Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Не пали?

  1. #16

    Default

    Свещички или датчик на колянов вал (хол) !
    Това е според мен
    Не следвай път - върви, където няма път и остави следа
    Рено Лагуна 1.8 1996 95hp
    Алфа Ромео 156 1.8 144hp(или нещо от тоя сорт беше)

  2. #17
    подпален алфист mitkomalki's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    sofia
    Posts
    18

    Default

    Здравейте колеги при мен симптомите са същите. Досега не сам имал проблеми с паленето. Но вчера паркирах колата не един бордюр и когато се качих след 1 час не искаше да запали. Открих как се пали аварийно на газ и запалих. Реших, че няма достатъчно бензин, сипах за 20лв и пак същото_не пали. Сутринта Г.И. не ми позволи да запаля на газ, защото е студено. Полях изпарителя с гореща вода и пак не успях да го подгрея достатъчно за да запаля. На таблото всичко е наред-ключ и дюза изгасват. Махнах задната седалка с цел да чуя помпата,но не я чух(никога и не сам я чувал). Пречи ми ниакакво бучене от таблото. Някои знае ли какво е това бучене от таблото? Утре ще се опитам да я замакна до маистора и ще пиша тук за ре6ението на проблема.

    Проблема не е датчик на хол или ламбда сонда при мен.

    алфа 156 2.0 98г.
    Last edited by mitkomalki; 21-12-2010 at 18:21.

  3. #18

    Default

    ами освен на сервиз и диагностика друго не се сещам да ти кажа, но това, че си запалил на газ би трябвало да ти говори, че е нещо свързано с подаването на бензина...

    При мен се оправи с допълнителен кабел към първи цилиндър минуса, че компа нещо се скапал, така и не разбрах точмно какво. Щом я оправиха си я взех и карам само.

    Сподели какво си направил и къде е грешката.

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  4. #19
    подпален алфист mitkomalki's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    sofia
    Posts
    18

    Default

    Оказа се, че проблема е в бензиновата помпа. Смених я и вече всичко е наред. Намира се точно под задната облегалка и затова не се чува лесно, а и като не работи е още по-трудно да я чуеш : )

    п.с. продават се отделно самата бензинова помпа, без другите механизми около нея(поплавък,филтри,маркучи и др.)-100лв, обаче майстора трябва да му се занимава да разглоби капсулования цилиндър. Иначе 300лв.
    Last edited by mitkomalki; 23-12-2010 at 21:47.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •