Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем със спирачките

  1. #1

    Default Проблем със спирачките

    Колеги,имам 164 ТД 97 г..Появи се някакъв проблем в педала на спирачките.Независимо дали двигателят работи,педалът няма ход,стои горе твърд.Уж всичко по системата е препипано-с нови дискове и накладки и отпред и отзад съм,не са лоша марка,смених и вакуум помпа,спирачна помпа,серво,клапан серво, маркучи отпред,течността е нова.Мисля,че личи как съм пробвал различни майстори и всеки е казвал да сменя нещо.Реших,че може би някоя от частите,които съм купувал втора употреба-помпите и сервото,също са развалени,затова ходих в Бош сервиз да измерят вакуумите.Хората не откриха нищо,всичко било наред.Според тях,евентуално имам задържане от АБС-а.
    Не знам,нямам вече нерви,ще се радвам да споделите свое предположение или личен опит.Обичам си колата,фен съм на марката,не мисля това да ме откаже.Благодаря предварително на отзовалите се.
    Да кажа и това,че ползвах търсачката,критерия "спирачки" не изкара полезна тема.Ако съм пропуснал някоя-ще ви бъда благодарен за линк.
    Last edited by kiki164; 17-11-2009 at 15:15.

  2. #2
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    А спира ли колата все пак? Макар и с много натискане?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  3. #3

    Default

    Точно така,спира,но с много здраво натискане и е далеч от това да "кове".

  4. #4
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Провери си сам вакуумпомпата първо. Ако тя работи, пробвай следното - натискаш няколко пъти спирачката, докато втвърди педала (той си е твърд, но нищо). Държиш натиснато и палиш. Кажи дали се усеща поне малко олекване (потъване).
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  5. #5
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by kiki164 View Post
    Точно така,спира,но с много здраво натискане и е далеч от това да "кове".
    То и при мене е горе-долу така... Да го...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  6. #6
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Quote Originally Posted by VLADius View Post
    То и при мене е горе-долу така... Да го...
    За да е корав педала ми се струва ,че отнякъде смуче въздух и няма вакуум в сервото . Прегледай си добре вакуумната помпа и свръзките да не да има някъде нещо хлабаво и да взема въздух .

    btw . Само когато е студена ли го прави или перманентно си е твърд педала ?
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  7. #7
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    И въобще каква е историята на заболяването? Защо се стигна до смяната на всичко?
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  8. #8
    ( ͡° ͜ʖ ͡°)ಠ_ಠ (͡๏̯͡๏)
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    127.0.0.1
    Posts
    2,632

    Default

    Ммм и от къде си за да те пратим при човек който е виждал Алфа да не се луташ по "майстори"
    Някои хора трябва да имат не акт за раждане, а писмено извинение от производителя на контрацептиви.乁໒( ͒ ⌂ ͒ )७ㄏ

  9. #9
    Старши алфист 164 td's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Popovo-Zemst
    Age
    49
    Posts
    748

    Default

    Писал съм преди време за тея вакум помпи.Там няма какво да се случи.Ориантираи се към спукана мембрана на серво апарата.
    164 td-1989,164 td-1993,166 2.4 jtd 20V-2004,ibiza 1.0i-2000,F30 320d-2013.

  10. #10
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by sunny2006 View Post
    За да е корав педала ми се струва ,че отнякъде смуче въздух и няма вакуум в сервото . Прегледай си добре вакуумната помпа и свръзките да не да има някъде нещо хлабаво и да взема въздух .

    btw . Само когато е студена ли го прави или перманентно си е твърд педала ?
    Имах предвид, че като че не спира баш как си требе (или на мен така ми се струва). А педала не е корав, даже напротив - след няколко напомпвания пак не втърдява до край.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  11. #11

    Default

    Най-напред да благодаря на всички,взели отношение.
    Направих предложения от колегата тест,нямаше разлика в твърдостта на педала.Също така съм установил,още по-отдавна,че няма значение дали колата е студена или загряла.Смених всички тези неща,защото изредих всички майстори в града и всеки предполагаше нещо ново.Уж и вакуумите са проверени в Бош сервиз.Сега това трябва да отсея-възможно ли е някой компонент от АБС-а да е причината?!
    Ще взема да посетя препоръчваните клубни майстори в София,явно ще търсим човек,който е на "ти" конкретно с модела.

  12. #12
    Запален алфист Jimy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    153

    Default

    Колега реши ли проблема?
    Аз се балтая с подобен и мноого близък до твоя проблем и ще съм много доволен ако споделиш за разрешаването му?!

  13. #13
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    провери вакуумните пътища от маркуча след помпата,връзките на мет.тръба с маркучите и особено маркучетата за ЕГР системата,закачена на капака на възд.филтър.Достатъчно е съвсем малко въздух и педала е твърд.Дано съм прав!

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:13 ----------

    Quote Originally Posted by 164 td View Post
    Писал съм преди време за тея вакум помпи.Там няма какво да се случи.Ориантираи се към спукана мембрана на серво апарата.
    истината е някъде в нашите постове.А ти хвани вдигни един път поне тоя телефон,да те дигнат орлите!Мислех,че си умрел,ЕГА само френски колички ти идат в гаража!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  14. #14
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    преди около 2 години имах абсолютно същия проблем,6 месеца съм се набирал на педала като гламав смених сервото и помпата и от тогава не съм имал проблеми. Проблема до колкото разбрах тогава е бил в сервото,спукана мембрана. но така или иначе човека от когото го купих ми го даде заедно с помпата към него и ги сложих заедно. Но факт е че колата се оправи след това.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

  15. #15
    Запален алфист guvech's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    София
    Posts
    156

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    провери вакуумните пътища от маркуча след помпата,връзките на мет.тръба с маркучите и особено маркучетата за ЕГР системата,закачена на капака на възд.филтър.Достатъчно е съвсем малко въздух и педала е твърд.Дано съм прав!

    ---------- Post added at 21:20 ---------- Previous post was at 21:13 ----------


    истината е някъде в нашите постове.А ти хвани вдигни един път поне тоя телефон,да те дигнат орлите!Мислех,че си умрел,ЕГА само френски колички ти идат в гаража!
    относно обезвъдушаването,след като ми монтираха сервото,педала имаше неприемлив за мен малък ход и ковеше само като го пипна,на другия ден се оказа че ми блокират и предните апарати, в един момент колата започва да губи мощност. и след като спреш няма тръгване,джантата не дава да я пипнеш от жега. чакаш около 20-30 мин и можеш да тръгнеш но пак за малко и пак блокаж. обадих се на майсторчето и дойде на място обезвъздушихме и всичко се оправи. и хода на педала и апаратите спряха да блокирват.


    Alfa Romeo 164 TD 2.5 super '98

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •