Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Маслен отдушник, извеждане навън.

  1. #1

    Default Маслен отдушник, извеждане навън.

    Въпросът е дали ще се промени към лошо режимът на двигателя, ако изкарам навън маслените пари. Наложи се да сваля "U" образното съединение, свързващо възд. филтър с турбото и видях, че от масления отдушник, влизат по моему прекалено много лайна в турбото и нататък. Нормално ли е да има толкова лайна от отдушника, нещо да не е запушено? Ако е , как да разбера?

  2. #2

    Default

    При бензина не е кофти, даже напротив, и на двете съм ги извел навънка......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Запален алфист BatGergi's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    102

    Default

    Можеш ли да разясниш Ферарист ,ако може и със снимки за бензина става въпрос благодаря ти предварително.
    АР 156 1.8 ТС 2000г

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Лесно е, но мирише бее... като караш и като спреш на мясти си мирише на маслени испарение с бензин... гадно е. Трябва с кетчър да се прави това. Да се утаява в него и да не мирише толкова. Иначе веднага се усеща повечето свобода на двигателя, но... си мирише. И аз съм го махал, мотора почва да работи по-тихо, но като ми замириса и го върнах.

    При бензина най-добре единия отвор да се запуши (този към колектора след дросела), а от другиа с маркуч към кетчъра и на изхода на кетчъра филтърче за картерни газове.

    А отвора на колектора се свързва с друг маркуч към Т образното преди дросела.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    А при дизела къде се отвеждат ?
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  6. #6
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by krasy k View Post
    А при дизела къде се отвеждат ?
    Май пак така.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  7. #7
    Георги Пулев GoPlay's Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Бургас
    Age
    38
    Posts
    172

    Default

    Вече около 500км навъртях така и не забелязвам проблем освен кофти миризмата когато колата е запалена и седи на едно място, но се засмислям дали този маркуч не е сложен преди турбото не само заради еко норми ами и има нужда от вакума които се създава за да извежда маслените пари по-бързо.
    Аlfa Romeo 156 2.4 10v JTD + Hybrid GT2260V + remap + K&N rerouted intake + straight pipe exhaust 76mm + FMIC - cat - EGR... + 19" OZ Superleggera + KONI FSD + 6speed gearbox

  8. #8

    Default

    Сега смятам, да извеждам маслените пари е една медна тръба, нейде по-назад, за да не ми мирише. Може и с PVC, ще видя, кое е по-лесно, а в краен случай с един дъъъъълъг маркуч и ще си имам два ауспуха, да ми завиждат

  9. #9
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Направи и някоя снимка по време на работа
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  10. #10
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Vanco View Post
    Сега смятам, да извеждам маслените пари е една медна тръба, нейде по-назад, за да не ми мирише. Може и с PVC, ще видя, кое е по-лесно, а в краен случай с един дъъъъълъг маркуч и ще си имам два ауспуха, да ми завиждат
    Пак ще ти мирише на място.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  11. #11

    Default

    Аз мисля да двойката да ги запратя в горния ляв край на предния капак.....това е далече от филтъра за купето, и мисля че няма да влиза......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Ако обичате снимаите как стават нещата за бензинов мотор, мисля си, че разбрах какво трябва да направя ама за всеки случай да видя.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  13. #13
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ето:

    Преди задния отвор на капака не го бях запушвал а с един тройник го бях вкарал в дебелия маркуч, но като се позамислих тоия тройник е с тънки твори и дебита пак се намалява и го запуших и махнах тройника.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 02052010059.jpg   02052010060.jpg   02052010061.jpg   02052010062.jpg   02052010063.jpg  

    02052010064.jpg  
    Last edited by oem; 02-05-2010 at 13:39.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #14
    Старши алфист Derry's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Карайсен, Великотърновско
    Age
    44
    Posts
    759

    Default

    Мерси.

    Сърцата са по-капризни от умовете.

  15. #15

    Default

    Преди няколко дена на 2.5 закарах с тройник всичко по един маркуч под колата някъде към средата и.....засега не мисля да го променям....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •