Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 78

Thread: Алфа 147 1.9 JTD vs Алфа 147 jtdm

  1. #16
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Колеги запазате добрия тон, моля.
    Колата ми е в отлично техническо състояние !
    И на двете дръпки jtdm-a ми взима старта както се вижда и от там на татък вървим заедно !
    Ще отида на дино да вида аджеба какво имам под капака.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  2. #17
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by fnt View Post
    Лекинко си в грешка
    Не е в грешка
    Усещането от тягата на дизела дава чувството, че колата буквално казано - излита
    Ако сравним каталожните данни на 147 FL 1.9 JTDm 16v и 147 FL 2.0 TS излиза, че и двете са еднакви като мощност, ускорение, макс. скорост и т.н.
    Въпреки това, дизелът дава такова усещане за тръгване, което при бензина съм сигурен, че го няма - карал съм и бензинова 147-ца с този мотор.
    В крайна сметка - мощността си е мощност и независимо дали има усещане за вървене или не, когато колата е технически изправна, тя се движи според възможностите си
    Дизелът не е гориво за състезания и почти никъде няма рейсинг ауспухови системи, интейк, валове и т.н. масово за дизели колкото за бензини, нека не се заблуждаваме в противното
    Колкото и да го пънеш един дизелов мотор, никога няма да извадиш мощност, ревалентна на тази при същия ЪП-грейд на бензинов 2.0 TS с турбо, кулер и т.н. отива далеч над възможностите на 1.9 JTDm с турбо от 2.4 + N на брой още неща

    Хайде сега към темата, че тия чипове понякога дават още по-измамно усещане за мощност и вървене

    ---------- Post added at 06:03 ---------- Previous post was at 05:55 ----------

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Колеги запазате добрия тон, моля.
    Колата ми е в отлично техническо състояние !
    И на двете дръпки jtdm-a ми взима старта както се вижда и от там на татък вървим заедно !
    Ще отида на дино да вида аджеба какво имам под капака.
    На мен ми е много интересно какъв ще е резултатът с чипа, измерен на Дино.
    Иначе съм сигурен, че колата ти е ОК ... прочети цялата тема http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=43253 и ще разбереш за какво споменавам по-горе
    Имаш усещането, че върви, а в същото време нещата са различни.

  3. #18
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Темата съм я чел,със Змея сме приятели и той от много време ми говори,че не е наред този чип. Затова беше и тази сверка между двете коли. Ще си изкажа мнението след диното.Не ми се говори на сляпо.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #19
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Темата съм я чел,със Змея сме приятели и той от много време ми говори,че не е наред този чип. Затова беше и тази сверка между двете коли. Ще си изкажа мнението след диното.Не ми се говори на сляпо.
    Правилно!
    Аз затова се изказах след другия ремап, когато имах база за сравнение - разход, вървеж и пушене

  5. #20
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    [QUOTE=VFTI;687644]

    Това ви е лошо при дизелите, че с тия турбини и " удряния" в седалката от рязкото тръгване на турбината, понякога човек психологически си мисли, че върви повече или много, а всъщност колата не е по-бърза и не върви кой знае колко...

    Бееее не е точно така.........
    Щот то и при бензина има едно такова чувство, кат почне да се реже.......... ако има и спортен филтър....... се едно няма стигане...........

    Не, че ги разбирам, ма между 115к. и 120к. едвали има кой знае каква разлика във вървенето?
    Пък тоя чип колкото и да е куц се трябва да е 15-20к. отгоре............
    Тааа, да не би и 120-то коня да е по-бутвана!!!!

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  6. #21
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    Quote Originally Posted by haljscho View Post
    Quote Originally Posted by VFTI View Post

    Това ви е лошо при дизелите, че с тия турбини и " удряния" в седалката от рязкото тръгване на турбината, понякога човек психологически си мисли, че върви повече или много, а всъщност колата не е по-бърза и не върви кой знае колко...
    Бееее не е точно така.........
    Щот то и при бензина има едно такова чувство, кат почне да се реже.......... ако има и спортен филтър....... се едно няма стигане...........

    Не, че ги разбирам, ма между 115к. и 120к. едвали има кой знае каква разлика във вървенето?
    Пък тоя чип колкото и да е куц се трябва да е 15-20к. отгоре............
    Тааа, да не би и 120-то коня да е по-бутвана!!!!
    И двата мотора са 8 клапана, и при двата софтуерните подобрения докарват горе долу еднакви параметри +- минимални разлики които няма да забележиш. Та дори да предположим, че 120-те е чипната двете коли пак трябва да вървят на кантар, а не с такава разлика. Колегата каза, че 115-ката е в отлично здраве.

  7. #22
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    [QUOTE=haljscho;687751]
    Quote Originally Posted by VFTI View Post

    Това ви е лошо при дизелите, че с тия турбини и " удряния" в седалката от рязкото тръгване на турбината, понякога човек психологически си мисли, че върви повече или много, а всъщност колата не е по-бърза и не върви кой знае колко...

    Бееее не е точно така.........
    Щот то и при бензина има едно такова чувство, кат почне да се реже.......... ако има и спортен филтър....... се едно няма стигане...........

    Не, че ги разбирам, ма между 115к. и 120к. едвали има кой знае каква разлика във вървенето?
    Пък тоя чип колкото и да е куц се трябва да е 15-20к. отгоре............
    Тааа, да не би и 120-то коня да е по-бутвана!!!!
    Quote Originally Posted by radoslavp View Post
    И двата мотора са 8 клапана, и при двата софтуерните подобрения докарват горе долу еднакви параметри +- минимални разлики които няма да забележиш. Та дори да предположим, че 120-те е чипната двете коли пак трябва да вървят на кантар, а не с такава разлика. Колегата каза, че 115-ката е в отлично здраве.
    Бе момчета, не че нещо ма вие четете ли озобщо...?!

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    1.Zmeycho 147 1.9 JTDm 8V Stock - 120 к.с. - черната
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    May 2009
    Location
    София
    Posts
    110

    Default

    [QUOTE=Zmeycho;687764]
    Quote Originally Posted by haljscho View Post



    Бе момчета, не че нещо ма вие четете ли озобщо...?!
    Майна четеме, казах дори да предположим че е чипната, отговаряики на въпроса на колегата haljscho. Жалко, но доказан факт на видео, че в днешно време коли се мапват едно към гиотера, няма дино, няма стендове, няма тестове ... давай парата, тя колата сама ще тръгне. Хубаво си направил като си овековечил работата на нашенски "професионалисти".

  9. #24
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Question

    Извинете за питането ми, но с кой двигател е тази JTDm? Че не намирам такава 120 к.с.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #25
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    [QUOTE=haljscho;687751]
    Quote Originally Posted by VFTI View Post

    Това ви е лошо при дизелите, че с тия турбини и " удряния" в седалката от рязкото тръгване на турбината, понякога човек психологически си мисли, че върви повече или много, а всъщност колата не е по-бърза и не върви кой знае колко...

    Бееее не е точно така.........
    Щот то и при бензина има едно такова чувство, кат почне да се реже.......... ако има и спортен филтър....... се едно няма стигане...........

    Не, че ги разбирам, ма между 115к. и 120к. едвали има кой знае каква разлика във вървенето?
    Пък тоя чип колкото и да е куц се трябва да е 15-20к. отгоре............
    Тааа, да не би и 120-то коня да е по-бутвана!!!!
    Не е така ... при лошо мапнато ЕКУ вероятността да се падне дори под заводските стойности за конски сили и въртящ момент е доста голяма .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  11. #26
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by didod View Post
    Извинете за питането ми, но с кой двигател е тази JTDm? Че не намирам такава 120 к.с.
    Това е 8 клапановия мултиджет, който е 120 коня, а 16 клапановия е 140

  12. #27
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Quote Originally Posted by tokata_pz_flex View Post
    Не е така ... при лошо мапнато ЕКУ вероятността да се падне дори под заводските стойности за конски сили и въртящ момент е доста голяма .
    Е добре де, след ре-мапа колегата не е ли усетил спад на мощността в такъв случай (при лошо "мапване") ?
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  13. #28
    YeLLoW SuBMariNE tokata_pz_flex's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Пазарджик
    Age
    38
    Posts
    2,790

    Default

    Ами не знам , да каже Вовата .
    Тя колата може и да тръгне , но да върви до определени обороти и после да спира ...
    Аз говоря принципно , че след ремап може дори да върви по-зле от стокова такава кола . А може и да е усетил Вовата , че колата е тръгнала ... но не като за 30 кс. и 80-90 НМ повече
    Все пак един добър чип има за цел плавна графика ... а не рязки покачвания , спадове и амплитуди на мощност и въртящ момент .
    145 1.6 ТС '97 ех.
    145 1.9 JTD '00
    307 CC 2.0 '04

  14. #29
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Това е 8 клапановия мултиджет, който е 120 коня, а 16 клапановия е 140
    и 150 к.с. - 937А5000 ... слага се само на FL

    При 147 - 140 к.с. се слага до 2004 год., т.е. преди FL.
    При 156 - 140 к.с. се слага след FL.

    А тази, черната Алфа, е 8v (120 к.с.) и лично съм й проверявал VIN-a.

  15. #30
    Запален алфист rady156's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Spain, Almeria; Bulgaria, Sofia
    Posts
    359

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Това е 8 клапановия мултиджет, който е 120 коня, а 16 клапановия е 140
    150к.с е 16 клапановия мултиджет фейслифт! По темата не мога да се съглася, че една здрава чипната 115 коня не бие стокова 120к.с! Аз съм със 115к.с+ чип от Петко и сега бия 156 2.4 136 +чип от друга фирма не от форума, въпреки, че съединителя ми е за смяна! Не искам никой да коментира колко знам и колко разбирам, просто изказвам мнение и казвам как са нещата при мен!!!
    147 jtd 115k.c "02 Distinctive

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •