Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 59

Thread: Ламбда сонда за ECU Bosch Motrinic M1.5.5 injection

  1. #31
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    LS05 ще слагам и аз.
    и аз че пробвам с тази да видим ще яде ли Хасан баница или няма да яде.
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  2. #32
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Ей го мнението на Bobo . И проблема е в напрежението за подгряване на сондите, които по каталога на BOSCH са уж за нашите мотори, а всъщност не са - след година сондата е пак за смяна.....и така си сменяш докато станеш луд и се чудиш какво става или накрая пък не ти писне и отидеш и набиеш една кошница пари и си купиш рикамби и работата заспива, само че това за повечето хора не е приемливо решение.
    http://www.alfaromeo-bg.com/forum/sh...&postcount=274
    Last edited by AlfaMan; 20-05-2010 at 14:26.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  3. #33
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Кои са с проблемното напрежение на подгряване? Тези, които според каталога на Бош се водят оригинални, или заместителите, които се водят универсални?
    Рикамбито нали и то идва от Бош, защо при него няма проблеми?
    146 1.6TS CF1 '98


  4. #34
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Рикамбито нали и то идва от Бош, защо при него няма проблеми?
    Хубав въпрос!

  5. #35
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by vankata_ll View Post
    Кои са с проблемното напрежение на подгряване? Тези, които според каталога на Бош се водят оригинални, или заместителите, които се водят универсални?
    Рикамбито нали и то идва от Бош, защо при него няма проблеми?
    Проблемите са с тези които се водят оригинални до колкото знам и заместителите не са много добре но е по добрев от "оригиналната " тази която завършва на 190 за 30к км съм сменил две "190" сега съм с LS 05 И за сега съм много доволен колата просто се промени,върви по съвсем друг начин. До сега със "190" когато тръгна да натискам колата вмесо да отчете коректната стойност сондата отчита бедна смес и "Умника " се опитва до обогатява сместа а сонтата отново показва бедна смес и колата започва да се дави докато бне запише грешка. След това мисля че вече не я взема под внимание (но за последното не съм сигурен на 100%)
    А относно рикамбито то с какъв номер по Бош е ?
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  6. #36
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    190 е за ЦФ3 моторите-предна сонда,за вашите коли си е ЛС О5
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #37
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    190 е за ЦФ3 моторите-предна сонда,за вашите коли си е ЛС О5
    Това пък къде го пише?!?

  8. #38
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Проблемите са с тези които се водят оригинални до колкото знам и заместителите не са много добре но е по добрев от "оригиналната " тази която завършва на 190 за 30к км съм сменил две "190" сега съм с LS 05 И за сега съм много доволен колата просто се промени,върви по съвсем друг начин. До сега със "190" когато тръгна да натискам колата вмесо да отчете коректната стойност сондата отчита бедна смес и "Умника " се опитва до обогатява сместа а сонтата отново показва бедна смес и колата започва да се дави докато бне запише грешка. След това мисля че вече не я взема под внимание (но за последното не съм сигурен на 100%)
    А относно рикамбито то с какъв номер по Бош е ?
    Мойта пък дава все bottom limit. Не записва грешка, но мени постояно RICH - BOTTOM LIMIT - RICH - BOTTOM LIMIT и така постояно. Друг път пък мжеду LEAN и RICH дава и COLD... умряла работа. Странното е, че на друга кола такива неща ги прави и чисто новата сонда...

    Айде мойта е на 2 години, а новата що прави така?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #39
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Това пък къде го пише?!?
    Никъде,опита говори
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #40
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Никъде,опита говори
    Аааа, дубре ...

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    … До сега със "190" когато тръгна да натискам колата вмесо да отчете коректната стойност сондата отчита бедна смес и "Умника " се опитва до обогатява сместа а сонтата отново показва бедна смес и колата започва да се дави докато бне запише грешка. След това мисля че вече не я взема под внимание (но за последното не съм сигурен на 100%)…
    Quote Originally Posted by oem View Post
    Мойта пък дава все bottom limit. Не записва грешка, но мени постояно RICH - BOTTOM LIMIT - RICH - BOTTOM LIMIT и така постояно. Друг път пък мжеду LEAN и RICH дава и COLD... умряла работа. Странното е, че на друга кола такива неща ги прави и чисто новата сонда...

    Айде мойта е на 2 години, а новата що прави така?
    Седя и си мисля: тези резултати при стокова карта ли ги дава или при ремап?

  11. #41
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by spe4elist View Post
    Аааа, дубре ...





    Седя и си мисля: тези резултати при стокова карта ли ги дава или при ремап?
    Тва го дава на празен ход. Смятай. Няма значение при ремап или оригинал е. На празен ход ремап няма. И на стоков си ги дава иначе.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #42
    започва да се пристрастява franki1's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    Nova Zagora
    Age
    52
    Posts
    85

    Default

    Преди две години и Аз сменях Ламбда Сонда в сервиза на Bosh, там нямаха оригиналния номер за Alfa 156 2.0 Ts и поставиха друг пак на Bosh. Всичко 247лв.-но май нещо не съм много доволен. Струва ми се че ме прецакаха...за моя сметка.
    Днес намерих Пълен Каталог на BOSH за Ламбда Сонди за всякакви автомобили.
    Там всеки може да провери с каква Сонда е, и за какъв модел кола.

    Тук на този линк.
    http://rb-aa.bosch.com/aa-pl/sondyla..._catalogue.pdf

  13. #43

    Default

    Quote Originally Posted by franki1 View Post
    И кво ся - излиза че 1.8, 2.0, 2.5В6 могат да си се суркат с една и съща сондара.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #44
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    И кво ся - излиза че 1.8, 2.0, 2.5В6 могат да си се суркат с една и съща сондара.....
    Ако не ме лъже паметта, става и от 146-1.6ТС
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  15. #45
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Хайде и аз "изгорях" с ламдата на бензинката. Да са "живи и здрави" от bosh и постоянно да ни радват със простотийте си. И аз съм потърпевш от грешната ламбда (0190) която дават, за нашите мотори.
    Миналата седмица реших да закача компа и какво да видя - P1172/73, като след това започна и P1170. Пускам на UniDiag да вифдя какво се случава с ламдата - ами трагедия. над 1800 оборота си работи перфектно, но на празен ход - мъкааа - почти права линия около ниво 50mV (ламда фактор 1.203 !!!!). Сега гледам старата ламбда, която преди година и половина Бобо ми я смени, и тя 0190. Значи поголовно си караме колите със сбъркани сонди заради "умниците" в бош. Добре, станалото станало. Питам има ли накакъв чалъм да си търсим правата и да ги накараме да ни подменят сондите с правилните. Това е абсолютно безобразие, защото ако беше се случило в Европа или някъде другаде в цивилизования свят щяха да им скъсат задниците и само щяха да си привикват клиентите за безплатна подмяна.
    Принципно гледам че гаранцията е една година (от гаранция аз например не мога да се възползвам ), но доколкото знам за EU важи две годишен период за така нареченото несъответствие на продукта (типичен пример за това конкретния случай), та смятам да поразпитам тия от КЗП как може да си търсим правата в случая (добре, че си пазя касовите бележки).
    В крайна сметка не са ми на живот и смърт тези 130ля, които съм дал, но ми писна постоянно всеки да ме клати в тази държава и ако има възможност поне морална удволетвореност да получа заради това
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •