Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 41

Thread: Въпрос относно датчик разпределителен вал и зацепване на ангренаж?

  1. #1

    Default Въпрос относно датчик разпределителен вал и зацепване на ангренаж?

    Установиха ,че датчика ми ту сработва ту не сработва ... когато се запали колата и датчика не сработва работи по-добре , като сработи започва леко да прекъсва и има леко играене на оборотите порядък от 825 до към 900 съвсем леко е.. Казаха ми че може да не е зацепена добре (зацепването е правено с пети) Според вас това с датчика какво е и да го сменям ли?За да се смени този датчик нужно ли е ново зацепване?За да се провери зацепването и дали ролките са наред нужно ли е да се разглоби и след това да се зацепва на ново?
    Питам понеже не ми се плаща излишно зацепване ако не е нужно!
    Колата е 156 2.0 2000 година.

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    За да се смени датчика се зацепва на ново. Няма как. Иначе проверка може да се направи без да се маха ремака, но пак си е доста разглабяне.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Днеска ми се случи и на мен този филм. Както си карах взе да ми примигва ламбда сондата и колата буквално умря. После след като я изгасих и запалих в началото играят оборотите, но после се нормализират нещата. В зацепването съм сигурен, защото както на колегата горе е правено с пети преди 1 година от човек, който разбира ( и ми е тъст ) и до днеска е нямало проблеми. Та въпроса ми същия възможно ли е това нещо да е от датчика. Грешката на компа показа точно разпределителен вал (поне така ми казаха) номера на грешката е П1178 до колкото си спомням. Също като я гледаха на компа и ми казаха, че имало -2 градуса ли какво беше отклонение (възможно ли е и това да е заради датчика) ? Благодаря и се извинявам на колегата, че му ползвам темата, но проблема е същия като неговия

  4. #4

    Default

    Това че е с пети, значи че е възможно най точно зацепена, но не значи че това винаги е така....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  5. #5

    Default

    Съгласен съм... мисля така, защото я карам вече година и нещо след зацепването и е нямало проблем. Затова съм толкова убеден, че не е там проблема. Но така или иначе ще трябва да се зацепи на ново, ако трябва да се сменя този датчик .

  6. #6

    Default

    Може ли заради този датчик на (разпределителните валове) да стане някаква повреда на мотора. Защото сутринта като я запаля направо имам чувството, че нещо се удря вътре в двигателя. Цялата кола се тресе и все едно работи ту на 2 цилиндара ту на 4. Като загрее се усеща,че мени за секунди оборотите, но клатенето го няма. Кажете да знам, ако трябва да я спирам от движение докато не го сменя.
    Last edited by zombiran; 10-05-2010 at 07:10.

  7. #7
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Защото сутринта като я запаля направо имам чувството, че нещо се удря вътре в двигателя......
    Абе човек, ти да нямаш ?
    Как ще караш така ? Намери какъв е проблема и се надявай да е вариатор. Другият вариянт е по-лош и не ти го пожелавам

  8. #8

    Default

    какво може да й стане ?
    Last edited by zombiran; 11-05-2010 at 17:55.

  9. #9
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    какво може да й стане ?
    Салата
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Салата
    Мхм. Това факт ли е или просто предположение ? Смисъл на 100% ли си сигурен. Аз поразпитах тук, там. И до колкото разбрах нищо не можело да стане на двигателя. Единствено можело като спра повече да не мога да запаля, ако датчика се скапе нацяло. Не искам да прозвучава все едно се заяждам, а да стане ясно дали е опасно за мотора да се кара така известно време.

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Това тракане което чуваш може да са детонации в мотора. Мисля, че това се опитват да ти кажат.

    А иначе датчика на разпределителния вал няма връзка с паленето. Ако искаш го откачи и ще видиш, че колата пак ще запали. Този датчик е за да знае ЕКУ-то кога буталото на първи цилиндър е в ГМТ в такт сгъстяване. От сигналите на този датчик и от сензора на коляновия вал се определя в кой точно цилиндър се извършва впръскване и от тези данни се определят началото на фазите за впръскване и подаване на искра. Когато той не работи или пропуска лампата на инжекциона светва и компютъра започва да впръсква и да запалва по базови данни. Наблюдава се най-вече намалена мощност и неспособност да се контролира правилно ъгъла на запалване. Понякога и детонационно горене което в ниски обороти (най-вече на празен ход) го чуваш като тракане/хъркане в мотора.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12

    Default

    Ясно, колега. При мен след като се появи тоя проблем колата почна да пали трудно. И да гасни защото не държи обороти . След като го сменя ще видим дали всичко ще се оправи. Благодаря на всички

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Тия тракания, които чуваш едва ли са детонации. Виж какво се случва с двигателя.
    A иначе, тоз датчик казва , кога си на "първи цилиндър". Иначе ГМТ се "чете" по датчика на коляновият вал. (има един широк сектор , от който ECU-то се "светка" )
    Но пак казвам, тракането и дрънченето не са от това, че ти е дефектирал датчика. Единствено, продължителното въртене на стертер е следствие от него.

  14. #14

    Default

    искам да включа и моя проблем. на диагностиката ми казаха че имама проблем или в датчик на разпр. вал или неправилно зацепен ремък... ламата на инжекциона светка след запалване на колата и не изгасва... на колата и липсва "предварение" незнам правилно ли се изразявам, но при подаване на газ рязко - колата се замисля в първия момент и след това набира чак. дали това е възможно да е от този датчик или незацепен ремък? Алфа 156 1.8ТС

  15. #15
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by rankovtsv View Post
    искам да включа и моя проблем. на диагностиката ми казаха че имама проблем или в датчик на разпр. вал или неправилно зацепен ремък... ламата на инжекциона светка след запалване на колата и не изгасва... на колата и липсва "предварение" незнам правилно ли се изразявам, но при подаване на газ рязко - колата се замисля в първия момент и след това набира чак. дали това е възможно да е от този датчик или незацепен ремък? Алфа 156 1.8ТС
    Който е правил диагностиката с ремонт не се ли занимава?
    За предварение или закъснение не можеш да съдиш по моментното поведение на колата,щото тя така или иначе е в авариен режим докато свети индикацията.
    Аз не бих карал така.Иди да ти оправят колата.Ако е датчикът,да го сменят,ако е друго,да търсят и да го оправят.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •