Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 41 of 41

Thread: Въпрос относно датчик разпределителен вал и зацепване на ангренаж?

  1. #31

    Default

    такива данни нямам, но се надявам след като казаха че работи да е така, сега отивам да зацепят ремъка и ако не се оправи ще се наложи да се сваля пак заради датчика но проблема няма да е за моя сметка тогава... надявам се просто да не е зацепен ремъка правилно...

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Е че защо да го сваляте ремъка? Само проверете зацепването. Вкарайте часовника на 1-ви цилиндър махате двете черупки на лагерите, слагате петите и ако всичко е наред е ясно. Ама аз да ти кажа имал съм случай на разминаване с 2 зъба, колата работи ужасно, но такава грешка нямаше записана.

    Всъщност ако кажеш точно номера на грешката може да ти се помогне по-добре.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33

    Default

    оставих колата за смяна на ремъка... и без това все още не съм го сменял поне да ми е мирна главата... ако не се оправи ще ида да питам какъв беше номера на грешката

  4. #34

    Default

    още не съм взел колата но ремъка е бил разминат с 2-3 зъба... дано сега да се оправи вече

  5. #35

    Default

    още не съм взел колата но е готова... Прословутата вече лампичка за инжекциона вече не свети... Светенето е било заради неправилно зацепен ремък... Все пак нямам търпение утре да видя дали и гадното придърпване на колата, при рязко подаване на газ ще го има още - надявам се не! И все пак чак от днес разбрах че е 2.0 така че очаквам още повече...

  6. #36
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Колега как така си разбрал че е 2.0 , по какво точно разбра? Пиши и впечатления от новото зацепване.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  7. #37

    Default

    така ми казаха от сервиза и имам баланс валове, а при 1.8 нямало... впечатления ще пиша довечера след като я взема..

  8. #38
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Щом имаш балансиращи валове, не е лошо да смениш и ремъка им, също и ролката му, така и така си отворил там. Също обърни вмимание на водната помпа, по принцип ако се върти от ангренажния ремък се сменя на всяка смяна на ремъка.
    Разбира се това си е твоя работа, просто за да нямаш ядове после като мен. Аз на 20х км смених абс всичко наново, щото някой от споменатите неща не ги бях сменил първоначално и впоследствие взе да се чува виене.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #39
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Ако не се смени ремъка и ролката на баланс валовете какво може да стане като "нежелан ефект" ? При смяна само на ремъка и ролката на баланс. валове прецаква ли се зацепването (трябва ли да се зацепи на ново)?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  10. #40

    Default

    взех си колата и вече е НЕОДЪРЖИМА! това са глупости дето някой пишат че е нормално под 3000 оборота че е нормално да са тромави алфите.. след зацепването няма нищо тромаво....

    P.S. петите за зацепване вече са в раздел продава....

  11. #41
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Ако не се смени ремъка на балансиращите валове, евентуално при скъсване пада върху ангренажния и ролката му, а влезе ли там ангренажния го отпиши и после знаете какво следва...
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •