Results 1 to 12 of 12

Thread: Дали ми е заминало сервото !?!?

  1. #1
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default Дали ми е заминало сервото !?!?

    От няколко дни, освен другите врътки около моята кола, имам и проблем със спирачките.
    Проблемът не в спирането на колата(засега), а в странните звуци, които се чуват от към педала при спиране.
    Като натискам спирачката леко и се чува едно мяучене, доста натрапчиво, а при силно натискане и рязко пускане на педала, се чува свистене и съскане, като при изпускане на въздух.При рязкото пускане, освен съскането, забелязвам и леко повишаване на оборотите-за кратко.
    Чудя се дали не е сервото, понеже миналата година имах подобен проблем и изгърмя отведнъж, при което останах без спирачки и в крайна сметка го сменях.(с втора употреба )
    Бихте ли ми дали идейка дали е серво и откъде мога да намеря ?
    Благодаря

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  2. #2
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Точно то е, миналата година и моето замина и имаше абсолютно същите симптоми. Освен звъка колата и придърпваше, защото смучеше въздух от скъсаната мембрана на сервото. Сменяй докато е време.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #3
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    Точно то е, миналата година и моето замина и имаше абсолютно същите симптоми. Освен звъка колата и придърпваше, защото смучеше въздух от скъсаната мембрана на сервото. Сменяй докато е време.
    И аз така мисля. Много са калпави тези серво-та и като цяло спирачките са зле/за по-старите 8в/коли говоря.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    на моята откакто я имам съска сервото и педала на спирачката е доста по-твърд от на други 155 които съм карал, но все още не е сдало тотално и моето серво. Тъпото е че е доста врътня смяната на кола с абс!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    на моята откакто я имам съска сервото и педала на спирачката е доста по-твърд от на други 155 които съм карал, но все още не е сдало тотално и моето серво. Тъпото е че е доста врътня смяната на кола с абс!
    Доста е слабо казано.
    Миленче симптомите са ти на серво,подготви се или търси пак 2-ра ръка.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #6
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Със сигурност има пропуск по-вероятно от сервото,а може и маркуч да е ...втора употреба новото е на извънземна цена ...
    Alfa 155 2.0 16v

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Въпроса е до КОГА? с втора употреба...Колите ни стават все по-стари и по-стари...В един момен-усещам че наближава, изобщо няма да останат читави сервота втора употреба... Трябва да се търси вариант от на други коли или нещо друго. Някой да има предложения от какви други щайги или касетки може да стане, дори с цената на промени
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    Запален алфист Madjo's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Добрич-София
    Age
    40
    Posts
    422

    Smile

    много точно го каза VFTI, понеже аз за по малко от година смених 2-е серво-та, за радост без инциденти при спирането.
    сега обаче съм в портес и със страх натискам педала на спирачката, чудейки се кога ще ми изгърми и това серво, както и дали ще изляза пак късметлия и няма да се ботурясам
    дано не се случва на никой !
    Alfa Romeo 159 2.4 20V JTDm SW TI Q4 2007
    Alfa Romeo 156 1.9 16V JTDm SW Sport 2005 - втората бивша
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS 1995 - бившата мръсница

  9. #9
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Сервото е 100%,имах някви спомени че стават от 164,от Типо,от ГТВ...ма не съм сигурен.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  10. #10
    Alfa болен мозък milenamr's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    515

    Default

    Благодаря ви за съветите колеги.
    100 % е серво, пробита ми е мембраната и влиза въздух от купето при натискане на педала.Ще го сменям тези дни, като ми излезе късмет да попадна на свободен майстор, че е много сложен процеса с майсторите.
    Нищо чудно точно от сервото да са ми били проблемите с паленето и оборотите, за които писах в темата "Проблеми с алфа".
    Дано наистина се появи вариант с ползване на серво от друга кола, защото при мен поне, явно сервото си излиза консуматив, а новите не само, че са скъпи, ами не струват.
    Имам познати, които дадоха по 330 лв за серво и не издържа и половин година, е това е най-тъпото
    Мерси много колеги, за подкрепата

    Аlfa e passione - 155 2.0 SUPER 143bhp '94 / ex 33 1.3 iEL 90bhp '93 & 1.5 iE 105bhp '91
    Втора национална среща на 155

  11. #11
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    Quote Originally Posted by milenamr View Post
    Благодаря ви за съветите колеги.
    100 % е серво, пробита ми е мембраната и влиза въздух от купето при натискане на педала.Ще го сменям тези дни, като ми излезе късмет да попадна на свободен майстор, че е много сложен процеса с майсторите.
    Нищо чудно точно от сервото да са ми били проблемите с паленето и оборотите, за които писах в темата "Проблеми с алфа".
    Дано наистина се появи вариант с ползване на серво от друга кола, защото при мен поне, явно сервото си излиза консуматив, а новите не само, че са скъпи, ами не струват.
    Имам познати, които дадоха по 330 лв за серво и не издържа и половин година, е това е най-тъпото
    Мерси много колеги, за подкрепата
    щом е скъсана мембраната най вероятно е било от сервото...
    Alfa 155 2.0 16v

  12. #12
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Имал съм най-гадния проблем със спирачките на 155.Това е да ти падне спир.течност в сервото.Но тук ми намирисва на спукан маркуч или повредена клапичка на сервото-една малка,2-3см в диаметър.Дано ми е ден за "врачуване" и дано се намери повод да почерпиш в Пловдив като дойда.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •