Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: 156 2.0TS пукнато или задрало бутало

  1. #16
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Моя майстор решил първо да свали капака на клапаните горе и да огледа и работата се оказа съвсем друга. Счупена на две части малка свещ на 4-ти цилиндър от където се чуваше и страният звук, което за мене не е изненада след като същата история ми се случи на път август месец. Свеши Bosh ЗАКУПЕНИ ОТ ПРЕДСТАВИТЕЛСТВО в град Бургас. Двигател сиг ще се отваря ама лятото все пак да видя какво става там. Сори за глупавате тема. Може да се заключи...
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  2. #17
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Аз си позволих да те попитам кой е майстора ти и как е установил проблема,но ти така и не отговори.....

  3. #18
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Абе нещо с тия свещи на Бош много зачестиха инцидентите? Тук си спомням още няколко колеги, които се оплакаха от същото нещо. Дай боже да няма по-тежки инциденти, че е кофти, защото има доста хора с тях.
    Last edited by AlfaMan; 21-04-2010 at 22:32.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  4. #19

    Default

    Аз бих сменил целия мотор . Така ,ще си купиш един 600-700 лв (сега са горе долу толкова вече) ,ще ти вземат 200 за за монтаж и демонтаж,250-300 лв ремъци,ролки и масло .Това ,ако е читав мотора. При една ревизия на новия ще се види какво е ,но все пак като го купиш ,ще е с опцията да го върнеш ,или както аз ,водя си майстора и се отваря на място . От стария ще ти останат много части ,на които ще им дойде времето да ползваш... така мисля аз ,или ще ги разпродадеш тук у форума и ще избиеш някой лев .
    Аз така направих ,ходих с майстора ми до кустендил от един колега от форума като си купих сегашния мотор

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •