Болен алфист Sergey_gigov's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    сливен
    Age
    42
    Posts
    1,122

    Default

    до тук добре ,обаче имали някакво фолио ,което да не е толкова затъмнено за да може да се направи цялата кола ,така че като те спрът полицаите да не правят проблеми ?
    alfa romeo 146 boxer 1.7.16V head unit :Nakamichi cd 500;amplifier front & sub : DLS A4; DLS A5;Front :iridium 1i;3;Gothia 6;sub:Iridium 12 i

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Sergey_gigov View Post
    до тук добре ,обаче имали някакво фолио ,което да не е толкова затъмнено за да може да се направи цялата кола ,така че като те спрът полицаите да не правят проблеми ?
    Да, за въпросното Американско фолио, което е около 10лв. най-светлия нюанс е 40%...С него мисля че няма да ти правят проблеми, мисля че колегата rusiq86 е направил цялата така
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да, за въпросното Американско фолио, което е около 10лв. най-светлия нюанс е 40%...С него мисля че няма да ти правят проблеми, мисля че колегата rusiq86 е направил цялата така
    Еи това е марката фолио http://www.llumar.bg/autouveg.php. Имат всякакви цветове и проценти на затъмняване. Напълно прозрачното го използват за сигурност.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •