Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Препоръка за накладки за 147 и още някой съвети

  1. #1
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default Препоръка за накладки за 147 и още някой съвети

    Здравейте,

    Искам да сондирам мнение за предни и задни накладки за 147 1.6 120к.с. С какво карате вие, доволни ли сте, от къде купувате, на каки цени? До сега не съм сменял накладки, дори незнам дали съм с оригиналните и искам повече инфо.

    Другия ми въпрос е:

    Кака мога да си оправя механизма на пасажерската седалка, които отвяря задното място? Спря да работи при едно по ядосано връщане в изходна позиция. Сега лостчето се движи, но не освобождава седалката!

    Благодаря Ви
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  2. #2
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    За накладките - чети тук: http://clubalfaromeo.com/forum/showt...EB%E0%E4%EA%E8
    Има поне още 33 теми за накладките.

  3. #3

    Default

    За накладки -анкета в Ланча :
    http://www.lancia-bg.com/forum/viewt...711&highlight=

    Аз лично съм с Пермафюз отпред и оригинални отзад-Доволен.
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  4. #4

    Default

    TRW отзад и отпред. Доста съм доволен. Цената за комплект е около 80 лева.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    аз сложих вече, по препоръка на майстора Феродо Премиум отзад и отпред. Обаче честно казано не съм много доволен. Повече усилие ми коства да спирам, усещам че колата ако е по засилена и няма да спре. Вече съм минал 3000км и нагоре и все същото е.
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    аз сложих вече, по препоръка на майстора Феродо Премиум отзад и отпред. Обаче честно казано не съм много доволен. Повече усилие ми коства да спирам, усещам че колата ако е по засилена и няма да спре. Вече съм минал 3000км и нагоре и все същото е.
    Това Премиум- FSB серията ли е ?
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  7. #7
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    ами не мога да ти кажа, знам само че са Феродо Премиум. по високия клас уж на марката. бяха нещо от сорта на 90лв предни и 60 задни
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by AR147 View Post
    Това Премиум- FSB серията ли е ?
    Да, и аз съм с тях. На студено не спират съвсем. Незнам от дисковете ли или от накалдките е това, но на студено ги няма никакви. След 3, 4 натискания или малко каране да загреят започват да спират доволно. Но мисля, че не са най-качествените накладки. Твърдички ми се струват.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    Да, определено са твърди. При мен дори и след няколко натискания се втвърдяват, но не подобряват ефективността си
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Да, и аз съм с тях. На студено не спират съвсем. Незнам от дисковете ли или от накалдките е това, но на студено ги няма никакви. След 3, 4 натискания или малко каране да загреят започват да спират доволно. Но мисля, че не са най-качествените накладки. Твърдички ми се струват.
    Предстои ми смяна и мислих точно такива да слагам и то на спортни дискове,ама вие тотално ме разубедихте.А на тази цена има доста други примамливи предложения на пазара...
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    273

    Default

    може със спортни дискове да е по добре. мойте дискове са доста стари, може за това да е. но като цяло при покупката е "слагаш главата в торбата". човека който ми ги слага е със същите, каза, че е много доволен и м иги препоръча. но определено следващия път ще си купя по-евтин вариант
    Alfa Romeo 147 1.6 TS Distinctive

  12. #12
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by stani4a View Post
    може със спортни дискове да е по добре. мойте дискове са доста стари, може за това да е. но като цяло при покупката е "слагаш главата в торбата". човека който ми ги слага е със същите, каза, че е много доволен и м иги препоръча. но определено следващия път ще си купя по-евтин вариант
    Аз съм със нови спортни дискове. Не е от дисковете Иначе моите оплаквания са само на студено. Първите 2, 3 спирания след тръгването. После няма грижи. Спира страшно. От 100 км заковава много бързо до 0-та. Но със сигурност има и по-добри накладки. Пак Феродо, но още по високи класове.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #13
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    TRW - и отпред и отзад. Слъпички са, ама пък перфектно спира и няма никакво свирене, независимо, че по всички закони трябва много отдавна да съм ги прегрял. На другата съм с феродо (по-скъпото), ама не струва. В смисъл, че при мойто каране за отрицателно време ги прегрях и сега е БДЖ.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  14. #14

    Default

    EBC - сега и за черната ще взимам задни зелените че само тав съм с някакви ТРВ - нищо друго на тоя етап не мисля да ползвам.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    стрелча
    Age
    51
    Posts
    296

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    EBC - сега и за черната ще взимам задни зелените че само тав съм с някакви ТРВ - нищо друго на тоя етап не мисля да ползвам.....
    За сефте ги чувам.От къде ги взимаш.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •