Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Проблем с покупката на Алфа 155

  1. #1
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default Проблем с покупката на Алфа 155

    Колеги преди 2 дена с брат ми спазарихме тази кола http://www.cars.bg/u182475 ,но още с отиването се почнаха проблемите с продавача,лъжене и правене на чукнат,знаеше,че идваме от Търново (близо 250км) и нямаше нищо подготвено,нито документите,загубена полица на гражданската отговорност,нерегистрирана в даначното и неплащани данъци за 2 години от както е тук.Радиаторчето на парното протекло и умника пръснал цялото табло,като даже откачил болтовете му от страната на двигателя,абе разглобил го като за послено и както и да е разбрахме се да преспадне от цената поне цената на новото радиаторче и му оставихме капаро 1000лв и взехме колата с оговорка да си оправи документите до ден-два и ние пак да дойдем само да минем пред нотариус (второ идване и още 500км,за наша сметка,че той не е подготвен) и уж всичко сме се разбрали и днес ми сервира,че да сме си платили данъка ние,че на него не му се плащали 100лв за 10 месеца и 30лв глоба заради закъснението му за регистриране,а уж нямаше проблеми като се спазарихме и той щеше да си оправи тези неща,а като дори и не сме го натискали да сваля от цената и му казахме,че прехвърлянето ще си е от нас,че той орева света,че бил закъсал за пари и много му трябвали...и сега изведнъж почва да ни изнудва за парите за данъка,отделно,че почти половината неща писани в обявата бяха лъжа.Колата няма и един чифт здрави гуми,а е писал два комплекта гуми и джанти.....Та колеги кажете някои запознат ли е с тази кола,че той каза,че 5-6 човека са я гледали преди нас,да знам и тах какво ги е лъгал и да си правя сметката,че май нещата отиват към връщане на колата и незнайно как да си вземем капарото,че вече вероятно е пръснал парите(абе то е знайно как ще си ги вземем,че даже ще си плати и пътя и загубеното ни време,ама колата не чак такъв кенеф и брата си я хареса доста).Утре ще понапиша още като се сетя и го чуя пак този хубавец,че вече имам час и половина разговори на ГСМ-а към него...
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Milcho View Post
    Колеги преди 2 дена с брат ми спазарихме тази кола http://www.cars.bg/u182475 ,но още с отиването се почнаха проблемите с продавача,лъжене и правене на чукнат,знаеше,че идваме от Търново (близо 250км) и нямаше нищо подготвено,нито документите,загубена полица на гражданската отговорност,нерегистрирана в даначното и неплащани данъци за 2 години от както е тук.Радиаторчето на парното протекло и умника пръснал цялото табло,като даже откачил болтовете му от страната на двигателя,абе разглобил го като за послено и както и да е разбрахме се да преспадне от цената поне цената на новото радиаторче и му оставихме капаро 1000лв и взехме колата с оговорка да си оправи документите до ден-два и ние пак да дойдем само да минем пред нотариус (второ идване и още 500км,за наша сметка,че той не е подготвен) и уж всичко сме се разбрали и днес ми сервира,че да сме си платили данъка ние,че на него не му се плащали 100лв за 10 месеца и 30лв глоба заради закъснението му за регистриране,а уж нямаше проблеми като се спазарихме и той щеше да си оправи тези неща,а като дори и не сме го натискали да сваля от цената и му казахме,че прехвърлянето ще си е от нас,че той орева света,че бил закъсал за пари и много му трябвали...и сега изведнъж почва да ни изнудва за парите за данъка,отделно,че почти половината неща писани в обявата бяха лъжа.Колата няма и един чифт здрави гуми,а е писал два комплекта гуми и джанти.....Та колеги кажете някои запознат ли е с тази кола,че той каза,че 5-6 човека са я гледали преди нас,да знам и тах какво ги е лъгал и да си правя сметката,че май нещата отиват към връщане на колата и незнайно как да си вземем капарото,че вече вероятно е пръснал парите(абе то е знайно как ще си ги вземем,че даже ще си плати и пътя и загубеното ни време,ама колата не чак такъв кенеф и брата си я хареса доста).Утре ще понапиша още като се сетя и го чуя пак този хубавец,че вече имам час и половина разговори на ГСМ-а към него...
    Проблема в данъка ли е че не схванах нещо? Колата регистрирана ли е в данъчното въобще? Плюс това как се дават 1000лв. капаро за нещо което струва 1500лв.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  3. #3
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    ако наистина колата е с 8 клапанов мотор и фейс-а на купето - те са правени само 95-та година!
    Отделно волана не е оригинален според мен, защото пак тези модификации имат волан с възглавница!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  4. #4
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Ако има ГО вече, отидете пред КАТ и прехвърлете колата. Има достатъчно "нотариуси"-"машинописки", които няма да ви искат квитанция за платен данък. Само съвестните такива го искат + застрахователна оценка. Разликата е, че по редовен, от към абсолютно всички изисквания, начин прехвърлянето е м/у 72-85 лв. При хората пред КАТ кръгло 100 лв. Или в краен случай минавате на варианта 10 лв по сметката на общината, в която е, за данък МПС и с квитанцията при всякакъв нотариус.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  5. #5

    Default

    Или го накарай да ти напише пълномощно че можеш да продаваш колата и право в Търнов по схемата описана от Тренди. Аз бих ми подготвил бонус като ми напише пълномощното, ще покарам покрай всички спиид камери с 160 няколко дни и тогава ще си продам колата на мене си за скъсаните нерви.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  6. #6
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ако наистина колата е с 8 клапанов мотор и фейс-а на купето - те са правени само 95-та година!
    Отделно волана не е оригинален според мен, защото пак тези модификации имат волан с възглавница!
    Това не е точно така има и фейстлифтови с волани прашки.

    Иначе по темата на колегата,стиснете още малко зъби ,прехвърлете колата и му теглете една майна на онзи коректен продавач.
    И другия път прегледайте обявите в Продава в нашия форум за да няма такива изненади.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  7. #7
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Преди две седмици прехвърлях кола в една от големите кантори в София. Проблема беше подобен/ с Данъка/ и за мое учудване Нотариуса каза:
    -Аз НЕ изисквам платен данък от собственика. Това си е негов проблем. Той си подписва декларация, че не дължи данъци и такси на държавата.
    Така, че това теб не те бърка. Данъка си остава на сметката на продавача и неговите отношения с Данъчното.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  8. #8
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Ами колеги ще пробвам да отговоря на всички,че снощи заспивах пред компа.Като за начало данъка се води на автомобила ,а не на собственика,така,че като я купим я копуваме със старите задължения,което означава и вероятната глоба и данъка поне за тази година,но знам,че това с данъка е проблем,въпреки,че не знам колко ще е евентуалния данък,който трябва да платим,а аз настоявам да е всичко изрядно по колата,че тази кола ще се кара основно извън България, и за един месец трябва да е прегледана основно и всичко да и е сменено,че брат ми заминава в края на месеца за Холандия и ще се върне най-рано след половин година.А за глупака продавач,се оказа,че дори е загубил и полицата на застраховката и сега щял да си вземе дупликат.
    Но ме интересува дали наистина колегата robygas е прав и данъка остава като старо задължение на продавача,че по рано си вървеше,точно както аз казах заедно с колата и новия собственик изгаря,ако не го е видял това,а вече при нас не се минава и преглед без да покажеш квитанция за платен данък,че да не я регистрираме в данъчното.А за капарото от 1000лв,ами все пак сме взели и колата и се кара от брат ми сега потоянно и искаме да си остане,но ми писна от въртелите,за колегата който,каза да гледам първо колите във форума,ами колега,гледам ги от 2 години,колите са мипървата любов и постоянно следя как вървят цените и какво се продава и то само на италиански коли и общо взето няма хубави оферти или са доста скъпи.Като цяло колата и на мен ми харесва,но има и доста какво да се прави по нея,мисля,че е на реални километри(202000),а педала на сиединителя е станал много твърд и явно феродовият диск на сиединителя е за смяна,няма и една читава гума и ето ги още 600-700лв,но все пак това са си вид консумативи,също и Ламбда сондата е станала ленива и си мисля,че от нея свети често лампата на инжекциона,но пък колата върви нормално и даже доста добре,а до тук смесено е дала разход около 7/100 бензин,което е доста добре според мен.Но ще има и нови проблеми,но поне дано да са малко и малки,а другото да е здраво и да знам,че като ги сменя тези неща няма да имам ядове с тях после.Ами ще има пиключение с тази кола и то още докато сглобим таблото,че все едно от там е минал бесен глиган,но уж няма нищо счупено.

    П.П. По номера на рамата излиза,че е версия MY.SPORT ( ZAR16700000133106 ),а както казаха колегите,странното е,че е с този волан,без въздушна възглавнца,а сщо така и няма АБС
    Last edited by Milcho; 07-10-2010 at 17:35.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  9. #9
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Но ме интересува дали наистина колегата robygas е прав и данъка остава като старо задължение на продавача,че по рано си вървеше,точно както аз казах заедно с колата и новия собственик изгаря,ако не го е видял това,а вече при нас не се минава и преглед без да покажеш квитанция за платен данък,че да не я регистрираме в данъчното.
    Абсолютно е прав. Задълженията до момента на покупката са си на стария собственик. Общинарите злоупотребяват и се правят на интересни като отказват да ти я регистрират след като си я купил\ако нямаш квитанция от стария собственик\, защото искат да си им събирач на вземанията. Това не е твоя работа, а тяхна. Да се оправят.
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Milcho View Post
    Ами колеги ще пробвам да отговоря на всички,че снощи заспивах пред компа.Като за начало данъка се води на автомобила ,а не на собственика,така,че като я купим я копуваме със старите задължения,което означава и вероятната глоба и данъка поне за тази година
    Тия за данъка кой ти ги разправя Ако ще 100000 да имат да се плащат данъци те са си за сметка на собственика които ги е натрупал. Твърд педал на съединитела не става от заминал феродов диск също така да вметна. И преди да сте си купили поредния скраб я закараите на читав диагностик да видите защо светва чека, а не вадете собствени погрешни изводи.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  11. #11

    Default

    И аз мойта я взех без данък.После като я регистрирах в общината ме питаха дали е платен данъка, казах "Незнам, предишния собственик ако го е плащал, аз какво общо имам?" и си ми я регистрираха без проблем после си платих данъка за 1/2 година (щото беше през август) и така
    Минеш ли пред нотариуса без данък после немогат нищо да ти кажат, защото в договора пише, че предишния собственик е представил квитанция за платен данък
    А иначе има MY95 Sport без airbag-например тази на колегата gboiaj
    Твърдия педал на съединителя по-вероятно е от помпата
    Last edited by Tedo; 07-10-2010 at 19:39.
    Video meliora proboque deteriora sequor.

  12. #12
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,586

    Default

    Моята е MY.95 Sport и :
    - има airbag
    - няма ABS
    Изобще братята 'талянци си правят квито си искат вариации ...
    Инак за предишни данъци няма за какво да се притесняваш - данъка върви със СОБСТВЕНИКА а не с колата !
    Колкото за коректността на продавачи и купувачи - може да се изпишат десетки страници, изпълнени с болка и псувни, но надали ще има смисъл ...
    Гледайте добре, уговаряйте се на твърдо, и не давайте много пари без гаранция и сигурност. Аз моята 55-ца я капарирах със 100лв при цена 2300 ... Ама там пък имаше друг филм, така че ... очите на четири за всяка "дребна" подробност, и само на сигурно !
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  13. #13
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Преди малко говорих с продавача и му вкарах офертата,ние да се оправяме с данъка,но той да намери нотариус и той да поеме разходите по него и утре го чакам да се обади да каже какво е направил и дано да се мине по този начин,че ми писна от него,а и така ще стане тай прекаран до някъде.А за ремонтите и за лампата на чека ще видим,тя ту свети-ту не свети,като я запалиш свети после гасиш и палиш и не свети,след това пак свети,абе италианска кола,ама пък работи нормално двигателя,нито мени обороти,форсира се добре,само бавно сваля обороти но ще видя какво и е,че колата не е при мен,а брат ми не я спира и за 2 дена има 650км,а аз приемам оферти от какво може да е,по принцип оня каза,че колата са я закачали на диагностика и нищо не е показала,само сондата се бавела малко.Бензиновата помпа е станала доста шумна,но работи за сега уж добре.Абе ще ми се опъват и нервите с нея,ама поне да стане наша напълно и като я почна ще видя какво ще излиза.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


  14. #14

    Default

    По въпроса с гражданската я си чукни тук колата http://www4.fsc.bg/insn/Index.aspx и виж дали има валидна застраховка или стария собственик и тука ви баламосва.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15
    пилот на валяк
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Габрово
    Age
    41
    Posts
    98

    Default

    Благодаря колега,и там филма се оказа същия и отиваме към бой,ще има панаири,ама сам си го изпроси глупака.Но не знам от къде има зеления талон от застраховката(гаранционният фонд) с дата на валидност 13.05.2011 и как е карал колата до сега,или има начин и за менте застраховки вече.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails zastrahovka.bmp  
    Last edited by Milcho; 08-10-2010 at 00:13.
    FIAT TEMPRA SW 2.0i 4x4 93г.;ALFA 155 1.8 8V 95г.;LANCIA DEDRA 1.8 8V 95г.;Peugeot 205GTI


Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •