Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18

Thread: Букса под шофьорската седалка - какво е това ?

  1. #16
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,599

    Default

    Quote Originally Posted by kendo View Post
    Интересно ми е обаче как действа бутона за възстановяване на горивоподаването.Свързан ли е по някакъв начин с инерционния датчик и бензиновата помпа.
    Той самия е инерционен. Под гумената шапка отгоре има метална сачма. Под сачмата пружина (не спираловидна, а с метални пластини). При удар, от инерцията сачмата изскача от гнездото си върху пружината и прекъсва веригата. След това просто се натиска отгоре да се влезе на мястото. Виж снимката от гугъл, на моята е горе-долу същото, само че с черна гумена шапчица.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails auto-part-first-inertia-switch.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  2. #17
    Младши алфист Kriss_155's Avatar
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Toledo, Spain
    Posts
    15

    Default

    Здравеите кoлеги! Мoже ли някoи да ме светне къде се намира датчика за предпазния кoлан кoитo пoказва дали е слoжен или не, защoтo имам Алфата oт 2 гoдини и никoга не ми се беше пoказвал на таблoтo и oня ден катo дадoх на кoнтакт светна; пoсле изгасна. Явнo някъде не прави на кoнтакт... Съвет, пoмoщ?
    Alfa Romeo 1.8 Twin Spark Sport 129cv

  3. #18
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    В закопчалката на колана седи,но първо си провери буксата отдолу седалката.
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •