View Poll Results: Може ли т'ва нещо наистина да заличи драскотина?

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Може и да свърши работа.

    9 31.03%
  • Пълна измама!

    20 68.97%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Заличител на драскотини Fix It Pro

  1. #1
    Младши алфист Figaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Заличител на драскотини Fix It Pro

    http://telestar.bg/product.php?id_product=83

    Колеги,

    Ако случайно някой го е пробвал вече - нека сподели мнения.
    На рекламата всичко изглежда прекасно, даже вълшебно, но все пак подхождам с недоверие към всички телешопинг ... неща
    Alfa Romeo 145, 1,9 JTD, 2000
    ex: Alfa Romeo 156, 2.0 16V, 155HP, 1997

  2. #2
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Абе не знам дали върши работа , но виж колко струва в братското УСА

    https://www.buyfixit.com/ver50/index.asp

    20 долара са има няма 30 лева.
    А тук блага работа има няма 60
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  3. #3

    Default

    Quote Originally Posted by pr_00f View Post
    Абе не знам дали върши работа , но виж колко струва в братското УСА

    https://www.buyfixit.com/ver50/index.asp

    20 долара са има няма 30 лева.
    А тук блага работа има няма 60
    "Получавате 2 броя Fix It Pro."- цитат от линка, идва по ефтино от щатите, друг е въпроса, че вероятно лака за нокти на жена ми ще свърши същата работа.

  4. #4
    BOXER > TS :P MBlaST's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    335

    Default

    Имам такова в къщи и мога да кажа, че върши работа само за повърхностни драскотини по лака (малки бели чертички). Ако ти влиза нокътя в драскотината при минаване с пръста отгоре, значи не е за ФиксИтПро Иначе си е просто един прозрачен лак според мен... нанасяш отгоре после печеш на слънце или с УВ лампа и се втвърдява. Цената е 20-тина лева с доставката от европейска страна
    97'Alfa Romeo 145 1.6 BOXER - Sold Out
    02' FIAT PALIO 1.2 Weekend
    Accord i-ctdi 2.2 Executive

  5. #5
    Младши алфист Figaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by MBlaST View Post
    Имам такова в къщи и мога да кажа, че върши работа само за повърхностни драскотини по лака (малки бели чертички). Ако ти влиза нокътя в драскотината при минаване с пръста отгоре, значи не е за ФиксИтПро Иначе си е просто един прозрачен лак според мен... нанасяш отгоре после печеш на слънце или с УВ лампа и се втвърдява. Цената е 20-тина лева с доставката от европейска страна
    Благодаря за споделеното инфо колеги.
    Alfa Romeo 145, 1,9 JTD, 2000
    ex: Alfa Romeo 156, 2.0 16V, 155HP, 1997

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Аз пък как си оправям драскотините. Дори и големите. Стига да не се е показала основата под боята. Вземам водна шкурка 1000 и ошкурвам около драскотината или по-голямото петно. После мажа с безцветен лак за нокти и оставям на слънце. На другия ден със шкурка 2000 + вода ошкурвам мясото където съм лакирал докато не стане равно. После с полираща паста минавам цялото място и не си личи нищо. Ама абсолютно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Младши алфист Figaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Хмм...звучи логично, но ще го пробвам първо на колата на сестра ми
    Alfa Romeo 145, 1,9 JTD, 2000
    ex: Alfa Romeo 156, 2.0 16V, 155HP, 1997

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Figaro View Post
    Хмм...звучи логично, но ще го пробвам първо на колата на сестра ми
    Стига да не прекалиш със шкуренето. Трябва много внимателно просто да свалиш първоначално ако има грапавини. После лакираното също с въртеливи движения като намокриш предварително мястото с вода както и преди това да накиснеш кшурката във вода. И просто ошкурваш лекичко колкото да се оцвети водата във финни стърготинки и да загладиш мястото където е новия лак да е на равно със стария. После като полираш то се смесва с останалата част на детайла и не си личи. Само на слънце под строго определен ъгъл можеш да забележиш, че е имало нещо, но едва ли ще се заглежда някой чак толкова. Все пак това е едно решение да се позаличи почти напълно.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Младши алфист Figaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Стига да не прекалиш със шкуренето. Трябва много внимателно просто да свалиш първоначално ако има грапавини. После лакираното също с въртеливи движения като намокриш предварително мястото с вода както и преди това да накиснеш кшурката във вода. И просто ошкурваш лекичко колкото да се оцвети водата във финни стърготинки и да загладиш мястото където е новия лак да е на равно със стария. После като полираш то се смесва с останалата част на детайла и не си личи. Само на слънце под строго определен ъгъл можеш да забележиш, че е имало нещо, но едва ли ще се заглежда някой чак толкова. Все пак това е едно решение да се позаличи почти напълно.
    Усетих аз, че има чалъм Мерси, то това си е полезно човек да го знае.
    Alfa Romeo 145, 1,9 JTD, 2000
    ex: Alfa Romeo 156, 2.0 16V, 155HP, 1997

  10. #10

    Default

    колеги,споделете или по-точно,дайте малко акъл,как да си оправя ръба на вратите.особено на предните две,при отваряне знаете какво се получава-клъц тук,клъц там.лошото е,че на места се вижда чак ламарина...........
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Младши алфист Figaro's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги,споделете или по-точно,дайте малко акъл,как да си оправя ръба на вратите.особено на предните две,при отваряне знаете какво се получава-клъц тук,клъц там.лошото е,че на места се вижда чак ламарина...........
    Аз лично си купих боя по номер (обикновено номера на боята е залепен на задния капак, някъде отстрани)
    Едно малко шишенце с четцица тип лак за нокти излиза около 5лв. Забърква се веднага ако имаш номер боя. За ръбове на врати и капаци според мен става. От къде? - Би трябвало от всеки магазин, в който бъркат автобои
    Alfa Romeo 145, 1,9 JTD, 2000
    ex: Alfa Romeo 156, 2.0 16V, 155HP, 1997

  12. #12

    Default

    ок,мерси.но не трябва ли да е нещо по гъсто,знам ли??
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by undy View Post
    колеги,споделете или по-точно,дайте малко акъл,как да си оправя ръба на вратите.особено на предните две,при отваряне знаете какво се получава-клъц тук,клъц там.лошото е,че на места се вижда чак ламарина...........
    Aз за тази процедура съм си купил маркер от Mr. Bricolage струва 10лв. и има доста различна цветова гама.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  14. #14
    Запален алфист muchev's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Ruse
    Age
    48
    Posts
    124

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Стига да не прекалиш със шкуренето. Трябва много внимателно просто да свалиш първоначално ако има грапавини. После лакираното също с въртеливи движения като намокриш предварително мястото с вода както и преди това да накиснеш кшурката във вода. И просто ошкурваш лекичко колкото да се оцвети водата във финни стърготинки и да загладиш мястото където е новия лак да е на равно със стария. После като полираш то се смесва с останалата част на детайла и не си личи. Само на слънце под строго определен ъгъл можеш да забележиш, че е имало нещо, но едва ли ще се заглежда някой чак толкова. Все пак това е едно решение да се позаличи почти напълно.
    За твоя цвят съм убеден/сив металик/, че методът дейстава , но за черен /каквато е моята алфета/ще стане на облаци и петна и дори в мрачно време ще се забелязват като се обработят всичките драскотини...поне моята стана така.

    Този "Фикс" не съм го пробвал, експериментирах с черен перманентен маркер/от по скъпите на които им се натиска писеца за да потече/ - ефекта не е задоволителен и не е решение на проблема с драскотините.
    alfa romeo156 2.0TS 11'97

  15. #15

    Default

    подкрепям колегата мучев.нестава с маркери.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •