Results 1 to 10 of 10

Thread: Бензинова Помпа

  1. #1
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default Бензинова Помпа

    здравейте точно след зимата се появи проблем с вървежа на бензин. Понеже колата има и газ та си я карам още така... Проблема е следният в началото докато си карам на бензин и изведнъж забива муцуна и започват да падат оборотите и пусна ли газта изгасваше. След две минути отново си палех и никакви проблеми до известно време и пак същият проблем. Оказа се че в резервоара се създава вакум поради запшушен вентилационен отвор, който се оказа на капачката отпуших ги и вече вакум няма, но проблемите продължиха и даже зачестиха. В сервиза ми казаха диагностика утидох, там ми казаха че всичко е ОК и диагностиката не следяла само две неща дюзите и бензиновата помпа. Според човека имам проблем с помпата.
    Колеги искам да ми кажете как и от къде се сваля помпата и от къде ще ми препоръчате да си закупя в софия.
    В един магазин най добрата немска на бош е 290 лв в магазина на Стамболийски най скъпата била 190 лв някаква италянска а при италянеца по 50 лв.
    Дайте мнения Благодаря !

    Колата е 145 1.4 T.S 97г.
    Last edited by kemakoz; 07-05-2010 at 23:50.

  2. #2
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, напиши си в подписа за каква кола става въпрос, за да не ровиме по профила ти или да хвърляме боб!
    Преди да смениш помпата я извади и прегледай цедката ѝ, както и горивопроводите!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  3. #3
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    колега,преди да ти сменят помпата,накарай ги да ти премерят налягането.
    точка

  4. #4
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Колеги мисля да си я разглобя сам и да видя дали не мога нещо да я почистя и тн... обаче къжете къде се намира от къде да я сваля ????

  5. #5
    Ренегат Xman's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Варна-Сливен
    Age
    51
    Posts
    602

    Default

    Помпата се намира от дясно в багажника. Развиваш голямата пластмасова гайка, разкачаш маркучите и я вадиш
    АR 33 1.5-ex;АR 155 2.0TS-ex
    FIAT TEMPRA 1.6i.e.-ex;AR 155 1.8TS-ex;FIAT bravo 1.6 16v;ALFA ROMEO 155 2.0 16V-ex,AR 156 2.0 TS

  6. #6
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Леле колеги голяма играчка.... :X свалих я понадрусах се с пари и сега се чудя с какво да я изчистя.... дали да я преваря с керосилин или ведето.... Но помпата е ръждясала отвън... изобщо ебати боклуците сипваме...
    Last edited by kemakoz; 08-05-2010 at 21:28.

  7. #7
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Почисти само цедката!
    Ако помпата не издава смущаващи звуци и видимо работи добре, а горивопровода не е запушен, основен заподозрян е релето на помпата.Ако газаджиите са прекъснали с реле помпата - и то.
    Все пак замерете налягането,както те посъветва Колев, защото ако е по-малко от 3.5-4 бара си е за боклука и всичко казано до сега няма абсолютно никакво значение!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  8. #8
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Свалих помпата оставих я в един съд с течност WD - 40 да я върти близо час работеше и вдигна доста висола температура но си работеше добре даже и налягане правеше ! WD-то добре я почисти. Забелязах че помпата е немски BOSCH което ме навежда на мисълта че е сменявана все си мисля че фабричните не са Bosch. Утре ще я монтирам обратно и ще видя дали има проблеми. По цедката нямаше боклуци всичко изглеждаше чисто. И след това мисля да замеря колко ток утива до помпата и изобщо утива ли. И най вероятно ще ходя да мерят налягане но незнам къде ?
    Къжете къде в софия мерят налягане на бжензиновата помпа. Ако е около квартал надежда ще е още по добре !

  9. #9
    започва да се пристрастява kemakoz's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Posts
    84

    Default

    Стана така, че сложих помпата и НИЩО ! Въобще не работи а когато я бях извадил и я пробвах си работеше... замерих тока който идва до помпата при даване на контакт за секунда идва ток и след това спира, след това при въртене да запали колата никакъв ток... нормално ли е ? Започвам да мисля че не е от помпата от някое реле...

  10. #10
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Релето е основния заподозрян, но си провери и масата.Имай впредвид, че след подаване на контакт, ако не развъртиш мотора, след 4-5 секунди и помпата спира!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •