Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Колеги трябва ми помощ !!!

  1. #1
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Exclamation Колеги трябва ми помощ !!!

    Здравейте, колеги ! Прочетох всички теми, статии и т.н., но не видях човек, който да е вкарал 166-ца от Италия или може би съм пропуснал, но както и да е. Спрял съм се на 2.4 jtd двигателя и гледам, че дизелите тук в Италия не се спират, и за това бих искал да ми дадете някакъв съвет какво да огледам на колата, когато я купувам от тук. Какво може например да и куца и да мога да си го оправя след това без много проблеми и какво е недопустимо да и куца.. как мога да видя дали има някакви прикрити кусури и т.н. Искам също да знам какво ще трябва да се сменява после и на какви пари може да ми стъпи ? Благодаря предварително !!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by chriss View Post
    Здравейте, колеги ! Прочетох всички теми, статии и т.н., но не видях човек, който да е вкарал 166-ца от Италия или може би съм пропуснал, но както и да е. Спрял съм се на 2.4 jtd двигателя и гледам, че дизелите тук в Италия не се спират, и за това бих искал да ми дадете някакъв съвет какво да огледам на колата, когато я купувам от тук. Какво може например да и куца и да мога да си го оправя след това без много проблеми и какво е недопустимо да и куца.. как мога да видя дали има някакви прикрити кусури и т.н. Искам също да знам какво ще трябва да се сменява после и на какви пари може да ми стъпи ? Благодаря предварително !!!
    Значи въобще не си чел нищо. Раздела е пълен с такива теми.

  3. #3
    НаФТа ФеН Член на клуба EMo0o's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    2,178

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Значи въобще не си чел нищо. Раздела е пълен с такива теми.
    Дори попрепълнен...
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 166 2.4 JTDm '05

  4. #4
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Да наистина има доста неща писани от 2007 - 2008 година за коли, вкарани от Германия или друга страна, но не и Италия.. Зададох си въпроса за коли от Италия, защото ми направи впечатление, че средната продажна цена на една такава Алфа тук е с не по - малко от 1к евро повече от Германия... а въпроса за частите и цените го задавам с цел да разбера дали си държат цените от преди 2 - 3 години .. все пак живея в чужбина и не мога да отскоча ей така до някой сервиз в БГ .. Наистина се извинявам за до болка познатата тема, но не намерих информацията, която ми е нужна и реших да я пусна.. все пак искам другата седмица да стана собственик на една читава 166

  5. #5
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Мойта 166 е от Италия,но не знам точно какъв съвет да ти дам,много мога да ти пиша-ма......Като чели е по-добре да гледаш 166 от дилъри на Алфа,има много такива и в Италия и в Германия,които продават коли втора ръка,поне там би трябвало да има сервиз,където да прегледаш ходовата част,или да се направи диагностика.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #6
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Мойта 166 е от Италия,но не знам точно какъв съвет да ти дам,много мога да ти пиша-ма......Като чели е по-добре да гледаш 166 от дилъри на Алфа,има много такива и в Италия и в Германия,които продават коли втора ръка,поне там би трябвало да има сервиз,където да прегледаш ходовата част,или да се направи диагностика.
    Мерси много, колега ..ти лично твоята от такъв дилър ли я купи или от друго място ?

  7. #7
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Моята е била върната в дилърите,във Флоренция,карала я е жена,и има някои забележки,нямаше сервизна книжка,имам малко ядове по ходовата част(задните носачи),аз я взех от една автокъща в София,като я спазарих с добра отстъпка заради забележките.В Италия има доста голям избор,като търсиш кола гледай поне 2000,година,мотора е здрав,гледай ходовата част на е наред,да не е разкрачена отпред или отзад,направете една диагностика,състоянието на турбото.Цените на 166 в мнооооого добро състояние горе долу са около 7000-8000лв в момента,ако налееш още 2000-3000 лв за консумативи,гуми,малко глезотиики и няма какво да пипнеш по колата,цените на фейслифта отиват над 8000лв.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  8. #8
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Моята е била върната в дилърите,във Флоренция,карала я е жена,и има някои забележки,нямаше сервизна книжка,имам малко ядове по ходовата част(задните носачи),аз я взех от една автокъща в София,като я спазарих с добра отстъпка заради забележките.В Италия има доста голям избор,като търсиш кола гледай поне 2000,година,мотора е здрав,гледай ходовата част на е наред,да не е разкрачена отпред или отзад,направете една диагностика,състоянието на турбото.Цените на 166 в мнооооого добро състояние горе долу са около 7000-8000лв в момента,ако налееш още 2000-3000 лв за консумативи,гуми,малко глезотиики и няма какво да пипнеш по колата,цените на фейслифта отиват над 8000лв.
    Благодаря, колега. Днес ходих да гледам няколко екземпляра и малко останах шаш :Д.. цените тук тръгват от 2000 евро до около 6000 и това само за не феислифтовата. Една алфа 2002г. струваше 3500 евро с вариянт да ми смъкне 250-300 евро, а друга началото на 2001 струваше с около 600 евро отгоре. Не мога да кажа. че видях кой знае какви разлики.. двигателите и на двете работеха добре според мен. Не съм ходил до сервиз да ги видят и там защото все пак още оглеждам и събирам мнения . Става на въпрос за 2.4 jtd . Ще гледам още и се надявам накрая да се реша.. само да не ме цакнат с топла бира ..

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    колега, най-добре е да издириш някой Бг търговец, който да ти намери и спазари колата, предполагам, че ще ти вземе не повече от 200-300 евро за което. Ако отидеш сам за 1 кола ще платиш за нея най-малко 1000 - отгоре.
    На мен примерно онзи ден едно приятелче (щото знае, че съм фен) ми се обади с оферта за 3500 лв. за 2.0 ТС `99, като аз ще я сваля от автовоза, т.е. няма да имат време за софтуерни и хардуерни намеси. Естествено не трябва да се забравя, че вече и жабарите почнаха да им връткат километражите. Затова моят съвет е - нашенец да ти намери колата - ще ти звънне, отиди да я видиш и ако ти хареса нека той направи сделката, `щото като вече е купил няколко стотин коли от там за него цените нямат нищо общо с тези, които са обявени.
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  10. #10
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Аз доколкото разбрах колега не живее в БГ.
    П.с толкова са си реалните цени на запазените коли,по-малко от 3000 евро,ще има бая неща за правене.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #11
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Quote Originally Posted by kiko73 View Post
    колега, най-добре е да издириш някой Бг търговец, който да ти намери и спазари колата, предполагам, че ще ти вземе не повече от 200-300 евро за което. Ако отидеш сам за 1 кола ще платиш за нея най-малко 1000 - отгоре.
    На мен примерно онзи ден едно приятелче (щото знае, че съм фен) ми се обади с оферта за 3500 лв. за 2.0 ТС `99, като аз ще я сваля от автовоза, т.е. няма да имат време за софтуерни и хардуерни намеси. Естествено не трябва да се забравя, че вече и жабарите почнаха да им връткат километражите. Затова моят съвет е - нашенец да ти намери колата - ще ти звънне, отиди да я видиш и ако ти хареса нека той направи сделката, `щото като вече е купил няколко стотин коли от там за него цените нямат нищо общо с тези, които са обявени.

    Както потвърди колегата Flame аз живея в чужбина, по точно в Италия, заради което не ми е нужно да използвам услугите на дилър, а и дори да бях в БГ не бих използвал услугите на такъв човек, дори да ми е приятел. Btw незнам каква е тая ТС-ка за 3500 лв., защото не съм попадал на толкова евтина 166-ца още. Мога само да гадая, защото най-евтината, на която попадах беше 2000е с тенденция да свалят още от цената и състоянието и беше леща. Започвам наистина да се уверявам, че цените на добрите 166-ци започват от 3500е и километрите не са толкова важни, колкото как е обслувана колата...

  12. #12
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by chriss View Post
    Както потвърди колегата Flame аз живея в чужбина, по точно в Италия, заради което не ми е нужно да използвам услугите на дилър, а и дори да бях в БГ не бих използвал услугите на такъв човек, дори да ми е приятел. Btw незнам каква е тая ТС-ка за 3500 лв., защото не съм попадал на толкова евтина 166-ца още. Мога само да гадая, защото най-евтината, на която попадах беше 2000е с тенденция да свалят още от цената и състоянието и беше леща. Започвам наистина да се уверявам, че цените на добрите 166-ци започват от 3500е и километрите не са толкова важни, колкото как е обслувана колата...
    Опааа,ето най-после някой купувач да го каже от личен опит,защото тука се вкарват само некви морги,и после само се подбиват цените и мнението за марката,колко хора като чуят алфа и бягат,че била трошлива и разни други глупости.За тези пари-толкова
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  13. #13
    Старши алфист
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Дупница
    Age
    51
    Posts
    643

    Default

    Започвам наистина да се уверявам, че цените на добрите 166-ци започват от 3500е и километрите не са толкова важни, колкото как е обслувана колата...[/QUOTE]

    Колега, разбрах че живееш в Италия, опитах се да ти обясня как можеш да си купиш колата, която си харесал за много по-малко пари отколкото ти искат жабарите, ама ти като държиш да я платиш двойно - твоя воля
    AR 166 2,4 ЖТД Волво 460 1,9 ТД, Волво 460 1,7 I ех, Браво 1,4 12V ех, Ланча Y 1,4 12V ех, Пунто 1,1 6 speed ex, Пежо 106 ех и първата ОРел кадет 1,6 печка - "карабина" - с манивели по вратите и вЪлнен салон

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by chriss View Post
    Както потвърди колегата Flame аз живея в чужбина, по точно в Италия, заради което не ми е нужно да използвам услугите на дилър, а и дори да бях в БГ не бих използвал услугите на такъв човек, дори да ми е приятел. Btw незнам каква е тая ТС-ка за 3500 лв., защото не съм попадал на толкова евтина 166-ца още. Мога само да гадая, защото най-евтината, на която попадах беше 2000е с тенденция да свалят още от цената и състоянието и беше леща. Започвам наистина да се уверявам, че цените на добрите 166-ци започват от 3500е и километрите не са толкова важни, колкото как е обслувана колата...
    Remember Mara to touch herself !
    Естествено, предвид сегашното състояние на пазара втора ръка, можеш да си спазариш такава кола и за по-малко, но това е отделен въпрос.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Всичко под 4-5000 евро е курник. Не се чуди, че в БГ са много евтини, нашите джамбази ги взимат пакетно и задължително в състояние на полуразпад, щото се съобразяват с масовата нагласа, че Алфата трябва да е евтина... Вземи си бай бек от дилър, моята е такава и съм много доволен вече 2,5 години.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •