Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20

Thread: Смяна на помпа на педала на съединителя (Алфа 156) 1,8 ТС

  1. #16
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Здравейте, от два дни ми прищраква педала на съединителя и днес сутринта отивайки на работа видях една Алфа 156 с триъгълник и на авариини и реших да спра за да помогна с нещо ако е възможно.В момента когато натиснах педала на съединителя, същият изщрака и остана долу.И познайте , спрях точно пред другата кола също на авариини!!!!След това се усетих и вдигнах на ръка педала , като за мое най голямо учудване се оправи и си карах така докато стигна до сервиза, където диагнозата беше -горна помпа на съединителя и цена с труда 130лв.Сега като погладнах педала всъщност разбрах, че при мен проблема е в тази част където е щифта и тя изскача от оста на педала, самата а помпа няма никъкви течове нито ми спада нивото на спирачната течност.Дали е възможно да се смени само тази част в която влиза в оста на на педала?
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by myato View Post
    Става от всякаква 156-ца,при другите модели има разлика.
    В действителност ми изпадна(още тогава.от когато е темата) от 156-1.8ТС и не става....спомням си,че имаше разлика в тялото.....а и оная беше пластмасова,а моята от алуминий.....бе няколко причини за да не я сложа......в крайна сметка още си карам със старата.
    Странно,че на снимките на колегата и неговата е алуминиева??

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Здравейте, от два дни ми прищраква педала на съединителя и днес сутринта отивайки на работа видях една Алфа 156 с триъгълник и на авариини и реших да спра за да помогна с нещо ако е възможно.В момента когато натиснах педала на съединителя, същият изщрака и остана долу.И познайте , спрях точно пред другата кола също на авариини!!!!След това се усетих и вдигнах на ръка педала , като за мое най голямо учудване се оправи и си карах така докато стигна до сервиза, където диагнозата беше -горна помпа на съединителя и цена с труда 130лв.Сега като погладнах педала всъщност разбрах, че при мен проблема е в тази част където е щифта и тя изскача от оста на педала, самата а помпа няма никъкви течове нито ми спада нивото на спирачната течност.Дали е възможно да се смени само тази част в която влиза в оста на на педала?
    Стеблото може да се смени,от друга която има друг проблем.......на практика вътре има буталце с уплътнение,прътчето и пружина.......и всичко се разглабя за секунди.
    Last edited by undy; 27-12-2012 at 19:25.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  3. #18
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Оказа се едно малко гумено тампонче на което влиза в шпилката на педала.Беше силно износено от едната страна и излизаше от ухото в края на помпата.След като го смених и поставих по голяма шайба за всеки случай всичко заспа и сега педала няма и грам луфт.
    Last edited by stu; 30-12-2012 at 08:38.
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  4. #19

    Default

    Браво Стоянчо...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #20
    Алфист-Мазохист benji_gb's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Габрово/София
    Age
    36
    Posts
    254

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    В действителност ми изпадна(още тогава.от когато е темата) от 156-1.8ТС и не става....спомням си,че имаше разлика в тялото.....а и оная беше пластмасова,а моята от алуминий.....бе няколко причини за да не я сложа......в крайна сметка още си карам със старата.
    Странно,че на снимките на колегата и неговата е алуминиева??



    Стеблото може да се смени,от друга която има друг проблем.......на практика вътре има буталце с уплътнение,прътчето и пружина.......и всичко се разглабя за секунди.
    Тя и моята оригинална беше цялата пластмасова, ако не се лъжа Valeo. Новата е метална и стана.
    Alfa 156 1,6 TS ex
    Alfa 166 2,4 JTD 136 hp ex
    Alfa 159 2,4 JTDm 200hp ex;AR Stelvio 2.0 280hp ‘17

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •