Results 1 to 10 of 10

Thread: Централно заключване главоболия

  1. #1
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default Централно заключване главоболия

    Колеги вчера ми се появи този странен проблем и не ми дава мира до сега значи заключвам колата на лифта и след 5 минути алармата писва, слизам долу не мога да я спра а колата заключена, (батериите на дистанционното ми са чисто новички) как да е след около 10 минути я отключих и алармата спря но... като затворя шофьорската врата и се... отключва багажника, като затворя и багажника дистанционното не работи, като отворя същата врата всичко си работи нормално и пак така или трябва да оставя колата със отворена врата за да заключа колата или да си оставя отворен багажника, иначе колата върви и както си карам и ключалката на багажника ми си щрака постоянно, карам на отворен багажник и съответно на аварийни свтлини,
    Та моля ви се помагайте щото във чудо се видях снощи спах в колата щото у багажника е мазало от колони и усилватели и не ми се оставя отключена.... прегледах релета бушони и какво ли още не ама явно нещо ми убягва
    Моля помагайте
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  2. #2
    Младши алфист
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Ловеч
    Age
    60
    Posts
    19

    Default

    колега м/у купето и багажника има гофриран маркуч през който минават кабели.От многото прегъвания се получава одолване на кабелите и прехвърляне на импулси от един на друг.Провери там и дано съм ти бил полезен.
    155 1.7 ТS 96 klima вече и ГИ

  3. #3
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колега какво общо има гофрирания маркуч в багажника със предната лява врата?
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  4. #4
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    Quote Originally Posted by Rider_alfa155 View Post
    колега какво общо има гофрирания маркуч в багажника със предната лява врата?
    О, при италианките има всякакви неведоми връзки между иначе несвързани неща - и това на 150% се отнася за тоците. Колегата имаше в предвид, че може да е прекъсната изолацията на кабела за ключалката на багажника (не е задължително да е точно между багажника и купето), да замасява някъде и от това да се получава проблема - особено ако имаш проблем с централното - например задържаща машинка с постоянна голяма консумация на ток (при заключване и отключване консумацията скача до 10А). Има някаква - макар и малка - вероятност големия ток по кабелната магистрала да индуктира през нарушената изолация и да задейства други неща по колата. Може да ви звучи смешно или нереално, но наскоро поради тази причина при пускане на чистачките се отваряше багажника на една кола ...
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #5
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    Да бе колега съгласен съм с теб ама идеята е че в багайния отсек с кабелите било при маркуча както каза предния колеа или в самия капа няма кабели който д аса вързани по какъвто и да било начин със заключването на вратите а иначе проблеми със задържащи брави нямам, обаче като се змисля за казаното от теб че на др кола и се отключва багажника при включване на чисачките.... не знам какво да мисля
    ами явно ще запрятам ръкави и ще преглеждам цялата инсталция а има ли вероятност от обемния датчик д ами прави белята щото той реално го няма само кабелчето му виси отпред на таблото и ако опира на маса някъде, аз го преместих де ама резултат никакъв, може ли да е дало някаква грешка и от това да е проблема??
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  6. #6
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колеги някакви други идеи имате ли за моя проблем ??? щото аз ги прегледах кабелите ама.... нищо не успях да открия
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  7. #7
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Thumbs up

    Пробвай временно да откачиш багажника от веригата.
    Махни кабела на машинката която отваря багажника. (ще си отваряш временно багажника с ключа)

    И пробвай пак, дали централното ще прави същия проблем.

    Не съм компетентен по тема "тоци", но просто предлагам идея. Успех.

    Поздрави.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  8. #8
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    пробвал съм не става нищо,
    обаче вчера стигнах до друг извод и днес ще видя какво ще стане или утре по вероятно, наи вероятно при смяната на огледалото каот разкостих вратата и някой кабел нещо се ебава с мен щото диода който ми сигнализира алармата се държи доста странно и като рабутам кабелите във връзката между купето и вратата и полудява бравата набагажника
    стискайте палци и ще дам инфо утре или в други ден
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  9. #9
    шмекерува нещо Rider_alfa155's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Сливен
    Age
    40
    Posts
    330

    Default

    колеги проблема ми се оказа съвсем прост, прескрипал съм кабелчето на диода на вратат и от там идваше целия проблем, сега вече няма такъв, благодаря на колегите който писаха по темата...
    ключ???
    алфа ромео 155 TS 2.0 8V настояща
    Suzuki GSXR 750 W настоящ
    Kawasaki KZ 440A вече бивш

  10. #10
    заболял от алфацефалит arieca155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    карнобат
    Age
    47
    Posts
    311

    Default .

    Alfa User каза:"О, при италианките има всякакви неведоми връзки между иначе несвързани неща..."
    това е!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •