Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: 156 2.0TS пукнато или задрало бутало

  1. #1
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default 156 2.0TS пукнато или задрало бутало

    Здравейте колеги.
    Днес моя майстор ме изненада с тази новина че отивам на основен ремонт. И си мисля дали да правя тоя двигател или да търся направо един друг. Ама все пак чакам да видя какво ще излезе за смяна от тоя и ако е по наясно и му се е случвало нещо такова да ми даде някакви примерни цени, че е криза все пак.
    Благодаря Ви предварително !!!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  2. #2
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Кофти,колега!
    А кой е твоят майстор и как установи повредата?
    За цени можеш да придобиеш представа чак като отвори двигателя и се виде "отвътре" какви са пораженията.
    Приготви си минимално хилядарка.

  3. #3

    Default

    ми колеги при мойта същата работа доло-горе ...
    Когато я взех вървеше много ... след 2 седмици почна едно много дразнещо шумене,все едно от инжекциона ... гледане гледане гледане и нищо.Накрая отвориха блока и ИЗНЕНАДА ! едното бутало откачено и надрало цилиндъра,явно първият собственик не я е разработил в наралото,ами я е яхнал и газ до дупка ... и така ....
    Смених блока и общо със смяната на ремъци,ролки и филтри ми излезе 4000 лева ... аз я взех за 6000 и общо алфата ми легна 10 000лв. както искате така я смятайте ама пък сега си карам чистак нова Алфичка

    ---------- Post added at 11:54 ---------- Previous post was at 11:52 ----------

    Набурче гледам ,че си от мойто село ако има нещо питай с каквото мога ще ти бъда полезен ... мога да те насоча към професионалисти който ще изгладят проблема ако решиш да поправяш този блок пък ако ще и смяна на блока да е ..
    Фиат 1.4 DGT 1990г. , Алфа Ромео 156 2.0 TS 2000г. ....

  4. #4
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by kaloqn View Post
    ми колеги при мойта същата работа доло-горе ...
    Когато я взех вървеше много ... след 2 седмици почна едно много дразнещо шумене,все едно от инжекциона ... гледане гледане гледане и нищо.Накрая отвориха блока и ИЗНЕНАДА ! едното бутало откачено и надрало цилиндъра,явно първият собственик не я е разработил в наралото,ами я е яхнал и газ до дупка ... и така ....
    Смених блока и общо със смяната на ремъци,ролки и филтри ми излезе 4000 лева ... аз я взех за 6000 и общо алфата ми легна 10 000лв. както искате така я смятайте ама пък сега си карам чистак нова Алфичка
    Еми брат карам я 2 години вече и пребоядисах я само основен ми остана да и направя и дойде. 4000лв са си доста парички. не мисля да стигам до там. А иначе си мислих че е колектор ама се оказа бутало
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  5. #5
    фенове на ALFA ROMEO renyx's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София (голямото село)
    Posts
    268

    Default

    При това положение , трябва да си много сигурен в майстора.Преди време една жена от Враца си беше изпатила много от всезнещи и разбиращи майстори.На нея и предложиха да си смени двг, а това е нож с две остриета, според мен.По-дбре отворете двг и вижте пораженията , защото ако на око е направил диагностика...
    п.п.Брат ми при кадърно сменяне на агренажен ремък си прави основен ремонт на Фичо(1,6 16V).По евтино му излезе от нов двг.При Т.П. незнам как е.
    Успех.

  6. #6

    Default

    в комлука отиваш братлес .. караш..подминаваш Shell и продълваваш още напред преди автомивката падаща се отдясно има едни врати жълти ... там са момчетата приятелчета са ми ... най-добрите в Бургас правят само италиянски колички даже по ралита ходят с една Ланчия може да се сетиш кой са ... ако решиш нещо те са хората казвам ти за да те олесня,защото много трудно се намира сервиз за тези по сложни работи като нашите ...
    Фиат 1.4 DGT 1990г. , Алфа Ромео 156 2.0 TS 2000г. ....

  7. #7
    Запален алфист R_O_K_O's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Бургас
    Age
    34
    Posts
    327

    Default

    Quote Originally Posted by kaloqn View Post
    в комлука отиваш братлес .. караш..подминаваш Shell и продълваваш още напред преди автомивката падаща се отдясно има едни врати жълти ... там са момчетата приятелчета са ми ... най-добрите в Бургас правят само италиянски колички даже по ралита ходят с една Ланчия може да се сетиш кой са ... ако решиш нещо те са хората казвам ти за да те олесня,защото много трудно се намира сервиз за тези по сложни работи като нашите ...
    Благодаря ти за съвета колега ама аз майстора няма да си го сменя и да отида при някой дето не знам как работи... Един приятел отиде при хора дето много ги хвалят тука от форума и му направиха беля ... няма да ги споменавам щото нямам нищо против момчетата. Исках да знам цени на части не на труд. Моя може да ми вземи и повече за труд. Ама от труд до труд има разлика
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '00


  8. #8

    Default

    исках само да помогна набуре .. правя това което би трябвало да правят всички в този форум .. успех с преодоляването на проблема
    Фиат 1.4 DGT 1990г. , Алфа Ромео 156 2.0 TS 2000г. ....

  9. #9
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    и аз правих основен ремонт на моя кораб предпочитах го пред това да сменя мотора а мотор ми намериха мн тънко 650лв 2.0тс но незнам какво му е състоянието и колко ще кара за това си направих моя при едно приятелче тои ми го прави и сега не съжелявам изобщо негова беше идеята да си оправя моя мотор за да знам поне какво му е правено а не тепърва да права друг мотор общо взето ремонта със части и труд филтри и масла ми излезна 1318.80лв (шлаиф на глава,вал,клапани една нова биела ремонт динамо, основни и биелни лагери феродов диск на съидинителя гарнитури всички семринги ,сегменти и нова бенз помпа вс 1318.80лв с труд)ако маистора ти е познат може да минеши ти тънко успех с решението
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  10. #10
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by R_O_K_O View Post
    Здравейте колеги.
    Днес моя майстор ме изненада с тази новина че отивам на основен ремонт. И си мисля дали да правя тоя двигател или да търся направо един друг. Ама все пак чакам да видя какво ще излезе за смяна от тоя и ако е по наясно и му се е случвало нещо такова да ми даде някакви примерни цени, че е криза все пак.
    Благодаря Ви предварително !!!
    ето ти едни примерни цени без труда защото не знам кой колко ще ти вземе за труд там както го намериш.
    Значи ревизия глава(напасване клапани стръшкз на главата гумички са ти 130лв
    гарнитура глава(хубава) 50-70лв
    сегменти 170лв
    биелни лагери 70лв
    бутало втора употреба е от 40 до 80лв
    евентуално ако се сменя и някоя биела те за някъде 40-60 лв
    и следват масло маслен филтър антифриз.
    И на последно място за майсторлук предполагам цените тръгват от 250-300 и стигат до към 500-600лв както намериш и както се разбереш.
    Но това е прин условия че двигателя не се сваля а остава на място т.е. коляновия вал е добре и се пускат замо биелни лагери и ако блока е добре ако се шлайфа вало или блок цената се променя а и работата отива на друг двигател защото само буталата със сегментите струваха около 700лв
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  11. #11
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    до колко то знам за ремонт на един цилиндър за труд искат от200лв
    Last edited by stefoo; 20-04-2010 at 12:26.
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  12. #12
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    до колко то знам за ремонт на един цилиндър за труд искам от200лв
    1 цилиндър ?!? двулитровия двигател не беше чи четирицилиндров?
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  13. #13
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    1 цилиндър ?!? двулитровия двигател не беше чи четирицилиндров?

    еми като ми правиха ремонт на мотора ми казаха че цената е около200лв труд на цилиндър а аз съм с 4.стана ми лошо като чух ама какво да направя.аз минах доста по тънко при приятел взеха ми 500лв за труд за всичко и ползвах 50% отстъпка от частите за тяхния сервиз и с масла и филтри ми излезна 1318лв което си е доста добре
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  14. #14
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    По добре е ремонт на стария, защото нямаш представа какъв е новит двигател
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  15. #15
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Ако буталото е задрало може да се направи суха втулка(ако е надран цилиндъра) само на задралия цилиндър за да се избегне шлайфането на целия блок и бутала на ремонтен размер просто цената расте много.
    Но този вариант е идин вид закърпване но става все пак материала на втулката няма д ае същия като оригиналния и няма да има този живот но ще изкара поне 100к км предполагам
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •