Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast
Results 76 to 90 of 113

Thread: Алфа 155? Мнения ...

  1. #76
    започва да се пристрастява BiTurbo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София
    Posts
    94

    Default

    Мдаммм, аз пък по трудния начин разбрах какво са мокри условия. Както си се литках с 80 по път дето не е за 80 и светна червено, натиснах спирачката и ще кажеш, че дадох от 5та 3та, така се хлъзна, че се и засили даже От тогава съм много деликатен при дъжд. За зимата специално ходих на едно пусто място да си разигравам ситуации. Тогава пък разбрах, че само предни зимни е голяма греда, защото си като пергел, караш караш и задницата направи няколко оборота

    А относно педала на газта - така е, доста е палав. Моя е супер мек и перце да кацне на него вече е на 6000 оборота. До ден днешен понякога тръгвам с баси оборотите, а втора ако не ми дръпне все едно имам книжка от вчера не става Но пък за сметка на това съединителя ми е... мани мани... избиват ти вените по краката като го натиснеш (ако успееш )
    Alfa Romeo 155 1.8 TS 8V '94

  2. #77
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by BiTurbo View Post

    А относно педала на газта - така е, доста е палав. Моя е супер мек и перце да кацне на него вече е на 6000 оборота. До ден днешен понякога тръгвам с баси оборотите, а втора ако не ми дръпне все едно имам книжка от вчера не става Но пък за сметка на това съединителя ми е... мани мани... избиват ти вените по краката като го натиснеш (ако успееш )
    Да,съединителят наистина е твърд и моя както си е заминал е съвсем твърд.Спирачките са супер леки,за сметка на това-почти никакво усилие не изискват,освен ако не съм на някой супер голям наклон.Обаче газта определено ми създава проблеми и мисля,че причината не е в това,което мислех преди-замислянето на самия двигател,а е в педала.Щото като си го бръмча от дросела,дори на студен двигател мога да го контролирам доста точно как да си променя оборотите.А като го правя от колата-педалът ми на газта е супер твърд и не става.Смазах жилото на газта с WD40,пръснах и на оная пружинка на дросела,после я пръснах и с малко препарат за развиване на запекли болтове,че беше много клеясала,пак смазах жилото и нещата се подобриха...но не напълно.И стигам до извода,че е прекалено твърда пружината на самия педал на газта.И се получава супер гадно несъответствие-самият двигател изисква супер прецизна работа с газта,а педала трябва да го натискам като тираджия...не знам как да я преборя тая пружинка,че да омекне малко...възможно ли е да е сменяна някога си с по-твърда?!

  3. #78

    Default

    Здравейте!
    За да не пълня форума с теми реших да изтупам прахта от тази с няколко въпроса относно любимите Ви автомобили. Да започна от начало, в момента карам Опел Вектра Б 1.7ТД, но баща ми реши, че неговата кола вече е на годинки и е време за смяна. Взехме решение Опел-а да отиде при него, а аз да взема нещо друго, естествено с неговата финансова помощ, защото в момента съм студент. Та общо взето си търся дизелова кола (с бензина и газта не се харесваме) до 1998 година и до 100к.с., защото не ми се плащат грешни пари за данък на държавата и не ми се занимава със смяна на дюзи, проблеми с датчици и т.н.
    Алфите винаги са ми харесвали на външен вид, за някои хора може да са ужасно грозни и ръбати, но на мен ми допадат. Преди 3-4г. бях тръгнал да си купувам 33-ка, но негативните коментари на "разбирачите" ме отказаха, за което сега съжалявам. В момента съм се спрял на няколко автомобила отговарящи на изискванията ми, като един от тях е точно Алфа Ромео 155 с 2.0ТД. През изминалите 2-3 дни разгледах набързо форума и разбрах, че двигателя е 1.9л Фиат, който е доработен от Алфа и за това носи означението 2.0.
    1.Интересува ме дали създава проблеми (доколкото знам управлението на помпата и турбото е изцяло механично и отговаря точно на това, което търся) като до момента открих в една тема, че има проблеми с управлението на обогатителя на нафтата през зимата но така и не разбрах дали неговия ремонт (независимо дали е с жило или електронен датчик) е прекалено скъп или просто на никого не му се занимава? Също така ме интересува дали 1.2 бара е максималното допустимо налягане на което може да работи турбината без да има опастност за живота й (от завода мисля, че излиза на 0.6-0.7бара)? Как се справя с теглото на купето при изпреварване и изкачване на по-големи наклони, мъчи ли се или си дърпа добре като за 90коня?
    2.Видях, че външните дръжки на вратите и огледалата се чупят лесно и вече са голям дефицит, има ли начин директно да се заменят без много преправяне с някой от другите модели на Алфа/Фиат/Ланчия?
    3.Интересува ме и как е електрониката като цяло (фарове, стопове, мигачи, климатроник, ел. стъкла и т.н.), има ли малки дразнещи дефекти както да кажем при фиатите от средата на 90-те или всичко е наред?
    4.Още един въпрос за климатроника, има ли датчик който да показва каква е външната температура? И има ли задни ел. стъкла или са само отпред?
    Също така не разбрах какъв е проблема с предния прозорец?
    Разгледах темата за ремонтите, но там предимно са писали хора с бензинови автомобили и почти няма такива с 2.0тд. От темата за разхода стигнах до заключението, че при смесен цикъл разхода е около 6-6,5л/100км. (както и при Опел-а ми). Ако има някъде тема само за този двигател моля да ми я покажете, защото аз не успях да я открия.
    Като цяло не бързам с покупката, мога да изчакам до края на пролетта да изпадне нещо добро в мобилето или във форум-а.
    Поздрави!
    Last edited by RAPTOR; 22-12-2012 at 20:50.

  4. #79
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Така, вероятно на въпросите ти по-добре ще ти отговорят колегите с дизеловите автомобили, но някои неща от мен :
    1. Няма вариант на 155 с мотор 2.0 ТД - такава модификация има 145/6 ... тука стандарта си е чист 1.9ТД - другата опция е 2.5, но не ти трябва.
    Мотора по мнения на колеги е много здрав, не е капризен, и носи много. Пак по мое скромно мнение колата се движи достатъчно добре при всякакви наклони и режими.
    2. Дръжки външни не пасват от други модели, но пък тук във форума има хора, които успешно ги правят от други, по-здрави, материали. Огледала съм виждал слагани от Типо/Темпра или от "мунинг"-магазините, но колата с тях изглежда меко казано ужасно...
    3. Малките дразнещи проблеми с електрониката важат за всички италиански коли от средата на 90-те, че и след това - тука няма измъкване.
    4. Климатроника има датчик за външна температура - намира се отдолу на лявото огледало. Задните ел-стъкла са в зависимост от типа оборудване на автомобила - може да има, може и да няма.

    Пак да кажа - не твърдя, че мнението ми е меродавно на 100%, но се надявам да е поне някакъв ориентир. Ако попаднеш на здрава 155 1.9ТД - не се чуди - колата си струва всяка стотинка !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #80
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by RAPTOR View Post
    Здравейте!
    За да не пълня форума с теми реших да изтупам прахта от тази с няколко въпроса относно любимите Ви автомобили. Да започна от начало, в момента карам Опел Вектра Б 1.7ТД, но баща ми реши, че неговата кола вече е на годинки и е време за смяна. Взехме решение Опел-а да отиде при него, а аз да взема нещо друго, естествено с неговата финансова помощ, защото в момента съм студент. Та общо взето си търся дизелова кола (с бензина и газта не се харесваме) до 1998 година и до 100к.с., защото не ми се плащат грешни пари за данък на държавата и не ми се занимава със смяна на дюзи, проблеми с датчици и т.н.
    Алфите винаги са ми харесвали на външен вид, за някои хора може да са ужасно грозни и ръбати, но на мен ми допадат. Преди 3-4г. бях тръгнал да си купувам 33-ка, но негативните коментари на "разбирачите" ме отказаха, за което сега съжалявам. В момента съм се спрял на няколко автомобила отговарящи на изискванията ми, като един от тях е точно Алфа Ромео 155 с 2.0ТД. През изминалите 2-3 дни разгледах набързо форума и разбрах, че двигателя е 1.9л Фиат, който е доработен от Алфа и за това носи означението 2.0.
    1.Интересува ме дали създава проблеми (доколкото знам управлението на помпата и турбото е изцяло механично и отговаря точно на това, което търся) като до момента открих в една тема, че има проблеми с управлението на обогатителя на нафтата през зимата но така и не разбрах дали неговия ремонт (независимо дали е с жило или електронен датчик) е прекалено скъп или просто на никого не му се занимава? Също така ме интересува дали 1.2 бара е максималното допустимо налягане на което може да работи турбината без да има опастност за живота й (от завода мисля, че излиза на 0.6-0.7бара)? Как се справя с теглото на купето при изпреварване и изкачване на по-големи наклони, мъчи ли се или си дърпа добре като за 90коня?
    2.Видях, че външните дръжки на вратите и огледалата се чупят лесно и вече са голям дефицит, има ли начин директно да се заменят без много преправяне с някой от другите модели на Алфа/Фиат/Ланчия?
    3.Интересува ме и как е електрониката като цяло (фарове, стопове, мигачи, климатроник, ел. стъкла и т.н.), има ли малки дразнещи дефекти както да кажем при фиатите от средата на 90-те или всичко е наред?
    4.Още един въпрос за климатроника, има ли датчик който да показва каква е външната температура? И има ли задни ел. стъкла или са само отпред?
    Също така не разбрах какъв е проблема с предния прозорец?
    Разгледах темата за ремонтите, но там предимно са писали хора с бензинови автомобили и почти няма такива с 2.0тд. От темата за разхода стигнах до заключението, че при смесен цикъл разхода е около 6-6,5л/100км. (както и при Опел-а ми). Ако има някъде тема само за този двигател моля да ми я покажете, защото аз не успях да я открия.
    Като цяло не бързам с покупката, мога да изчакам до края на пролетта да изпадне нещо добро в мобилето или във форум-а.
    Поздрави!
    Здравей, бях собственик на такава кола 3 години и трябва да ти кажа че е супер...мн. евтина за гледане елементарен е мотора без електроника...1.9-90коня с малкия данък върви прилично мен ми е харчила 6/100 изжън града и около 7/100 градско(не харчи 5/100...макар че сегашния собственик твърди че може да гори и 5 явно крака ми тежи) С климатроника се влошава динамиката, но пълно щастие няма..иначе без климатроника спокойно можеш да потдържаш 150км/ч по магистрала да речем. Иначе мотора е старо поколение и е много шумен, но това вътре не се усеща толкова...зимата имаш ли хубав акумулатор и здрави подгревни свещи си 6+(не е имала случай моята кола да не запали). Пожелавам успех ид ано съм бил полезен
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  6. #81

    Default

    Благодаря за отговорите, продължавам да се ровя в форума за повече информация, като междувременно следя и обявите в мобилето, но за момента там няма нищо което да си заслужава...чак толкова ли са редки 155-те с 1.9тд или просто в момента има някакъв застой?
    И може би по-рано не се изразих както трябва, питането ми за климатроника беше дали някъде на дисплея му се изписва външната и евентуално вътрешната температура в момента?

  7. #82
    Старши алфист DJ's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Троян
    Age
    37
    Posts
    756

    Default

    Quote Originally Posted by RAPTOR View Post
    Благодаря за отговорите, продължавам да се ровя в форума за повече информация, като междувременно следя и обявите в мобилето, но за момента там няма нищо което да си заслужава...чак толкова ли са редки 155-те с 1.9тд или просто в момента има някакъв застой?
    И може би по-рано не се изразих както трябва, питането ми за климатроника беше дали някъде на дисплея му се изписва външната и евентуално вътрешната температура в момента?
    Чрез датчика които се намира в дясното огледало за задно виждане можеш да следиш само външната температура и с едно натискане на конкретния бутон и на дисплея който показва градусите излзиа външната температура, дори показва градуси целзии. По повод на това дали колата е рядка,ами да те дизеловите по принцип по рядко се срещат и двата варианта.
    92' Alfa Romeo 33 1,4 boxer SW(66kW)-бивша
    95'Alfa Romeo 155 1,9TD(67kW)-бивша
    90'Alfa Romeo 33 1.7 16V boxer(97kW) -бивша
    00'Alfa Romeo 146 1.9JTD(77kW+)-настояща

  8. #83

    Default

    Quote Originally Posted by RAPTOR View Post
    ...чак толкова ли са редки 155-те с 1.9тд или просто в момента има някакъв застой? ...
    Ами за пример ще ти кажа, че преди да взема моята година и половина търсих 1,9 ТД... и вече седем години карам туинспарк, щото така и не намерих

  9. #84
    Все още алфист... forza_italia's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Бургас
    Posts
    126

    Default

    Датчика за външна температура е в лявото огледало, а иначе е вярно че са рядко срещани дизеловите варианти,от тези за продаване в нета едва ли някоя си заслужава парите.
    Ex: Alfa Romeo 33 Imola 1.4 8V '94
    Ex: Alfa Romeo 145 1.4 16V TS '97
    Ex: Аlfa Romeo 155 2.5 TD Sport '96

  10. #85
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Колко пари си отделил за дизелова 155 1.9тд?

    Колата е на 250 000 реални километра и забележки НЯМА!

  11. #86
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Quote Originally Posted by митака-пловдив View Post
    Колко пари си отделил за дизелова 155 1.9тд?

    Колата е на 250 000 реални километра и забележки НЯМА!
    Потвърждавам ... макар да не разбирам Митака що иска да я дава (ако е неговата де...) ?!?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  12. #87

    Default

    Тавана ми е около 2000лв.

  13. #88
    ТWIN SPARK TEAM митака-пловдив's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Пловдив,Кичука
    Age
    39
    Posts
    578

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Потвърждавам ... макар да не разбирам Митака що иска да я дава (ако е неговата де...) ?!?


    Моята е.Просто питам колко пари може да отдели за хубава кола.Или просто си търси каквато и да е 155.


    А за 2.0 8 клапанова Super-ka с климатроник и абс,ел,огледала,фарове стъкла...Със салон от MY sport95,махагонов волан и топка Nardi Torino,джанти Speedline 15 с 205/50/15 Hankook Ventus Soprt и ...... не се сещам още какво да ти изброя. Кара ли ти се за 2000 лева?


    А,и само да допълня,с годишна застраховка до ноември 2013,преглед и най-ВАЖНОТО зачислена с данък 38 лева?

  14. #89
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Баа, колега, грабвай туинспарка, грехота е да изтървеш тоя мотор и тая кола като цяло! За какво ти е дизел, няма почти нищо от Алфа в 155-ца с дизелов мотор, а си е направо Фиат. Не че е лошо, но туинспарка ако е стегнат, какъвто смятам, че е в случая, няма да ти излиза кой знае колко по-скъп за каране. Тоя мотор е напълно способен да даде разход под 7, а вървежът е изцяло в полза на туинспарка, така смятам аз.

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    ... Тоя мотор е напълно способен да даде разход под 7...
    Това при спускане или на буксир ?

Page 6 of 8 FirstFirst ... 45678 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •