Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113

Thread: Алфа 155? Мнения ...

  1. #31
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Здравейте!Не се обръщам към вас с "колеги",щото още нямам Алфа,но се надявам скоро и това да стане.Точно за това ми е въпроса-изчетох доста неща из форума,спрял съм се на една 155-ца 2.0 8v Убеден съм вече,че това е най-удачният избор.Колата струва 1500 пари,та въпросът ми е какви разходи приблизително да очаквам по прехвърляне и изобщо докато я пусна на пътя-дали ще се вместя в 500 лв.Уточнявам,че говоря за административните разходи.Знам,че ми е малко тъп въпросът,но никога не съм имал кола,в семейството също не сме имали и не знам изобщо каква е процедурата и какви разходи има.Благодаря ви предварително!

  2. #32
    подпален алфист qkimov's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Ст.Загора/ Велинград
    Age
    38
    Posts
    277

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Здравейте!Не се обръщам към вас с "колеги",щото още нямам Алфа,но се надявам скоро и това да стане.Точно за това ми е въпроса-изчетох доста неща из форума,спрял съм се на една 155-ца 2.0 8v Убеден съм вече,че това е най-удачният избор.Колата струва 1500 пари,та въпросът ми е какви разходи приблизително да очаквам по прехвърляне и изобщо докато я пусна на пътя-дали ще се вместя в 500 лв.Уточнявам,че говоря за административните разходи.Знам,че ми е малко тъп въпросът,но никога не съм имал кола,в семейството също не сме имали и не знам изобщо каква е процедурата и какви разходи има.Благодаря ви предварително!
    За 500 я вкарваш от РАЗ.
    Трябват ти гражданска,технически,еко такса ако е с чужди номера и таксите в кат които са около 20-30лв.ако не се лъжа.
    Гражданската ти е около 200 (може и на расрочено плащане)
    Техническия ти е 25-30лв.
    еко таксата ти ще е около 200


    PS.Еко таксата ще я платиш само ако колата все още не е регистрирана с български номера.Иначе отпада от сметките.
    Алфа 155 1.8 16V 96г.
    Ако всичко ви е наред. Ако жена ви е прекрасна. Ако и любовницата ви е прекрасна. Ако заплатата ви не само стига, а и остава. Ако шефът ви е хубав човек. Ако нямате никакви проблеми със здравето. Кажете "не" на наркотиците!

  3. #33
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Благодаря много!Колата е в Пловдив,с българска регистрация е,така че явно еко-такса няма да й плащам.Дано само излезе читава,като свърша работата ще се похваля.Иначе това за мен e най-красивата Алфа,дори по-хубава от 156-цата,направо като видя такава нещо ми става

  4. #34
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    А би ли споделил коя е колата - може да я знаем и да ти дадем още по-точна и пълна информация ?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  5. #35
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default Alfa 155

    Колеги,включвам се пак с въпрос-преди време ви бях питал за мнение за една Алфа 155.Обадих се на жената,която я продава.Та по това,което разбрах от думите й, колата има проблем с моторчето за празен ход,или както тя се изрази-колата е почнала в студено време да губи обороти на празен ход и да гасне.Поради това някакъв пишман майстори й е сложил "нещо като кранче", с което да си вдига ръчно оборотите на празен ход.Помолих я да ми прати снимки на двигателя и това е,което получих:




    Има нещо много странно в целия всмукателен колектор-досега не съм виждал такъв.На всички 155-ци,на които съмм виждал на колектора пише twinspark май или Alfa Romeo. Самият въздуховод е различен,кажете ми-нормално ли е това,като се има предвид,че колата е от по-старите модификации-1994?Или е сменяно цялото нещо?

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by Dimicha View Post
    Колеги,включвам се пак с въпрос-преди време ви бях питал за мнение за една Алфа 155.Обадих се на жената,която я продава.Та по това,което разбрах от думите й, колата има проблем с моторчето за празен ход,или както тя се изрази-колата е почнала в студено време да губи обороти на празен ход и да гасне.Поради това някакъв пишман майстори й е сложил "нещо като кранче", с което да си вдига ръчно оборотите на празен ход.Помолих я да ми прати снимки на двигателя и това е,което получих:




    Има нещо много странно в целия всмукателен колектор-досега не съм виждал такъв.На всички 155-ци,на които съмм виждал на колектора пише twinspark май или Alfa Romeo. Самият въздуховод е различен,кажете ми-нормално ли е това,като се има предвид,че колата е от по-старите модификации-1994?Или е сменяно цялото нещо?
    Еееегатти, само тел и тиксо няма. Виж маркуча преди дебитомера как е прегънат, това не ми прилича на колектор от ТС, но аз имах пластмасов, не си спомням металните как бяха, но не мисля да са такива.
    Тоя "майстор" да не е бил водопроводчик, че е сложил ъглово сферично кранче за мивка ?
    Arena Coast Customs

  7. #37
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Еми не знам и аз това се чудя-то така като гледам,всичко й е различно.Дебитомерът изглежда различен,въздушния филтър,дори самият капак на главата ми изглежда някак по-заоблен...Как е възможно да се сложи колектор от друга кола?!

  8. #38
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    На мен тоя колектор ми се вижда да е от 164/ка т.спарк,заедно с маншона м/у дросела и дебитомера,а степ мотора не е болка за умиране,вероятно е блокирал на отворено положение и затва е тоя кран ,да не дьржи високи обороти
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  9. #39
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А на мен тоя мотор хич не ми прилича на мотора слаган в 155... по-скоро е от по-стара алфа - 75 или 164.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #40
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Еми за тея пари толкоз,вие кво очаквате,перфектна без забележки.Ама като се загледах добре,то не само маншона и см.колектор са от 164/ка ами изобщо целия мотор е от 164/ка 91/92год.,дето са с делката
    Last edited by Gosheto30v6; 13-02-2011 at 23:53.
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  11. #41
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А на мен тоя мотор хич не ми прилича на мотора слаган в 155... по-скоро е от по-стара алфа - 75 или 164.
    Да,точно това си помислих и аз,но не мога да намеря снимка на двигателя 75,за да сравня. Гледах 164,но те са си с нормалния колектор и въздуховод,същите като на 155. Струва ми се,че наистина колата е с много стара модификация на тоя мотор,но няма как да разбера.

  12. #42
    Запален алфист Gosheto30v6's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    354

    Default

    Колега явно не си гледал 164/ки от 1990г.,моторьт е 1/1 с тоя на снимката
    ALFA ROMEO 156 2.4 20V JTDM sportwagon ALFA ROMEO 155 Q4 300+++Ps.
    Alfa Romeo 145 3.0V6
    Alfa Romeo 33 1.7 16V 4x4 Аlfa spider 3.0 V6

  13. #43
    Зарибен алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Търново/Свищов
    Posts
    1,167

    Default

    Ее,това е добре донякъде-значи не са правени експерименти с нея.Друг е въпросът дали е добре,че е с толкова стар вариант на мотора.Струва ми се,че иначе изглежда добре-не е мит моторът,няма омазано с маслаци и други странности.Дано да може да се оправят изцепките с МПХ лесно и без много разходи,че и то не е евтино да му се невиди. Благодаря ви на всички за бързия отговор.
    Last edited by Dimicha; 14-02-2011 at 00:08.

  14. #44
    Запален алфист Alexandrov70's Avatar
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    София
    Posts
    267

    Default

    на мен повече ми прилича на 75-ца, но не съм експерт.все пак странно ми излеждат тоя датчик и капаче откъм ангренажа

    ---------- Post added at 00:11 ---------- Previous post was at 00:11 ----------

    не виждам и клапан за вариатор!

  15. #45

    Default

    Дам, нещо няма соленоид...., явно е страничното израстъче
    Arena Coast Customs

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •